Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.4.2024 2:07


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 30.8.2010 1:11 

Dołączenie: 26.3.2010 15:52
Posty: 82
Miejscowość: Powiat Chrzanowski
Pochwały: 8
@Pyclik:
Przyznaję, co do skazanego radnego - jest to argument nietrafny z racji braku wystarczającej wiedzy pokrywającej się w faktach w tym temacie. Ale obiecuję Ci, że jeśli tylko sprawa o której mówię okaże się prawdziwa, przedstawię odpowiednie fakty i nazwisko. Na razie wypowiedź wycofuję.
W kwestii partii - znasz jakiegokolwiek członka partii politycznej w Chrzanowie? Otóż ja znam, jak już wspominałem, po kilku z każdego ugrupowania. Zapewniam Cię, że żadna "partyjna centrala" nie steruje żadnym z członków którejkolwiek z partii. I tak Cię do nich nie przekonam, więc nie będę tutaj przytaczał argumentów o większej skuteczności lokalnych partyjnych polityków w pozyskiwaniu funduszy unijnych, czy też jakościowego i merytorycznego przygotowania do sprawowania funkcji publicznych, a także, co nadal podtrzymuje - odpowiedniej "weryfikacji" zapisanej w Statutach niemal wszystkich partii w Polsce.
Odnośnie lokalnych zbieranin - zaskakuje mnie umniejszanie z Twojej strony ich negatywnego wpływu i działalności, których świadkiem jesteś na codzień (w przeciwieństwie do "rozkazów dla partyjnych" o których piszesz, a których przykładów nie podałeś). Po raz kolejny przypomne Ci takie nazwiska jak Boroń, Gruber, Adamczyk czy Liszka - chyba bezsprzecznie tutaj się ze mną zgodzisz, że to są ludzie, którzy nic pozytywnego dla swoich miast nie robią. Wręcz przeciwnie, na pęczki przykładów ich niekompetencji (Gruber, Liszka w ZKKM) czy innych form psucia samorządu (niebotyczne zatrudnienie w magistracie Adamczyka). Otóż tak się składa, że wszyscy Ci ludzie związani są właśnie z taką zbieraniną - Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej. I to jest mój konkretny przykład nad wyższością partii nad tzw. "lokalnymi komitetami". Z tej zbieraniny startować będzie Bogdan Kosowski, facet bez wątpienia uczciwy i przyzwoity, ale teraz pytanie, kto obsadzi UM w Chrzanowie po jego wygranej? Właśnie te w/w osoby z w/w Towarzystwa. Naprawde chcesz, że Ci ludzie jeszcze bardziej szkodzili miastu?
Co do Ryszarda Kosowskiego, zagłosuję na niego, bo w obliczu pozostałych trzech kandydatów (a raczej pewny jest start Szuty i Sawki) wydaje mi się najlepszym kandydatem. Najlepszym, ale nie idealnym. Wykształcenie ma, wbrew temu co mówisz, od Bogdana lepsze dla samorządowców (jest po ekonomii) i naprawdę dużo zrobił dla miasta. Obiektywnie trzeba mu to oddać. Ma też kilka wad, w tym jedną niezwykle irytującą - "wszystkowiedzenie", ale wolę Ryśka z wadami, niż Bogdana z Ziemniakami.
A co do "partyjności" Kosowskiego - niedawno w "P" mozna było wyczytać, że nie jest członkiem PO, tylko startuje z jej listy. Czy jest lepszy z tego powodu? Tak, bo jest kandydatem partii, a więc musiał przejść jakąś weryfikacje i współpracuje (będzie współpracował?) z ludźmi, którzy przejawiają jakies kompetencje w zakresie lokalnego samorzadu. Oczywiście wcześniej, kiedy był kandydatem lokalnych komitetów też niczego zarzucić mu nie można było - po prostu umiał dobierać sobie dobrych współpracowników, a i w jego otoczeniu przewijało się kilka naprawdę przyzwoitych i zasłużonych nazwisk.
Nie uważam, że wszystkie komitety lokalne są złe, ale uwazam, że w Chrzanowie "drugiego Dutkiewicza" nigdy nie będzie, bo w doskonałej większości te lokalne zbieraniny to po prostu &^&* psująca wszystko czego się dotknie. A TPZCh jest tego właśnie najlepszym przykładem.

