Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 22:22


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządowe?
PostWysłany: 21.9.2010 15:02 

Dołączenie: 29.1.2009 17:43
Posty: 6
Zastanawiam się czy komitety wyborcze np. PO, PiS-u czy SLD będą atrakcyjnym szyldem przyciągającym kandydatów i ewentualnie wyborców? Jak z takimi rozpoznawalnymi partiami poradzą sobie niezależne komitety wyborcze z powiatu chrzanowskiego?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 21.9.2010 18:10 

Dołączenie: 25.8.2010 17:12
Posty: 37
witam :) moim zdaniem nie zdominują jeśli młodzi ludzie będą głosować - na listy PO,PISu czy SLD trudno się dostać nowym twarzą bo na listach będą raczej członkowie tych partii " zasłużeni członkowie ".
Na listę komitetu wyborczego jakiegoś stowarzyszenia czy klubu lub instytucji .... łatwiej się dostać wiem z własnego doświadczenia, więc teoretycznie na takich właśnie listach będzie więcej młodych ludzi i jeśli będą umieli się "sprzedać " to młody elektorat może na nich głosować i "namieszać w wyborach :)
W radzie gminy jest 21 radnych uważam że najlepsze proporcje to 11 młodych bezpartyjnych z zapałem,pomysłami,energią i 10-ciu doświadczonych wyjadaczy z wiedzą i kontaktami no i wtedy możemy zmieniać " świat na lepszy " :)
pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 21.9.2010 18:44 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Nie mogę się doczekać czasów gdy nie na ludzi z partii się będzie głosowało czyli gdy będą one jednomandatowe.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 22.9.2010 6:34 

Dołączenie: 9.3.2006 18:29
Posty: 44
Myślę że zdominują. W kolejnych wyborach samorządowych ta przewaga jest coraz większa. Nawet sam burmistrz Chrzanowa, który raczej nie powinien miec problemów z reelekcją mimo wszystko zmienił szyld na partyjny. W poprzednich wyborach komitety jeszcze zebrały jakieś mandaty ale duża w tym zasługa bloków wyborczych, których w tych wyborach nie będzie. Ja wolę jednak komitety lokalne z wyjątkiem towarzystwa ziemniaczanego.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 22.9.2010 12:43 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
keko napisał(a):
. Ja wolę jednak komitety lokalne z wyjątkiem towarzystwa ziemniaczanego.

Ja myślę, że będę głosował na konkretnego, rozpoznanego człowieka, oczywiście liczyć się będzie w moim wyborze - jako " + " lub " - " - czy jest członkiem jakiejś partyjnej mafii, czy np - jak dla Ciebie - ziemniaczanego Towarzystwa.
Ale masz rację, że komitety lokalne wyborców najlepiej świadczą o kandydacie, choć to dla startującego w w wyborach jest najtrudniejszy z wariantów.
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 3.10.2010 18:23 

Dołączenie: 11.9.2010 11:12
Posty: 44
Miejscowość: Wysypisko
Nie wiem jak w innych partiach, ale z list PO startuje obecnie wielu młodych ludzi, których ciężko nazwać "wyjadaczami".
Problem tylko w tym, że na tych młodych nie ma kto głosować, większość głosuje na konkretną partię (zaznacza pierwsze nazwisko z listy), lub na znaną osobę - nawet jeśli tylko nazwisko obiło się o uszy (zazwyczaj są to właśnie, jak to nazwałeś "starzy wyjadacze").
Nie mniej jednak, nie można się poddawać - ja startuję mimo realnego podejścia do szans jakie mam. Nie mogłem dłużej siedzieć i tylko narzekać.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 3.10.2010 20:48 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
NASZ Komitet Wyborczy Wyborców ( Gmina Trzebinia ) w trakcie rejestracji.

Proponujemy współpracę mieszkańcom Trzebini młodo myślącym ( wiek tak naprawdę nie ma tutaj znaczenia )

jako kandydatom na radnych Trzebini. Napiszę krótko: powstaje nowa siła, a wszyscy chętni do jej zasilenia

będą jej motorem napędowym. Więcej na ten temat napiszę po oficjalnej rejestracji Komitetu.


