Ostatnia wizyta: Obecny czas: 3.5.2024 17:13


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: debata burmistrzowska
PostWysłany: 16.11.2010 23:47 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.1.2007 11:02
Posty: 854
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 14
I gdzie wyniki prawyborów ?? :) Miały być dziś .... czyżby doliczyć się nie mogli. A może głosów jest więcej niż mogła by pomieścić sala wypełniona na ful ( osób siedzących i stojących ) ;)

_________________
Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: debata burmistrzowska
PostWysłany: 17.11.2010 0:58 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
Uważam, że Wasza dyskusja na ten temat jest płonna - zaglądnijcie tutaj:

viewtopic.php?f=35&t=3661

Karty rozdane...

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: debata burmistrzowska
PostWysłany: 17.11.2010 1:00 

Dołączenie: 17.11.2010 0:51
Posty: 1
Oczekiwałam poważnej debaty, która pozwoli poznać poglady kandydatów na najważniejsze sprawy w Trzebini, a dostaliśmy medialny show promujący głównie "Przełom". Minuta na odpowiedź na pytanie i zmarnowany czas na mierzenie ciśnienia. Pytania zaczęły się o 18,30. Kandydaci nie mieli szans, aby rozwinąć odpowiedzi i podać jakieś konkrety. Wiem, że to pierwsza tego typu inicjatywa, szkoda, że tak kiepsko przeprowadzona.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: debata burmistrzowska
PostWysłany: 17.11.2010 8:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.1.2007 11:02
Posty: 854
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 14
Tomasz Kraciuk napisał(a):
Uważam, że Wasza dyskusja na ten temat jest płonna - zaglądnijcie tutaj:

viewtopic.php?f=35&t=3661

Karty rozdane...


Idz sobie lepiej do wlasnego tematu i daj innym porozmawiac w spokoju. Jakby Adamczyk wygral to ja sie wyprowadzam z Trzebini przy pierwszej okazji.

_________________
Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 8:18 

Dołączenie: 16.11.2010 8:37
Posty: 1
Bardzo mi się podobała wczorajsza debata. Moim zdaniem najlepiej wypadł Pan Janusz Szczęśniak.
21 listopada w imieniny Janusza cała Trzebinia głosować na Janusza rusza !!!!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 10:59 

Dołączenie: 17.11.2010 8:43
Posty: 2
Wielkie gratulacje dla redakcji za zorganizowanie debaty. Przed nią zastanawiałem się na kogo oddac głos - z plakatów zachęcał mnie rejdych - ale gdy go zobaczyłem ( facet nie umie poprawnie siedzieć, dziwnie rusza głową ) a gdy jeszcze usłyszałem ( np.ściągnie lekarzy z górnej półki, absolwentów akademi medycznej !!!, wynagrodzi kupcom z Rynku za straty związane z rewitalizacją ??? ) to wiem że on się na to stanowisko nie nadaje. Wogóle odniosłem wrażenie - że jego Komitet Wyborczy to grupa krzykaczy bez odpowoedniej wiedzy mertytorycznej.
Moim zdaniem p.Szczęśniak zaprezentował się najlepiej. Łapnie się że czytał z kartki jest dość prymitywne, gdyż to było tylko 5 lub 6 pytań i każdy mógł się przygotwać tak aby wypaść jak najlepiej.
Ale odpowiedzić na pytania z sali też p.Szczęśniak miał najlepsze.
Jakość o tym zapomniano napsiać - no cóż dzienikarz też ma swoje preferencje ale szkoda że je ujawnia.
Rzeczowo odpowiadał p.Pypno ale brak mu doświadczenia p.Szczęśniak.
Pozostali dwaj kandydaci - cóż byli tylko tłem . Dodatkowo - p.Adamczyk wykazał się poraz kolejny że dla uzyskania fotelu gotowy jest krytykować nawet swoje decyzje.
Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 11:09 

Dołączenie: 30.10.2006 15:05
Posty: 1843
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 82
Z wyników głosowania wynika, że pomimo beznadziejnych rządów obecnego burmistrza ludzie (niestety) nadal go mocno popierają. Czyżby społeczeństwo Trzebińskie wolało dalszą stagnacje miasta z rujnującą się gospodarką?
O stanie finansów gminy może świadczyć prosta analiza porównawcza dochodów np. z lat 2005 - 2009.
Libiąż - wzrost dochodów w tym okresie o 18%,
Olkusz - wzrost dochodów o 29%,
Alwernia - wzrost dochodów o 35%,
Chrzanów, Jaworzno - wzrost dochodów o 40%,
Niepołomice - wzrost dochodów o 66%,