_________________
Nie ufać myślicielom, których umysły wprawia w ruch dopiero cytat
Emil Cioran


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 31.8.2010 15:16 

Dołączenie: 25.8.2010 17:12
Posty: 37
nie będe się rozpisywał nad wymienianiem błędów różnych partii czy bezpartyjnych komitetów wyborczych moim zdanie to nic nie da.Uważam że lepszy kandydat bezpartyjny niz z listy jakiejś partii.Jedno wiem na 100% w każdej partii trzeba być posłusznym (byłem na spotkaniu przedwyborczym i słyszałem na własne uszy).
Jeśli chodzi o TPZCh to znam tą instytucje z innej strony niz Obiectyv i wiem że jeśli zostanę radnym nie będe musiał się nikomu podporządkować (głosować zgodnie z własnym sumieniem i dobrem naszego miasta).
W wyborach samorządowych powinno się głosować na osobe a nie na partie czy inny komitet wyborczy,
im więcej w radzie gminy czy powiatu ludzi uczciwych nie powiązanych z biznesem ... tym lepiej.
W radzie miasta jest 21 radnych więc wystarcy miejsca dla ludzi młodych pełnych energi i siły i chęci pracy(z ideałami) jak i dla ludzi z doświadczeniem , mądrością życiową i wiedzą.Wszystko zależy od nas wyborców,więc lepiej szukać odpowiedniego kandydata niż krytykować i oczerniać komitety wyborcze.
PRZYPOMINAM TEMAT: NOWE TWARZE W RADZIE MIASTA CHRZANÓW


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 1.9.2010 13:45 

Dołączenie: 9.3.2006 18:29
Posty: 44
Prawda jest taka że zarówno komitety lokalne jak i partie polityczne robią przed wyborami łapankę na kandydatów. Wynika to z tego iż ordynacja wyborcza pozwala obsadzac listy podwójną liczba kandydatów w stosunku do liczby mandatów przypadających w danym okręgu a wiadomo że im lista mocniejsza tym większa szansa na mandat. Myślę że jakby tak policzyc kandydatów startujących z listy danej partii w kategoriach zapisanych i niezapisanych do tej partii to można by się nieźle zdziwic. Faktem jest że pierwsze miejsca zajmują partyjni ale resztę biorą jako zapychaczy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 1.9.2010 13:54 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Ot i cała prawda. Chcę ja zmienić.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 1.9.2010 16:43 

Dołączenie: 25.8.2010 17:12
Posty: 37
Krzysio Ty tego nie zmienisz nie masz takiej mocy :),jedyne roziązanie to okręgi jedno-mandatowe a to może zmienić rząd.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 1.9.2010 16:49 

Dołączenie: 25.8.2010 17:12
Posty: 37
Jeszcze jedno nie zawsze kandydat z nr.1 na liście ma największą liczbe głosów więc każdy z listy ma szanse trzeba tylko uzyskać najwięcej głosów (czasami "zapychacz" może zdziwić).No i oczywiście jak pisał keko czym mocniejsza lista tym lepiej...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 2.9.2010 10:12 

Dołączenie: 15.7.2010 11:23
Posty: 140
Pochwały: 43
Tyle piszesz o zależnościach i dyscyplinie w partiach politycznych, gdyby takiej nie było w Towarzystwie z którego startujesz zapewne dawno by przestało ono istnieć.
W artykule w "Przełomie" piszesz, że pracujesz w chrzanowskich wodociągach. Proszę zatem odpowiedz mi na dwa pytania:
1. Dlaczego płacimy za wodę chyba najwyższą stawkę w województwie małopolskim?
2. Dlaczego nie rozliczamy wody tak, jak energii elektrycznej i gazu? Bez pośrednictwa wspólnot czy spółdzielni, które pokrywają ewentualne straty wynikłe z niepłacenia dłużników.

