Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.4.2024 0:48


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: gdzie jest lokalna gazeta?
PostWysłany: 13.11.2010 21:36 

Dołączenie: 13.11.2010 17:10
Posty: 2
Nie rozumiem dlaczego Przełom unika porządnego przedstawiania kandydatów poprzez organizowanie debat, ankietowania zunifikowaną serią pytań etc. W Jaworznie wybory samorządowe na jaw.pl i w CTV idą na całego (mniejsza o profesjonalizm Co Tydzień), tyle że w Jaworznie są dwa silne tygodniki i trzeba przyciągać czytelnika/reklamodawców. 4 lata temu takie odpytywanie urządził portal balin.pl więc sądziłem, że w tych wyborach nie dadzą się ubiec.
Po co było tworzyć mapę lokalnych problemów, jeżeli dzisiaj nie pyta się poszczególnych kandydatów "którą rękawicę podniesiesz?". Mam dziwne wrażenie że mapa powstała tylko po to żeby oderwani od rzeczywistości politycy wiedzieli jakie bolączki ma społeczeństwo i co należy naobiecywać żeby dostać koryto na kolejne 4 lata.
Czy tak trudno zadać 50 pytań, dać dwutygodniowy deadline na odpowiedź z terminem podanym do publicznej wiadomości (by nie było nerwowych telefonów last minute), ograniczyć odpowiedź do 500 znaków i bezwzględnie publikować wszystkie odpowiedzi, w tym również zignorowanie odpowiedzi przez kandydata?
Oczywiście porównywarka opinii (na wzór tych w sklepach internetowych) to już szczyt marzeń.
Niestety moim zdaniem to zaniechanie Przełomu wynika z cynizmu - im mniej wiadomo o kandydatów tym ci chętniej emitują reklamy wyborcze "żeby nazwisko się otrzaskało".
Osobiście w poczuciu obywatelskiego obowiązku idę na wybory i w poczuciu braku wiedzy o nowych kandydatach (o starych wiem wystarczająco dużo by na nich nie głosować) oddam głos nieważny.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: gdzie jest lokalna gazeta?
PostWysłany: 13.11.2010 23:10 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
Ej, co to za narzekanie?
Bez problemu zdobędziesz kontakty do rozmaitych kandydatów. Zadzwoń do nich, przespaceruj się - dowiesz się o nich bezpośrednio! Nie zwalaj wszystkiego na gazetę. Może chcesz, by Ci podać, na kogo powinieneś zagłosować? Podaj mi okręg, do którego należysz, a wskażemy Ci odpowiednich kandydatów...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3