Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 17:19


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Plan na 4-lecie
PostWysłany: 11.12.2010 20:30 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
Proponuję, abyśmy stworzyli, w miarę realistyczny, plan działań i zadań, które wg nas powinny być podjęte przez najbliższe 4 lata - taką ściągę dla wybrańców.
Ja chciałbym (i uważam poniższe punkty za palące), aby w ciągu najbliższej kadencji w Psarach wykonano:
1. Chodniki przy głównych drogach - w przeciwnym wypadku tylko kwestią czasu jest śmiertelne potrącenie idącego jezdnią, niewidocznego pieszego. I nie mówicie wówczas, że nikt nie ostrzegał...
2. Nową nawierzchnię na drodze łączącej Psary, Karniowice i Dulową ze światem. Obecna woła o pomstę do nieba i przypomina drogi ukraińskie oraz afrykańskie. Jest po prostu skandalem.
3. Powołano wreszcie do życia klub sportowy, aby zachęcić młodzież do innego spędzania czasu niż wałęsanie się po ulicach.
4. Zbudowano salę gimnastyczną przy szkole. Nie mam na myśli ogromnej hali, jakiegoś tworu jak powstający przy Ekonomiku. Mam na myśli salę, która i umożliwi normalne zajęcia wychowania fizycznego, ale będzie też użytkowana przez mieszkańców grających w nogę, kosza, siatkę itp. Obecnie szkoła sali w ogóle nie ma i to też jest skandal.
Zadania te szczególnie dedykuję naszemu radnemu, panu Anatolowi Okoczukowi. Nie pamiętam, by przedstawił pan w czasie kampanii jakiekolwiek obietnice, więc robię to za pana. Proszę o wykonanie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Plan na 4-lecie
PostWysłany: 11.12.2010 22:47 

Dołączenie: 25.2.2010 16:27
Posty: 94
Ateńczyku ja proponuje dodać do tej listy jeszcze
- utrzymanie szkół w sołectwach publicznych (ty poszłeś daleko pisząc o budowie hali sportowej:)) tak miło by było gdy takowa powststała tylko najważniejsze jest utrzymanie szkoły publicznej)
- utrzymanie Wiejskich Ośrodków Zdrowia w sołectwach i w samej Trzebini a tu nawet sam nowy burmistrz ma swoje wizje a z zebrania wiejskiego w Psarach tego przed wyborami pamiętam wypowiedź pana Szczurka o planach reorganizacji właśnie Ośrodków Zdrowia i ich prywatyzacji. A przy tym temacie trzeba by przypomnieć radnemu że w Psarach nie ma pediatry i jest z tym problem nie wszyscy mają auto w domu by z chorym dzieckiem jechać gdzieś dalej!!
- zadbanie o ochronę środowiska naturalnego bo od kilki dni nie da się przejść obok naszej rzeki Psarki bo brzydko mówiąc ale tym korytem płynie śmierdzący ściek!! Wybudowano kanalizacje zniszczono drogę a ja mam wrażenie że ta kanalizacja płynie rzeką!!
- a kwestia podatków gruntowych jest co rok to wyższa a przy domu strach chodzić istne zoo. Dziki podchodzą pod same domy niszcząc wszystko co tylko rośnie na działce za domem cały trawnik jest przeorany, młode drzewka powywalane, wiosną i latem ziemniaków nie da się zasadzić bo wszystko zniszczą dziki a sarenki potem dokończą dzieło i objedzą resztę!! A podatki co rok to wyższe!! Ja tylko czekam na jakąś tragedie aż dzik kogoś zaatakuje. I nikt nic nie robi w tej kwestii.
- napisałeś o drodze z Dulowej do Psar a droga z Psar do Myślachowic? ta droga też woła o pomstę do nieba
- i jeszcze przypomina mi się jedna sprawa przystanków autobusowych w centrum Psar coś jeszcze jest nie wygląda to najlepiej ale jest a pod ośrodkiem zdrowia lub na Zamłyniu na tym zakręcie tam nawet niebezpiecznie jest stać zwłaszcza teraz zimą. Ja rozumie że wszędzie są działki prywatne ale bezpieczeństwo ponad wszystko a tam dzieci do gimnazjum stoją i czekają na autobus, dorośli do pracy.

Tak na koniec nie wiem czy to w mocy radnych jest, bo pewno bardziej w kwestii rejonu energetycznego ale jako radny powinien chyba interweniować w kwestii bardzo częstych braków prądu w Psarach!!! Wszystkie te instalacje są stare i nie remontowane teraz zima pada śnieg ciekawe kiedy drzewo nie wytrzyma i znowu prądu nie będzie kilka dni a my będziemy w ciemni przy świecach siedzieć w zimnie i czytać "cicho wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie..."


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Plan na 4-lecie
PostWysłany: 11.12.2010 23:12 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
Nie napisałem o hali sportowej. Pragnę w Psarach tylko sali sportowej. A to różnica:).


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Plan na 4-lecie
PostWysłany: 12.12.2010 13:18 

Dołączenie: 14.5.2008 14:18
Posty: 541
Pochwały: 45
Ja proszę radnych aby w pierwszej kolejności zajęli się zapewnieniem mieszkańcom rehabilitacji w Trzebini.Skoro tak łatwo pozbyli się przychodni koło ZG Trzebionka ,nie zrobili nawet najmniejszego manewru żeby ona pozostała ,to może teraz zorganizują coś w zamian. Chcąc skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych mieszkańcy muszą "żebrać" o termin w sąsiednich miastach.Nie wszystkich stać na prywatne usługi.
Dużo starszych mieszkańców marzy o barze mlecznym w Trzebini.Co na to radni ? Kiedyś radny z ZWM-u obiecywał ,że postara się żeby taki powstał.Później się z tego wycofał.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Plan na 4-lecie
PostWysłany: 12.12.2010 13:34 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Może żeby się nie powtarzać uważam iż plan oczekiwań był już przez nas pisany w tzw mapie problemów: viewtopic.php?f=35&t=3035&hilit=mapa
Oczywiście pewnie można dopisywać ale najbardziej wskazane jest odpisywanie czyli rozwiązanie problemu.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Plan na 4-lecie
PostWysłany: 8.9.2013 3:20 

Dołączenie: 18.7.2010 9:02
Posty: 625
Pochwały: 57
Czy ten plan został zrealizowany?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Plan na 4-lecie
PostWysłany: 8.9.2013 18:14 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
Z moich punktów realizacji doczekał się 2, dzięki projektowi tzw. schetynówek. Gdyby jeszcze studzienki nie znajdowały się powszechnie niżej niż reszta nawierzchni i nie były ciągle w tym zakresie poprawiane, tutaj można by ogłosić zadowalającą realizację.
Reszta - szkoda mówić.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Plan na 4-lecie
PostWysłany: 9.9.2013 18:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 4.3.2009 12:34
Posty: 608
Pochwały: 240
Gdyby jeszcze w Psarach na Ostrą Górę od zamłynia zrobili chodnik, ehhh szlak jasny człowieka trafia jak widzi dzieci idące do i ze szkoły a auta się o nie "ocierają" a w ziemie to już wogóle.... kim trzeba potrząsnąć żeby chociaż mały chodniczek zrobiono :shoot:

_________________
betonom urzędniczym mówię zdecydowane NIE!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Plan na 4-lecie
PostWysłany: 9.9.2013 21:24 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
Zgadza się. Tylko czekać, aż będziemy tam mieli wypadek, niestety.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3