TRZEBINIA - dochód w tym okresie wzrósł o 7% !! :|

A pan burmistrz sam wczoraj powiedział, że jest z gospodarką jest dobrze ;]


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 12:44 
Moderator

Dołączenie: 16.3.2006 6:52
Posty: 113
Witam i w imieniu całej redakcji przygotowującej tę debatę dziękuję i za słowa uznania, i krytyki. My w każdym razie dołożyliśmy wszelkich starań, by to wczorajsze - przyznają Państwo, że dosyć długie, bo prawie 2,5-godzinne - spotkanie nie było nudne (stąd te elementy show), ale i merytoryczne. Oczywiście jednemu może się taka konwencja podobać, innemu nie. Szanujemy to.
Z większości wpisów wynika jednak, że debata pomogła wyrobić sobie jej uczestnikom zdanie o kandydatach na burmistrza Trzebini, czyli swoją rolę spełniła. A to jest najważniejsze.
Co do naszych wpadek słownych czy organizacyjnych, to przepraszam za nie i proszę o wyrozumiałość.
Odnosząc się z kolei do Państwa dyskusji na temat tego, czy kandydaci otrzymali wcześniej pytania czy zagadnienia, to doprecyzuję, że mieli zagadnienia. Jeśli dobrze pamiętam podczas debaty informowałam, że dziennikarze przygotowali 6 pytań na podstawie zagadnień, które wcześniej przekazaliśmy kandydatom. Pewnie będzie możliwość zweryfikowania tej wypowiedzi podczas relacji w TV Przełom.
Jeszcze raz (bo zrobiłam to już na scenie) bardzo dziękuję za tak liczne uczestnictwo w debacie. I jak napisał już jeden z internautów, 21 listopada spotkajmy się przy urnach i mądrze wybierzmy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 13:56 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.1.2007 11:02
Posty: 854
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 14
Ja muszę przyznać że nienawidzę PIS, ale Szczęśniak mi się "spodobał". I teraz będzie ciężki orzech do zgryzienia on czy Rejdych ( reszta mnie nie przekonała, a Adamczyk wywołuje odruchy wymiotne ). Szczurka nie było, szkoda choć na PO też ostatnio mam alergie.

_________________
Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 14:22 

Dołączenie: 16.11.2010 22:48
Posty: 2
Też nie lubię PIS-u, ale zagłosuję na Szczęśniaka. W wyborach samorządowych lepiej głosować na osobę a nie na partię. W wyborach parlamentarnych poparłem PO, ale w tym wypadku samo logo partii to stanowczo za mało.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 15:02 
lucas napisał(a):
Z wyników głosowania wynika, że pomimo beznadziejnych rządów obecnego burmistrza ludzie (niestety) nadal go mocno popierają. Czyżby społeczeństwo Trzebińskie wolało dalszą stagnacje miasta z rujnującą się gospodarką?
O stanie finansów gminy może świadczyć prosta analiza porównawcza dochodów np. z lat 2005 - 2009.
Libiąż - wzrost dochodów w tym okresie o 18%,
Olkusz - wzrost dochodów o 29%,
Alwernia - wzrost dochodów o 35%,
Chrzanów, Jaworzno - wzrost dochodów o 40%,
Niepołomice - wzrost dochodów o 66%,

TRZEBINIA - dochód w tym okresie wzrósł o 7% !! :|

A pan burmistrz sam wczoraj powiedział, że jest z gospodarką jest dobrze ;]



Lucas wczoraj w głosowaniu brali udział w dużej mierze urzędnicy, którym pasuje "wujo Adam" bo niepotrzebnie aż tylu utrzymuje ich w urzędzie. Miejmy nadzieje, że wyborcy otworzyli oczy.

