Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.4.2024 15:36


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 24.8.2010 7:02 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.12.2006 7:32
Posty: 478
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 100
Macie rację, dość rządów ludzi ze starej ekipy. To ludzie, którzy może byli dobrzy na tamte czasy. Teraz mamy już 20 lat demokracji i trzeba skończyć z siedzeniem na stołkach. Czas na zmiany w naszym mieście. Trzebinia, to miasto młodych, a nie tylko dziadków. Chętnie przyłączę się do Waszej akcji. Stórzmy coś od nowa, aby wyrzucić marazm z naszego miasta.

(...) Poza tym główna droga przez rynek to najbardziej durma decyzja jaka została podjęta. Większość miast wyprowadza ruch z centrum, a Trzebinia nie. Kto dzisiaj tak robi? Większość myśli o obwodnicach, żeby jak najmniej szkodzić mieszkańcom, ale nasi włodarze są najmądrzejsi i robią po swojemu. Czas na zmiany, bo faktycznie nie jest to już normalne, co tutaj się wyprawia. Stara ekipa wypaliła się, a tutaj potrzebna świeżej krwi. Całym sercem jestem za stworzeniem nowej formacji w naszym mieście i wystartowaniem w wyborach samorządowych.

_________________
Pozdrawiam
VIGO


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 3.9.2010 8:30 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Witam,

bardzo się cieszę, że promuje się nowe twarze. Tak zastanawiam się, czy Przełom dałby rady zorganizować porównanie kandydatów. Jak to widzę:
a) Przełom wysyła do kandydatów ankietę z ułożonymi kilkoma/kilkunastoma pytaniami.
b) kandydaci odsyłają odpowiedzi
c) odpowiedzi są nanoszone do tabeli porównawczej
d) w papierowym wydaniu gazety ukazuje się wyciąg najciekawszych pomysłów/kandydatów z informacją, że komplet danych znajduje się na www.przelom.pl
e) na stronie Przełomu jest tabela z dynamiczną możliwością porównywania wierszy i kolumn tabeli (coś jak w sklepie internetowym porównanie produktów :)

Korzyści:
1. Mieszkańcy dostają obszerne spojrzenie na kandydatów (zarówno nowych jak i starych)
2. Kandydaci składają różne deklaracje. Są one zebrane w jednym miejscu, więc i łatwo (łatwiej) ich później rozliczyć :)
3. Przełom ma możliwość przedstawienia abstraktu w wydaniu papierowym i ściągnięcia ruchy (po komplet szczegółów) do wydania internetowego
Opcjonalnie widzę wydrukowanie kilku (kilkunasto)-stronicowej wkładki do Przełomu z pełna tabelą (lub jej znaczną częścią.

PS. I znów brakuje mi tematu na forum, w którym można by umieszczać pomysły dla Wydawcy :) (nawet te abstrakcyjne jak ten) :)

t.

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 3.9.2010 9:30 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Pomysł ciekawy. lecz widziałbym bardziej iż ankieta byłaby do kandydatów na burmistrzów i do komitetów wyborczych bo to one jako grupa - siła w radzie miasta ma więcej do powiedzenia często niż pojedynczy kandydat. Poza tym kandydatów ci u nas będzie pewnie dużo a komitetów mniej.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 3.9.2010 10:41 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
tinyger`ze: pomysł dla wydawcy zaprezentował pan w najwłaściwszym miejscu, czyli w temacie związanym z wyborami. Oczywiście postaram się go jak najszybciej przeanalizować i skonfrontować z naszym planem dziennikarskich działań przedwyborczych oraz zadaniami wynikającymi z ogólnopolskiej akcji, w której uczestniczy tygodnik "Przełom".
Jeśli będzie pan miał pomysły związane z inną dziedziną życia, do których pomocna będzie gazeta, np. dotyczące komunikacji, gospodarki, edukacji, kultury - to proszę się nim dzielić we wskazanych działach. Zawsze też można zwrócić się bezpośrednio do redaktorów naczelnych gazety i portalu.
Cieszę się, że redakcyjna filozofia prostoty układu, porządku i wyspecjalizowania forum zyskała akceptację większości użytkowników. Myślę, że z czasem także przekorni się tu odnajdą, bo wiem, że narzekanie jest drugą naturą Polaków. Jest nawet łatwiejsze niż np. korzystanie z prostych rozwiązań.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 3.9.2010 12:22 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
cytat:
Cieszę się, że redakcyjna filozofia prostoty układu, porządku i wyspecjalizowania forum zyskała akceptację większości użytkowników.
Przesada, chciejstwo czy próba wmówienia czegoś użytkownikom Forum?
pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 3.9.2010 19:46 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Witam,