Na koniec zanim o coś poprosisz spółdzielnię to zapytaj ile to będzie kosztowało. Mogłoby się bowiem okazać że w zaproponowanej cenie schodów, mógłbyś docieplić całą ścianę :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 2.9.2010 18:26 

Dołączenie: 25.8.2010 17:12
Posty: 37
Witam :) z tego co mi wiadomo to woda w Chrzanowie nie jest najdroższa w woj. małopolskim,na cene wody w Chrzanowie wpływa to że kopalnie na naszym terenie przestają wydobywać i trzeba zalewać studnie więc od jakiegoś czasu musimy kupować wode ze zbiornika w chełmku "dziećkowice".Jeśli chodzi o cene wody to naprawde dużo by pisać - energia elektryczna potrzebna aby pompy pompowały wode ze studni głębinowych itd. utrzymanie sieci wodociągowej itp.
Jeśli chodzi o rozliczanie wody to w prywatnych domach jest to proste-wodomierz w piwnicy i wszystko jasne.Jeśli chodzi zaś o bloki spółdzielcze czy wspólnoty to naprawde nie ma innej możliwości wodociągi mają swój wodomierz główny w piwnicy i z niego się spółdzielnia rozlicza, nie ma takiego prawa żeby każdy mieszkaniec miał indywidualną umowe z wodociągami jest to technicznie niewykonalne bo każdy mieszkaniec musiał by mieć osobny przyłącz wody do mieszkania a jak to zrobić? Po za tym jeśli ktoś by nie płacił za wode to nie ma możliwości odcięcia wody tylko jednemu mieszkaniu.Niestety tak jest i tego nieda się ominąć.
Nie rozumiem o co chodzi z tymi schodami rozwiń temat to odpowiem.Chcieliśmy jako mieszkańcy schody spółdzielnia powiedziała 15 tyś. i jeszcze wiele problemów przedstawiła w skrócie zero dobrej woli zero chęci pomocy więc zrobiłem schody za darmo własnymi siłami i wszyscy się cieszą czy coś w tym złego
a jeśli chodzi o podporządkowanie to pisałem o tym tylko raz i w TPZCh naprawde nie trzeba się podporządkowywać na sesjach bo o to mi chodziło :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 2.9.2010 20:02 

Dołączenie: 15.7.2010 11:23
Posty: 140
Pochwały: 43
Dziękuję.
Mam po prostu wątpliwości, czy jako radny będziesz stał po stronie mieszkańców czy firmy w której jesteś zatrudniony.
Po drugie. Co do schodów i spółdzielni, już dawno z sąsiadami sami wykonujemy wiele prac pielęgnacyjnych w ogródkach i technicznych w klatkach. Po to by nie przepłacać spółdzielni i nie mieć wyższych czynszów.
W końcu co do upartyjnienia. Mam nadzieję, że nie podzielasz zdania twojego "towarzysza" (bo z Towarzystwa) Wiesława Bytomskiego, który sprzeciwił się "Orlikowi" przy ul. Zielonej.
Też uważam, że upartyjnienie samorządów poszło za daleko. Patrzę jednak na to realniej. Przecież gdyby rządząca Chrzanowem PO i lewica nie miała w "województwie" Marka Sowy i Bogusława Mąsiora to na wiele inwestycji pieniędzy byśmy nie dostali...
A czy Towarzystwo będzie tam kogoś próbowało wystawić?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 2.9.2010 21:53 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
siesta napisał(a):

Też uważam, że upartyjnienie samorządów poszło za daleko. Patrzę jednak na to realniej. Przecież gdyby rządząca Chrzanowem PO i lewica nie miała w "województwie" Marka Sowy i Bogusława Mąsiora to na wiele inwestycji pieniędzy byśmy nie dostali...
A czy Towarzystwo będzie tam kogoś próbowało wystawić?

