Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 19:37


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Partia Chrzanów
PostWysłany: 19.10.2010 22:15 

Dołączenie: 16.9.2010 0:00
Posty: 81
Miejscowość: miejska
Zbanowany
Uczestnicząc w dyskusjach na tym forum zauważyłem, że biorą tu górę rozmaite podejrzenia, albo fobie, albo pobożne życzenia.
Stąd propozycja:
sporządźmy wspólnie listę najważniejszych spraw dla mieszkańców Chrzanowa. Wyzwań, przed którymi stoi miasto.
W końcu właśnie to jest ważniejsze od kogokolwiek, kto chce kandydować na burmistrza. I jeśli ktokolwiek tym zadaniom sprosta, może być kandydatem Partii Chrzanów. Czyli stronnictwa zwolenników rozwoju miasta.
Zapraszam!
I proponuję do wpisania na listę pod numerem pierwszym
1. Budowę obwodnicy północno-wschodniej.
Przy okazji: Trzebinią się nie zajmuję, bo jest tu wystarczająco wielu fachowców od jej naprawiania.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 19.10.2010 23:16 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Do autora tematu sprawa organizacyjna.
Jest już na forum, w tym dziale temat pt. "Chrzanów - mapa lokalnych problemów gminy" z szeregiem cennych postów - pomysłów i ocen, nie tylko inwestycyjnych.
Wyobrażam sobie, że to co chcesz rozpocząć będzie bardzo zbliżone, więc przemyśl.
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 19.10.2010 23:33 

Dołączenie: 16.9.2010 0:00
Posty: 81
Miejscowość: miejska
Zbanowany
Dzięki Pycliku, to racja. Coś podobnego już jest, ale to wymyślił ktoś inny i inna tam jest hierarchia problemów.
Partia Chrzanów ma się kierować rozwojem miasta, a nie pobożnymi życzeniami.
Albo wskazywaniem dziur na osiedlowej drodze, czy też postulatem otwarcia dla ruchu ul. Sądowej, czyli łamaniem prawa.
To miejsce dla osób chcących ustawić miasto w kierunku przyszłości, nie zaś biadolić nad kilkoma kostkami granitu, które odpadły na placu Tysiąclecia.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 20.10.2010 21:34 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Przecinaku, tamten tytuł , co prawda nie jest Twój, ale jest „oczywistą oczywistością”, iż zgłaszali tam problemy, oceniali i pisali posty użytkownicy tego forum, najczęściej Chrzanowianie , przyszli wyborcy.
Wydaje mi się, iż teraz zwracasz się do tych samych ludzi – i co – mają Ci powiedzieć coś innego, nowego, albo zaprzeć się własnego zdania bez żadnego istotnego powodu ?
Kalkulacja dziwna, a na dodatek jeszcze powołujesz do życia niejasny byt, Partię Chrzanów, gdy dla mnie - i być może jeszcze wielu - obecność, działalność jakiejkolwiek partii w samorządzie działa jak płachta na byka.
Powtarzam któryś raz z rzędu, iż gminą czy inną jednostką terytorialną kieruje
SAMO - RZĄD,
a nie
PO – RZĄD,
PIS – RZĄD, itd.
bo tymi ostatnimi rządzą bossowie partyjni , w interesie swych partii, a niekoniecznie dla wyłącznego dobra mieszkańców.
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 20.10.2010 22:07 

Dołączenie: 16.9.2010 0:00
Posty: 81
Miejscowość: miejska
Zbanowany
Słowo partia na ogół kojarzy się źle, ale przecież to w gruncie rzeczy grono osób, które coś konkretnego chcą. W tym przypadku - Partia Chrzanów - miałaby skupiać ludzi, którzy potrafią odcedzić sprawy nieważne od ważnych i wspólnie ustalić listę tych najistotniejszych dla miasta, ponad politycznymi podziałami.
Wszak samorząd, który pomagasz Pycliku budować, nie powstanie z osób myślących byle jak, ale spojonych jakąś myślą wspólną. Proponuję, aby tym spoiwem były zadania, o jakie faktycznie warto walczyć.
Bez walki z konkretnymi osobami. One albo tym zadaniom nie będą w stanie sprostać, albo będą. I dobrze.
Tymczasem nabieram pewności, iż obie te sfery najnormalniej mieszasz (walkę o zadania z walką personalną).
Zatem, Partia Chrzanów, stawia te same wymagania wobec kandydatów zgłoszonych obojętnie przez kogo. Tych wymagań nie może być całe mrowie. Bo nikt im nie sprosta. Zaproponowałem, by zacząć tę listę od budowy obwodnicy północno-wschodniej.I czekam na kilka następnych ważnych zadań.
A dlaczego one nie mogą się powtórzyć, przybierając jasną formę paru prostych wymagań?
Czy to przeszkodzi, czy raczej pomoże w wyborze najlepszych radnych i najlepszego burmistrza?
Wspólny mianownik jest czymś znacznie więcej od ułamków myśli, które do niego należy sprowadzić.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 21.10.2010 0:20 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Przecinaku, mylisz się bardzo pisząc:
Tymczasem nabieram pewności, iż obie te sfery najnormalniej mieszasz (walkę o zadania z walką personalną).
Oczywiście, wszelkie sfery działalności w każdym człowieku się mieszają, ale chyba nie o to Ci chodzi, natomiast czy z mojego ostatniego postu wynika to, co piszesz wyżej ?
Gdzie ta walka, jakie w poście widać personalia? Twoje, moje , czy jeszcze inne?
Na temat „partie w samorządzie” wszedłem z Twego poduszczenia – to Ty użyłeś nazwy – tytułu „ Partia Chrzanów”, a co ja na temat sądzę od razu napisałem, bo taki mam zwyczaj.
Jeśli chodzi o zadania grzecznie pisałem, że był już taki temat, ludzie swoje napisali, trzeba to brać pod uwagę , bo to jest głos Chrzanowian – wyborców, i winny to być , przynajmniej w części, dla Ciebie też wiążące postulaty.
I w czym właściwie sprawa?
Teraz trzeba czekać na reakcje Chrzanowian na Twój wywoławczy post, bo na razie jestem tylko ja – z wątpliwościami.
Pyclik
P.S. A w ramach tego oczekiwania proponuję przetłumaczyć nam maluczkim sens Twego zakończenia, tzn.
Wspólny mianownik jest czymś znacznie więcej od ułamków myśli, które do niego należy sprowadzić.
gdyż - nawet uwzględniając prawo autora do licentia poetica, pies – matematyk, jak by to zjadł, to by się wściekł.
Z góry i na wszelki wypadek przepraszam, ale to z troski i chęci zrozumienia do końca tego, co piszesz.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 22.10.2010 22:50 