@Krzysio

Wprawdzie moja propozycja dotyczyła radnych - bo od nich dużo zależy (żyję takim nieśmiałym marzeniem o jednomandatowych okręgach wyborczych - http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednomandatowe_okr%C4%99gi_wyborcze). Jeżeli to problem techniczny lub merytoryczny, nie będę się upierał, mogą być burmistrzowie czy komitety. Chodzi o to by było COŚ, pierwszy krok :)

@Alicja Molenda

Uważam, że pomysły do wydawcy powinny być w osobnym wątku do tego przeznaczonym, choćby po to, by można było takie pomysły szybko przeglądnąć. Nowa osoba na forum przeglądając pomysły wpada na nowe pomysły (taka inspiracja) lub upewnia się, że nie pisze niepotrzebnie swojego pomysłu po raz kolejny.

Z Pani słów wynika, że mogę pisać, jeśli będę miał
Cytuj:
pomysły związane z inną dziedziną życia, do których pomocna będzie gazeta, np. dotyczące komunikacji, gospodarki, edukacji, kultury - to proszę się nim dzielić we wskazanych działach
. Czyli spraw dotyczących zagadnień o których pisałem w wątku poświęconym urzędowi pisać mi nie wolno? (w końcu admin stwierdził, że nie ma potrzeby tworzenia dodatkowych tematów) :(

PS. tinyger tak jak każde słowo nie polskiego pochodzenia "końcówkuje" się zgodnie z następującymi zasadami:
a/ jeżeli kończy się na spółgłoskę to nie dodaje się apostrofu, czyli "tinygerze";
b/ jeżeli kończy się na samogłoskę to dodaje się apostrof np. Henry'ego (należy przy tym pamiętać, że to apostrof standardowy >'<a nie odwrócony >`<)

PS2. Przepraszam za dygresję o pisowni. Drugi administrator forum ma w stopce link do poprawnej polszczyzny, dlatego pozwoliłem sobie na dodatkowe wyjaśnienie. Nie każdy to wie a dowiedzieć się czegoś więcej zawsze warto.
Proszę zatem nie brać wyjaśnień do siebie tylko jako edukację czytelników forum (chwała tym, którzy wiedzieli oraz tym którzy się dowiedzieli) :)

t.

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 3.9.2010 21:18 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Tinygerze ja także jestem za wyborami w okręgach jednomandatowych. Szczególnie w gminach, powiatach Nic tu partie nie powinny mieć do szukania i mieszania. Obraz potem jest często opłakany gdyż ludzie sa ludźmi i potrafią się często dogadać ale na drodze stoi partia (kurcze wyszło jak za czasów Lenina i Stalina ;) I na nic tu dobre chęci. Przyjrzyj się wyborom wcześniejszym. Prawie w każdym komitecie wyborczym jest po kilku już pracujących radnych na czołowych miejscach.
Sam jako osoba kandydująca nie mam jeszcze do końca wykrystalizowanych poglądów na niektóre tematy które są na mapie lokalnych problemów. A co dopiero kandydaci na burmistrzów. Choć oni często są bardziej wygadani :)
Prawdziwym poligonem dla nich są sytuacje kryzysowe, patowe i nieoczekiwane. A wtedy trzeba zapomnieć często o partii czy komitecie, zakasać rękawy i "brać się mądrze za łopatę".

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 4.9.2010 17:16 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Tygrysie: tak będę się do Pana zwracać, żeby nie mieć problemów z "końcówkowaniem" (?) słów obcych. (Za uwagę językową oczywiście dziękuję, o źródło nie pytam, sprawdzę sama).
Sądzę, że pańskie dywagacje dotyczące miejsca dla tematów, to czysta przekora, bo ten o urzędach znalazł się we właściwym miejscu i nikt nie przeszkadza go rozwijać. Natomiast nasza dyskusja poprawnościowa powinna się znaleźć niewątpliwie w dziale Edukacja.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 6.9.2010 15:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 1.9.2010 9:36
Posty: 5
Miejscowość: Trzebinia
Alicja Molenda napisał(a):
......
Cieszę się, że redakcyjna filozofia prostoty układu, porządku i wyspecjalizowania forum zyskała akceptację większości użytkowników. Myślę, że z czasem także przekorni się tu odnajdą, bo wiem, że narzekanie jest drugą naturą Polaków. Jest nawet łatwiejsze niż np. korzystanie z prostych rozwiązań.

