Ostatnia wizyta: Obecny czas: 26.4.2024 12:11


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 9:59 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.11.2010 9:39
Posty: 175
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 83
napisał,pewnie po sporym myślowym wysiłku,pewien forumowicz,w kontekście popularności pana Szczęśniaka,startującego do fotela burmistrza.I nie byłoby w tym nic dziwnego,wszak czytelników Gazety Wyborczej i widzów TVN to hasło koronne i jak mantra powtarzane,gdyby jeszcze wyjaśnił dlaczego tego PIS-u zmaterializowanego w osobie pana starosty i wielu porządnych ludzi,nienawidzi...

_________________
...chroń mnie Panie przed fałszywymi przyjaciółmi, z wrogami sobie poradzę sam...
(Marek Aureliusz)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 11:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19.8.2008 10:05
Posty: 619
Pochwały: 77
Jak to dlaczego? Nie widzisz tego co się dzieje w państwie? Nie widzisz, że PIS teraz zajmuje się tylko Smoleńskiem tylko o tym gada i o niczym innym. Cała kampania PISu to kampania smoleńska. Nie widzisz jak Kaczyński olewa prezydenta??? Jak nie stawia się na spotkania jak ignoruje wszystko i wszystkich???

PO mnie wkurza bo podnosi podatki i robi dobrą minę do złej gry. Ale PIS i to co wyprawiają z tą żałobą i stawianiem Lecha obok królów i męczenników to już jakaś pomyłka. Jeszcze niedawno zażądali aby Centrum Nauk Kopernika nazywał się po Lechu.....za co pytam się? Co takiego zrobił, że zaraz świętym zostanie? Nie dostrzegasz tej mani wyższości w oczach Jarosława?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 12:05 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.11.2010 9:39
Posty: 175
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 83
Miło wiedzieć,że jedyne co masz do zarzucenia platformie,przez jakiegoś kpiarza chyba,nazwanej obywatelską?to to,że podnoszą podatki,skoro nie widzisz nic więcej,to i ta twoja nienawisć do Prawa i Sprawiedliwosci,raczej na lichych podstawach oparta....bo skoro jedynym powodem ma być chęć wyjaśnienia przez nich kontrowersyjnych przyczyn katastrofy w której ginie głowa państwa,czy żadania przez nich rzetelnego śledztwa,to o czym możemy rozmawiać?niewiedza ,bracie,nie zwalnia od odpowiedzialności za to co się pisze.....Przynależność pana Szczęśniaka do PIS, w moim odczuciu,jest tym bardziej na jego korzyść.....

_________________
...chroń mnie Panie przed fałszywymi przyjaciółmi, z wrogami sobie poradzę sam...
(Marek Aureliusz)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 12:48 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19.8.2008 10:05
Posty: 619
Pochwały: 77
Z takim podejście kolego nie wróżę Ci sukcesów na tym forum. Powodzenia.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 13:10 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.11.2010 9:39
Posty: 175
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 83
z "takim",czyli jakim?jesteś tu dla sukcesów?zaciekawiłeś mnie...czym jest forumowy sukces?

_________________
...chroń mnie Panie przed fałszywymi przyjaciółmi, z wrogami sobie poradzę sam...
(Marek Aureliusz)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 13:17 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Chciałbym zwrócić uwagę, iż w wyborach lokalnych głosujemy na ludzi, nie na partie. Mając do wybory Szczęśniaka z PiS-u (partii, której "nie trawię") a Szczurka z PO, wybieram Szczęśniaka. I nie ma dla mnie znaczenia szyld pod którym obaj panowie startują.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 13:24 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.11.2010 9:39
Posty: 175
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 83
ani przekonania tych panów?