Dołączenie: 16.9.2010 0:00
Posty: 81
Miejscowość: miejska
Zbanowany
To już wiemy, że partia, niekoniecznie musi oznaczać ugrupowanie polityczne, optujące za kimś konkretnym.
Zatem ci, którzy widzieliby siebie w Partii Chrzanów, optują za realizacją konkretnych i ważnych zadań.
Moje ostatnie zdanie, które jakoby dławi czytelnika wieloznacznością, dla się tak skrócić myślowo: wymieniane gdziekolwiek, ważne dla Chrzanowa sprawy, można sprowadzić do wspólnego mianownika. I będzie on miał większe znaczenie od wszelkich, sprowadzonych do niego ułamków.
Czy dekalog powstał z niczego? Najpierw było morze postulatów i dało się je sprowadzić do przykazań dziesięciu.
Oczywiście, można tego nie zrobić. Podobnie jak można nie upowszechniać wiedzy o kandydatach na radnych. A oni jaki mają wspólny mianownik? Bo z Twoich wpisów widzę, że to na ogół osoby bez żadnych osiągnięć. Tymczasem je wybrano. I kto tu czegoś nie rozumie? Wyborcy, czy Ty?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 23.10.2010 1:23 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Masz rację, iż słowo "partia" jest pojęciem wieloznacznym, jakkolwiek jego użycie teraz może się silnie kojarzyć z wyborami samorządowymi i określeniem "partia polityczna".
Przeciwko możliwości takiego skojarzenia pojęć protestowałem, ale widać żle odczytałem Twoje intencje.
Patrząc na sprawę z lotu ptaka można więc powiedzieć, że Partia Chrzanów stanie się bytem rzeczywistym wtedy, kiedy równocześnie będzie:
- grono osób, które akceptują jakąś wspólną listę zadań do realizacji,
- uzgodniona przez to grono lista zadań,niezależnie od tego w jakim temacie i przez kogo zostały zgłoszone.
Zadanie wybrałeś sobie iście herkulesowe!
Czekamy więc na listę zadań.
Pyclik
P.S.Owszem dobrze powiedziałeś, upowszechniam wiedzę - ale już nie zajmuję się socjologią grupy kandydatów na radnych, stąd nie mogę Ci odpowiedzieć. Także dlatego, że wnioskami mógłbym kogoś obrazić.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 24.10.2010 22:27 

Dołączenie: 16.9.2010 0:00
Posty: 81
Miejscowość: miejska
Zbanowany
Pycliku,
dawno, z nikim, mi się tak dobrze nie rozmawiało. I jeszcze na ważny, wyborczy temat.
Podsumowałeś dotychczasowe wypowiedzi w tym wątku, całkiem trafnie. Dziękuję.
Kilka najważniejszych - moim zdaniem - zadań, wkrótce zamieszczę. Muszę je dokładnie przemyśleć i porównać z tym, co dotąd zgłoszono na tym innym wątku.
Podzielam również Twoją zasadniczą wątpliwość: iż jeśli taka partia Chrzanów byłaby w ogóle potrzebna, to ktoś (oprócz nas) powinien się tu odezwać. Słusznie.
Wiesz jak tłumaczę sobie tę ciszę? Że może akurat na tym forum nie harcują osoby zainteresowane istotą rzeczy. Ale mimo wszystko spróbuję zarzucić przynętę w postaci wspomnianej listy zadań.
A może byś mi w tym pomógł? W końcu masz szeroki ogląd rzeczy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 25.10.2010 0:43 