Szanowna Pani redaktor raczy żartować . Pamiętam to forum sprzed roku . Kiedyś na forum były tematy z ciągnącymi się dyskusjami mniej lub bardziej konstruktywnymi , śmiałą wymianą poglądów , krytyką . Teraz widzę , że dla świętego spokoju okrojono forum z działów , a śmiałe, krytyczne posty zamiast poddane dyskusji są po prostu usuwane jako nie związane z tematem .
Nikt nie neguje prostoty forum i przejrzystości serwisu . Myślę , że dwa czy też trzy działy tematyczne tej prostoty by nie zaburzyły .
Forum teraz jest okrojone do tematów związanych z funkcjonowaniem minibusów , imprez kulturalnych czy przepisów kulinarnych. Więc Ci przekorni to myślę jednak , że tutaj się nie odnajdą . Ja się nie mogę odnaleźć . Czy nie zastanawiający jest fakt rośnięcia w siłę konkurencyjnych serwisów ( nie przytaczając ich z nazwy) ? Darzę sentymentem to forum z racji prowadzonych kiedyś dyskusji . Mam jednak wrażenie , że to co było się na tym forum już ,, nie vrati " ...

_________________
Jańcio Wodnik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 7.9.2010 1:14 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Brawa dla Ciebie, ciągnąć i rozwijać sprawy nie będę, bo próbowałem tego i publicznie i PW do pani Alicji, z próbą przekonywania o błędzie, jaki robią decydenci ( raczej decydentka) z Przełomu.
Z mojego punktu widzenia to był błąd, co się teraz w pełni potwierdza ( zniszczenie unikalnego forum Przełomu), ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że właściciel ma prawo zniszczyć swój majątek, rozumiem - jako człowiek usiłujący być racjonalnym -
iż mogą istnieć nieznane mi cele, w imię których to czyni.
Szkoda, ale" jak kapitalizm, to kapitalizm ".
Wspominasz miło w swoich poście o dyskusjach na tym forum, mam nadzieję,że zaliczasz do nich także te nasze wspólne, toczone pół żartem, pół serio, które ja też bardzo dobrze pamiętam.
Może się coś i kiedyś jeszcze nam zdarzy, trzeba tylko poszukać odpowiedniego miejsca, bo pomysłów - osadzonych w terenie - życie dostarcza bez liku!
Pozdrowienia
Pyclik
P.S. Jest możliwe, ze mój - może i Twój - post wypieprzą do kosza ( krytyka nie jest dopuszczalna), mamy jednak - z mojej strony dalej aktualny - e-mail* owy kanał łączności, albo ostatecznie PW.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 7.9.2010 11:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.9.2010 22:47
Posty: 34
Miejscowość: Psary
Pochwały: 1
Witam wszystkich formumowiczów.
Piszę po raz pierwszy, co nie oznacza, że po raz pierwszy zaglądam na forum przełomu. Jestem stałym czytelnikiem od czasu próby likwidacji szkół w gminie Trzebinia. Codziennie obserwuję wpisy, a od dnia dzisiejszego postanowiłem także zabierać głos w sprawach dotyczących „naszej ziemi” .

Po głębokiej analizie i po rozmowach z ludźmi z mojej miejscowości i nie tylko postanowiłem wystartować w wyborach do Rady Miasta Trzebini.
Chciałbym, aby rada naszego miasta odmłodziła się, potrzeba w niej świeżej krwi i ludzi z zapałem, którym leży na sercu dobro naszej gminy.
W roku 2008 mieszkańcy mojej miejscowości po wystąpieniu podczas spotkania z władzami miasta w sprawie likwidacji szkoły podstawowej, poznali mnie, jako obrońcę i przeciwnika likwidacji jak również zmiany szkoły na społeczną .Moje słowa były cytowane na łamach Przełomu jako rodzica i ojca uczennicy. http://www.przelom.pl/archiwum/3_2008_283_3922/Szkola-musi-byc/#PWSZ

W kolejnych wpisach napiszę więcej o sobie.



PS.
Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych w dzisiejszym meczu, z moja córką będziemy gorąco kibicowali "Naszym Orłom" na stadionie Wisełki :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 7.9.2010 11:48 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Alicja Molenda napisał(a):
Tygrysie: tak będę się do Pana zwracać, żeby nie mieć problemów z "końcówkowaniem" (?) słów obcych. (Za uwagę językową oczywiście dziękuję, o źródło nie pytam, sprawdzę sama).
Sądzę, że pańskie dywagacje dotyczące miejsca dla tematów, to czysta przekora, bo ten o urzędach znalazł się we właściwym miejscu i nikt nie przeszkadza go rozwijać. Natomiast nasza dyskusja poprawnościowa powinna się znaleźć niewątpliwie w dziale Edukacja.