Pozdrawiam wszystkich, którym nie jest obojętne, jak będzie się żyło w Trzebini za 5, 10, 15 lat.

MŁODZI DUCHEM - JUŻ JESTEŚCIE Z NAMI !

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 3.10.2010 20:55 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
I jeszcze jedno,

tak naprawdę, jeśli ma być normalnie, to wybory samorządowe na tym najniższym szczeblu jakim jest gmina, powinny być zdominowane przez organizacje społeczności lokalnej i niezależne komitety wyborcze mieszkańców a nie przez partie polityczne - i tutaj wierzę w rozsądek wyborczy wyborców, że nie dadzą się omamić obietnicami wyborczymi bez pokrycia przedstawicieli lokalnych tych partii politycznych.

KIEDY ZROZUMIEMY? GMINĘ MAJĄ WSPÓŁTWORZYĆ JEJ MIESZKAŃCY A NIE PARTIE POLITYCZNE.

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 3.10.2010 21:08 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Brawo!
Wlasny komitet wyborczy wyborcow to jest to!
Dajcie dane o kandydatach, umieszcze je na forum w informacji o kandydatach z Trzebini.
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 4.10.2010 16:11 

Dołączenie: 25.8.2010 17:12
Posty: 37
Brawo Mateusz ja też mam dosyć , trzeba brać sprawy we własne ręce,młode ręce :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 5.10.2010 22:32 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
Do Pyclika

Jestem współzałożycielem - z chętnymi znajomymi, mieszkańcami Trzebini - Komitetu Wyborczego Wyborców Młoda Trzebinia. Oczekujemy na potwierdzenie rejestracji od Komisarza Wyborczego. Budujemy się, jest nas coraz więcej.
Będzie stronka - wrzucę linka. Obecnie zdecydowane do kandydowania z ramienia naszego komietu są 4 osoby. Poszukujemy jeszcze 9 współkandydatów z "młodymi umysłami" ( niekoniecznie młodymi wiekiem ) i jestem przekonany, że razem z nimi stworzy poważną konkurencję dla komitetów z zapleczem partyjnym. Chcemy pokazać, że w wyborach samorządowych na poziomie gminy to nie komitety wyborcze wyborców - naturalny głos mieszkańców powinny być w przegranej sytuacji, wręcz przeciwnie. Niech się dzieje dla naszego wspólnego - mieszkańców Trzebini dobra, to czego najbardziej nie lubimy - niech się dzieją zmiany !

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 5.10.2010 22:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
Krzysio ma rację - przynajmniej na poziomie gminnym wybory samorządowe będą jednomandatowe. Wtedy rzeczywiście wybiera się konkretnego człowieka a nie partię, z której kandyduje

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 5.10.2010 22:39 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
Jeszcze do Pyclika

Jakich danych o kandydatach oczekujesz?

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 5.10.2010 23:17 

Dołączenie: 22.8.2010 21:22
Posty: 37
Miejscowość: Trzebinia
Gratulacje! Też jestem zdania, że w młodości siła (no cóż... może za 40 lat zmienię zdanie?). Dlatego cieszę się, że pojawiają się młodzi kandydaci. Naszą przewagą jest zdecydowanie większe pojęcie o nowoczesnych technologiach, o potrzebach młodszego społeczeństwa. Jako przykład zupełnej rozbieżności poglądów, niech świadczy ostatnio zasłyszana rozmowa pewnych leciwych kandydatów, w trakcie której padło stwierdzenie: "a kto właściwie czyta Przełom w internecie? chyba totalny margines".
Ja właśnie jestem z tego marginesu! (choć nie stałem tam gdzie stało Zomo ;))

_________________
www.lukaszpajak.pl


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy wielkie partie polityczne zdominują wybory samorządo
PostWysłany: 6.10.2010 14:41 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Ten rzekomy margines - to jest większość wyborców ( ze 60 - 70 % wyborców to ludzie w wieku do 50 lat) a radach i na stanowiskach burmistrzów i wójtów - najwięcej "leśnych dziadków".
Czy oni mają szanse czuć i rozumieć potrzeby zupełnie innego pokolenia a często nawet 2 pokoleń ?
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3