A czy sądzisz, że oni z własnej kieszeni - jeśli w ogóle - przysporzyli miastu chociaż jeden grosik?
W dzisiejszych czasach - i słusznie - jakieś partyjne siuchty to albo prokurator albo komisja śledcza, więc któż by ryzykował?
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 3.9.2010 17:06 

Dołączenie: 25.8.2010 17:12
Posty: 37
Jako radny na 100% będe stał po stronie mieszkanców , nie mam powodów aby stać po stronie RPWiK.
RPWiK ma swoje władze i nie widze żadnego związku ? czemu ja miałbym stać po stronie wodociągów niektóre Twoje pytania są dziwne "siesta".a jeśli chodzi o spółdzielnie to nie widze powodów dla których mamy z sąsiadami robić coś za spółdzielnie skoro ona za to bierze pieniądze i będzie brała nawet jak my przejmiemy niektóre obowiązki więc trzeba egzekwować to co do spółdzielni należy a nie robić za nią.
np.w czynszu jest wliczona opłata za sprzątanie klatek więc niech sprzątają
np.w tym roku potrącili sobie z naszego funduszu kase za podcinke drzew a drzewa jeszcze nie podcięte
więc co mamy sami podciąć nie, więc pisze pisma itp. chodze upominam się itd.
Odnosze wrazenie że piszesz do mnie i nie wiesz o czym-nie ma takiej możliwości żeby niepłacić za wymienione żeczy i robić je samemu (jedynie wspólnota i już się nad tym zastanawiamy)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 4.10.2010 15:33 

Dołączenie: 3.10.2010 9:18
Posty: 29
Zgadzam sięw zupełnościa tym razem z Toba Pycliku......Pan Kosowski Ryszrd powinien odpocząć na emeryturze....najlepiej jaknajwcześniejszej! My też sobie odpoczniemy od nielada ciekawych pomysłów.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 16.10.2010 20:08 

Dołączenie: 16.10.2010 19:20
Posty: 11
Jak pisałem w innym miejscu, dotyczącym wyborów, miałem długi rozbrat z miastem, nie było to związane z wyrokiem ale pracą. Borys! gratuluję ci wyboru ugrupowania!"ziemniaki" chyba stawiają na tych co temida ich nie lubi! Wyczytałem w PRZEŁOMIE, że Kazimierz Boroń, były starosta, został pełnomocnikiem finansowym Waszego Komitetu,choć nie może być kandydatem do Rady bo ma WYROK!!! Brawo "ziemniaki" brawo Borys! nie ma to jak Taki gość w sztabie!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 17.10.2010 10:55 

Dołączenie: 25.8.2010 17:12
Posty: 37
brzydzę się przekrętami,a ja nie mam wyroku więc nie pisz tego do mnie tylko do Boronia
w każdej organizacji są ludzie dobrzy i zli trzeba tylko wybierać tych dobrych
dyskredytujesz mnie dlatego że Boroń kiedyś zrobił jakiś "przekręt" o którym zresztą różnie się mówi ?
ja z tym panem widziałem się 2 razy w życiu :) a w swoich postach pisze o sobie i swoich celach a nie o uczciwości pana Boronia. Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nowe twarze w radzie gminy Chrzanów
PostWysłany: 17.10.2010 11:31 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27.12.2007 13:09
Posty: 546
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 185
Borys75 to jst przypomnienie , absolutnie żaden atak w twoja stronę :) , powinieneś o tym wiedzieć :
http://www.przelom.pl/przelom-online/28 ... -od-zaraz/
"Ten zbędny program, wraz ze sprzętem komputerowym zakupiono za ćwierć miliona zł przed dwoma laty, gdy starostą był Kazimierz Boroń. Internauci proponowali, by to właśnie on odkupił teraz to, na co wydano niepotrzebnie niemałe, publiczne pieniądze."

Do dziś nikt nie poniósł odpowiedzialności za te pieniądze wyrzucone w błoto chyba ,że jest inaczej to proszę poinformowac tutaj na forum ... ;

ponadto jest sprawa ogłoszona prawomocnym wyrokiem, którą pewnie już znasz :
http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region ... ndatu.html


Prawomocny wyrok sądu jest "prawem" , które nalezy szanować i respektować a nie podważać.

_________________
__________ ... Enjoy the silence ... __________


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3