Pani Alicjo.
Ja skromny człowiek, więc tytułowanie mnie per "Pan" jest niepotrzebne :)

Jak najbardziej zgadzam się na przeniesienie, czy też pocięcie posta i przeniesienie tego fragmentu do działu Edukacja. Końcówki słów niepolskich są bardzo często źle pisane, gdyż nie jest to wiedza, którą przekazuje się dobrze na lekcji polskiego. Do tego dochodzą jeszcze odmiany akronimów lub wyrazów drukowanych, np. poprawna pisownia to NOT-u.
Bardzo lubię polski język i lubię gdy jest dobrze pisany. To takie skrzywienie niezawodowe :) Albo inaczej - mam taki dar, że momentalnie dostrzegam błędy w pisowni; chyba powinienem zatrudnić się jako korektor :)

Jeżeli chodzi o tematy, to Krzysio w innym miejscu poruszył kwestię związaną z wykorzystaniem starego budynku po wydziale komunikacji UM w Trzebini (w połowie ul. Piłsudskiego). To IMO też temat, który powinien być wywołany w temacie głównym "Urzędy". Jak widać, to nie moja przekora lecz pragmatyka bo sądzę, że tematów związanych z urzędami będzie więcej :)

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 7.9.2010 11:56 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Witam,
Krzysio napisał(a):
Tinygerze ja także jestem za wyborami w okręgach jednomandatowych. Szczególnie w gminach, powiatach Nic tu partie nie powinny mieć do szukania i mieszania. Obraz potem jest często opłakany gdyż ludzie sa ludźmi i potrafią się często dogadać ale na drodze stoi partia (kurcze wyszło jak za czasów Lenina i Stalina ;) I na nic tu dobre chęci. Przyjrzyj się wyborom wcześniejszym. Prawie w każdym komitecie wyborczym jest po kilku już pracujących radnych na czołowych miejscach.
Sam jako osoba kandydująca nie mam jeszcze do końca wykrystalizowanych poglądów na niektóre tematy które są na mapie lokalnych problemów. A co dopiero kandydaci na burmistrzów. Choć oni często są bardziej wygadani :)
Prawdziwym poligonem dla nich są sytuacje kryzysowe, patowe i nieoczekiwane. A wtedy trzeba zapomnieć często o partii czy komitecie, zakasać rękawy i "brać się mądrze za łopatę".


W pełni się z Tobą zgadzam. Pamiętam jak to były wybory bodajże powiatowe. Na pierwszym miejscu listy był p. Adamczyk a na drugim p. Ewa Jamrozik. Liczb teraz nie pamiętam, rzucam przykładowe bo chodzi o proporcje. P. Adamczyk - głosów 2000, p. Jamrozik głosów 20. P. Adamczyk pozostaje w Trzebini na fotelu burmistrza a osoba z 20 głosami automatycznie wchodzi na jego miejsce.
http://www.przelom.pl/przelom-online/668/Ewa-Jamrozik-zastapila-burmistrza-Adamczyka/print.php
Według mnie powinna wejść osoba, która w kolejności zdobyła największe zaufanie społeczne.

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 7.9.2010 13:00 

Dołączenie: 7.1.2009 22:13
Posty: 281
Pochwały: 3
gbpsary: Witamy Cię Grzegorzu w gronie aktywnych forumowiczów!

Ach, z tym kibicowaniem to muszę zrobić małą dygresję. Mój tato był dość zagorzałym kibicem, więc jako mała dziewczynka dzieliłam z nim te niezwykłe emocje futbolowe. Do czasu, gdy podczas mundialu zobaczyłam płaczącego bramkarza przegranej drużyny (a szło o Nike). Postanowiłam wówczas, że będę zawsze kibicować słabszym drużynom. Tak się składa, że w ostatnich latach przychodzi mi kibicować naszym Orłom!

W nadchodzących wyborach zrobię wszakże wyjątek od mojej "kibicowskiej zasady" i słabszemu Twemu rywalowi kibicować nie będę. Powodzenia Grzesiu!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Nasza akcja: KANDYDUJ!
PostWysłany: 7.9.2010 17:57 

Dołączenie: 8.1.2009 19:53
Posty: 48
Grzegorzu będę na Ciebie głosowała, gdyż jesteś młody, wykształcony, pełen energii, byłam pod wrażeniem Twojej odważnej przemowy w sprawie obrony SP w Psarach. Takich wyrazistych i wiarygodnych radnych chcemy wybierać. Sprawa przyszłości SP i naszych dzieci leży nam wszystkim na sercu.Nasza miejscowość jest podzielona, skłócona mamy przed oczami sprawy sądowe nauczycieli. Masz szansę odbudować naszą wiarę w prawych i uczciwych samorządowców. W Psarach jest wiele do zrobienia, myślę, że to widzisz. Odwagi!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3