Dołączenie: 16.9.2010 0:00
Posty: 81
Miejscowość: miejska
Zbanowany
Przejrzałem pomysły zgłoszone w wątku spraw ważnych dla Chrzanowa. Jest ich tam blisko 50. Wynotowałem najciekawsze.
Czego ludziom brakuje w Chrzanowie:
miejsc parkingowych, hotelu, toalet, wielkiego supermarketu, wielkiego targowiska, stadionów, kolejnego parku, centrum komunikacyjnego (powiązanie dworca PKP z PKS), ścieżek rowerowych oraz skutecznej eliminacji psich kup.
Wynika z tego, że burmistrz wybrany na najbliższą kadencję nie musi mieć żadnych śmiałych, czy porywających zamierzeń.
Trudno się z tym zgodzić. Dlatego warto jednak sporządzić listę zadań na lata, a nie na miesiące.
Proponowałem zacząć od zadania nr 1, czyli:
- Budowy obwodnicy północno-wschodniej
- Zadanie nr 2, to rozwiązanie problemu odpadów (jak? problem otwarty)
- Na miejscu trzecim stawiam racjonalizację sieci szkół


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 26.10.2010 1:31 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Przecinak napisał do mnie:
A może byś mi w tym pomógł? W końcu masz szeroki ogląd rzeczy.
Oczywiście, jakieś swoje zdanie mam, ale jest to zdanie laika nie mieszkającego stale w Chrzanowie,stąd nie jest ono teraz najważniejsze.
Pytanie : co chcą Chrzanowianie teraz, co oni jako użytkownicy miasta uważają za ważne, np. pytanie: czy w tej chwili należy porządkować miasto w możliwie najszerszym zakresie czy realizować głównie jakieś wielkie inwestycje?
Oczywiście każdy ma jakieś zdanie, ale kto wie, czego chcą najbardziej zainteresowani?
Gdyby istniał plan przestrzennego zagospodarowania to w trakcie dyskusji przed jego zatwierdzeniem można by było wiele przedyskutować, ale go nie ma i nie będę dociekał dlaczego.
Poczekaj na głosy Chrzanowian, może się ktoś odezwie.
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 27.10.2010 14:52 

Dołączenie: 25.8.2009 11:20
Posty: 404
Pochwały: 51
przecinak napisał(a):
Trudno się z tym zgodzić. Dlatego warto jednak sporządzić listę zadań na lata, a nie na miesiące.
Proponowałem zacząć od zadania nr 1, czyli:
- Budowy obwodnicy północno-wschodniej


Przecież się buduje. W systemie Zaprojektuj i Zbuduj. Burmistrz dopiero co złożył wniosek o ZnRID do starosty na II etap: http://www.chrzanow.pl/index.php?id=229 ... ,show,2129

Kwestiami, o które należy się dopominać od wszystkich kandydatów, są działania na rzecz jak najszybszej budowy obwodnicy północnej (DK79, inwestor GDDKiA, stan - prawdopodobnie w projektowaniu, ale tylko do węzła balińskiego) i zachodniej (DW933, inwestor ZDW Kraków, stan - wybrany wariant, jakieś pieniądze gmina na projekt przekazała), a także para-obwodnicy południowej, którą obiecywał pan Żuradzki z PZD (łącznik Borowcowa-Powstańców Śląskich).

I druga rzecz, inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycje. Aż dziw, że nie zauważyłeś, że ich brak to jeden z największych problemów gminy podnoszony przez wielu mieszkańców. Scalanie gruntów przy węźle A4, ulgi inwestycyjne, inne działania w celu przyciągania inwestorów - jak to zrobiły np. mityczne już prawie Niepołomice, to jest wyzwanie dla nowego burmistrza, aktualny nie bardzo potrafi temu podołać.

_________________
Chrzanów na SSC/FPW - Inwestycje w mieście i powiecie


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Partia Chrzanów
PostWysłany: 31.10.2010 21:51 

Dołączenie: 16.9.2010 0:00
Posty: 81
Miejscowość: miejska
Zbanowany
Niepołomice sa mityczne, bo za porządkowanie gospodarki zabrały się na początku lat 90. Wtedy, gdy w Chrzanowie fascynowano się budową pełnej wad konstrukcyjnych krytej pływalni czy też przynoszącego same straty targowiska miejskiego :D.
Sprawę budowy obwodnicy północno-wschodniej dałem na miejsce pierwsze, gdyż większość kandydatów na burmistrza Chrzanowa uważa, iż stanowi ona niepotrzebne zadłużenie gminy...
I chce nęcić inwestorów jakimiś obietnicami, zamiast dobrym dojazdem do ew. placów budów.
Co do pozostałych obwodnic: północnej (za pieniądze GDDKiA) i zachodniej (za pieniądze WZD) zgoda.
Komunikacja to podstawa rozwoju. Zwłaszcza, jeśli ją finansuje gmina tylko w małym stopniu.
Natomiast scalanie prywatnych gruntów przy A4, zależy od ich właścicieli. Czy gmina ma za nich wyłożyć pieniądze? Moim zdaniem wystarczy, że za darmo świadczy im pomoc prawną.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3