_________________
...chroń mnie Panie przed fałszywymi przyjaciółmi, z wrogami sobie poradzę sam...
(Marek Aureliusz)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 15:02 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Witam!
Drogi rabbani, niestety, ale mijasz się z prawdą pisząc, że głosujemy na ludzi.
Zapraszam do lektury ordynacji wyborczej - głosujemy na listę...co prawda stawiamy krzyżyk przy ulubionym kandydacie (dobrze, że nie na nim :) ), ale tak naprawdę oddajemy głos na ugrupowanie, z którego ów człowiek kandyduje.
Art. 88.
1. W gminach liczących powyżej 20 000 mieszkańców podziału mandatów pomiędzy listy kandydatów dokonuje się proporcjonalnie do łącznej liczby ważnie oddanych głosów na kandydatów danej listy.
2. W podziale mandatów, o którym mowa w ust. 1, uczestniczą listy kandydatów tych komitetów wyborczych, na których listy w skali gminy oddano co najmniej 5% ważnie oddanych głosów.
Art. 98.
2. Lista kandydatów w wyborach do rady:
1) w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców może zawierać najwyżej tyle nazwisk kandydatów, ilu radnych jest wybieranych w danym okręgu wyborczym;
2) w gminie liczącej powyżej 20 000 mieszkańców nie może zawierać mniej niż 5 nazwisk kandydatów, z tym że liczba kandydatów nie może być większa niż dwukrotność liczby radnych wybieranych w danym okręgu wyborczym.
Art. 118.
1. W wyborach radnych w gminie liczącej powyżej 20 000 mieszkańców wyborca głosuje tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak "x" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu.
Art. 123.
1. W wyborach do rady w gminie liczącej powyżej 20 000 mieszkańców gminna komisja wyborcza, na podstawie zestawienia, o którym mowa w art. 121, dokonuje podziału mandatów w każdym okręgu wyborczym pomiędzy listy kandydatów, o których mowa w art. 88 ust. 2, w sposób następujący:
1) liczbę głosów ważnie oddanych na każdą z list w okręgu wyborczym dzieli się kolejno przez 1; 2; 3; 4; 5 i dalsze kolejne liczby, aż do chwili, gdy z otrzymanych w ten sposób ilorazów da się uszeregować tyle kolejno największych liczb, ile wynosi liczba mandatów do rozdzielenia między listy;
2) każdej liście przyznaje się tyle mandatów, ile spośród ustalonego w powyższy sposób szeregu ilorazów przypada jej liczb kolejno największych.
2. Jeżeli kilka list uzyskało ilorazy równe ostatniej liczbie z liczb uszeregowanych w podany wyżej sposób, a tych list jest więcej niż mandatów do rozdzielenia, pierwszeństwo mają listy w kolejności ogólnej liczby oddanych na nie głosów. Gdyby na dwie lub więcej list oddano równą liczbę głosów, o pierwszeństwie rozstrzyga liczba obwodów głosowania, w których na daną listę oddano większą liczbę głosów. Jeżeli i te liczby byłyby równe, wówczas o pierwszeństwie rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez komisję. Tryb przeprowadzenia losowania określa Państwowa Komisja Wyborcza.
3. Mandaty przypadające danej liście kandydatów uzyskują kandydaci w kolejności wynikającej z otrzymanej liczby głosów w ramach listy. Jeżeli równą liczbę głosów uprawniającą do uzyskania mandatu otrzymało dwóch lub więcej kandydatów z danej listy, o wyborze rozstrzyga kolejność umieszczenia nazwisk kandydatów na liście.

Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 16:55 

Dołączenie: 18.11.2010 10:03
Posty: 2
Witam.
Drogi rojaldultonie, wydaje mi się, że źle odczytałeś kontekst przedmówców. Owszem, chodziło o głosowanie w wyborach lokalnych, ale pisano o głosowaniu NA BURMISTRZA. A w tym przypadku liczba głosów oddanych na Szczęśniaka czy Szczurka nie ma żadnego znaczenia, tzn. nie wpłynie w żaden sposób na podział głosów do rady miasta czy powiatu, jeśli chodzi o przedstawicieli PIS czy PO.

Natomiast w głosowaniu do rady miasta czy powiatu, masz oczywiście 100% racji. Pozdrowienia!

PS.
Po przeczytaniu wpisów na forum nasunęło mi się przemyślenie - skoro chcemy zmiany, wujek Adam musi odejść. Please - no more Adamczyk, jak pisze jeden z forumowiczów. Zatem 2 tura wyborów to będzie moim zdaniem wybór między panem Szczęśniakiem a panem Szczurkiem. Szkoda, że jest aż 6 kandydatów, bo dla mnie 2 tura to tylko strata kasy na jej przeprowadzenie. Trzeba się tylko zastanowić, kto lepiej sprawdzi się i godniej będzie NAS WSZYSTKICH reprezentował. Ja mam swój typ :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 17:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17.10.2008 22:21
Posty: 107
Pochwały: 8
Jestem zaskoczona słabym wynikiem pana Pypno w "prawyborach". Wg mnie w debacie uplasował się zaraz za panem Szczęśniakiem. Ten pierwszy przekonał mnie konkretami: zsynchronizowanie autobusów z PKP, dom opieki dla ludzi starszych i inne. Jeśli to nie czcze obietnice, to ja chcę takiego burmistrza i nie ma dla mnie znaczenia z jakiej listy startuje.

_________________
http://vilejka.blox.pl/html


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 17:12 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Do beata1978
Witam!
Masz rację, źle odczytałam jeden z wpisów, w którym rzeczywiście chodzi o wybór jednego z 6 kandydatów na burmistrza. No cóż, tylu ludzi pyta mnie o tę "nieszczęsną" ordynację wyborczą, że się na nią "zafiksowałam" na maksa...sorki i dziękuję, za naniesienie poprawki :) , a przy okazji przepraszam "rabbani".
Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 17:49 

Dołączenie: 18.11.2010 10:03
Posty: 2
Miło w ten sposób wymieniać poglądy i racje, też dziękuję :papa:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nienawidzę PIS-u.....
PostWysłany: 18.11.2010 23:12 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Proszę bardzo :)
Również pozdrawiam.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3