A co do wypowiedzi, że lubię czy nie lubię PiS lub PO to w wyborach samorządowych, jak już mądrze ktoś zauważył, nie ma to większego znaczenia. Ogólne programy partyjne i dyscyplina głosowania występują w Sejmie. Samorząd rządzi się swoimi prawami i przykładowo nikt z kierownictwa dużej partii nie może narzucić, że w jakiejś bardzo oddalonej gminie burmistrz czy radni mają postępować w określony sposób. Inaczej niepotrzebna byłaby nam decentralizacja.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 15:44 

Dołączenie: 14.11.2010 21:32
Posty: 13
Amster! Adamczyk miał tyle głosów gdyż na sali znajdowała się kupa ludzi z urzędu miasta.. Prawda jest taka że jego żelazny stały elektorat to urząd, ich rodziny i różne gminne organizacje... DLATEGO IDŹMY DO WYBORÓW I WYBIERZMY MĄDRZE tak by rządy innych nie były kontynuacją teraźniejszego..


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 16:27 

Dołączenie: 17.11.2010 15:42
Posty: 4
Witam

Wczorajsza debata rozwiała moje wszelkie wątpliwości co do tego komu oddam swój głos poparcia. Zwycięzcą debaty jest P.Janusz Szczęśniak – zaprezentował ogromną klasę, jego wypowiedzi były przemyślane,rzeczowe. Myślę ,że gdyby został burmistrzem mógłby wiele zrobić dla Trzebini, a przede wszystkim dla Nas mieszkańców. Pomysły Pana Szczęśniaka dały by z pewnością powiew świeżości, po 12 latach rządów Adamczyka , który kompromitował się wczoraj mówiąc ,że wszystko jest ok i niech będzie dalej tak jak jest.

Największym przegranym debaty jest P. Rejdych – wiele naobiecywał, można rzec gruszki na wierzbie .W porównaniu z pozostałymi kandydatami wypadł blado. To typ człowieka , który lubi krzyczeć , być w centrum zainteresowania, wyliczać swoje zalety – a gorzej z działaniem i realizacją obietnic. Jak choćby ściąganie krakowskich inwestorów czy wybitnych lekarzy. Aby być burmistrzem trzeba mieć zaplecze , wiedzę, doświadczenie. Aktorska przygoda i zdjęcia z siłowni nie wystarczą aby przekonać Nas do głosowania .
Część artystyczna P.Rejdycha , której byliśmy świadkami – to żenada , ani to śmieszne ani dowcipne. Jak chce się występować przed publicznością trzeba się przygotować , zainteresować – a ja po minie osób siedzących na sali widziałam, że są zniesmaczeni a Pan marnuje ich czas robiąc z siebie pośmiewisko.

Jaki wniosek z Mojego postu?

Jedynym godnym kandydatem jest P. Szczęśniak :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 16:44 

Dołączenie: 14.11.2010 21:32
Posty: 13
"Największym przegranym debaty jest P. Rejdych – wiele naobiecywał, można rzec gruszki na wierzbie .W porównaniu z pozostałymi kandydatami wypadł blado. To typ człowieka , który lubi krzyczeć , być w centrum zainteresowania, wyliczać swoje zalety – a gorzej z działaniem i realizacją obietnic" A jak ma zrealizować obietnice jak nie ma takiej możliwości??? "Część artystyczna P.Rejdycha , której byliśmy świadkami – to żenada , ani to śmieszne ani dowcipne" a ja widziałem co innego. Cała sala się śmiała. Ja sugeruję się ulotką i programem na stronie internetowej dlatego idę na Rejdycha. Nie bał się też powiedzieć głośno i otwarcie przy burmistrzu co sądzi o urzędzie i bezrobociu. A to że wczoraj był zdenerwowany to fakt nawet ciśnienie 170 to pokazało, chociaż nie dziwię się mu sam był bym strasznie zesteresowany. Dla mnie najgorzej zdecydowanie wypadł Adamczyk i Pasternak a ten 1 szczególnie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Debata burmistrzowska w Trzebini
PostWysłany: 17.11.2010 17:03 
albi 1234561 napisał(a):
Amster! Adamczyk miał tyle głosów gdyż na sali znajdowała się kupa ludzi z urzędu miasta.. Prawda jest taka że jego żelazny stały elektorat to urząd, ich rodziny i różne gminne organizacje... DLATEGO IDŹMY DO WYBORÓW I WYBIERZMY MĄDRZE tak by rządy innych nie były kontynuacją teraźniejszego..



Albi 1234561: właśnie to miałem na myśli :) Nigdy na Adamczyka nie głosowałem i nie zamierzam.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3