Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 22:14


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wywiad z p. Adamczykiem
PostWysłany: 29.7.2010 10:35 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
A ja mam pytanie następujące. Czy ktoś ogranicza Państwu swobodę wypowiedzi na uporządkowanym forum? Czy naruszenie "image`u tygodnika w umysłach lokalnych decydentów" ma dla Państwa jakiekolwiek znaczenie. Ja nie wydaję gazety dla władzy i od 20 lat mam świadomość, że wolna prasa przeszkadza każdej. Nauczyłam się z tym żyć. Kropka.
Odczuć zmienić się co prawda nie da, ale dla zaspokojenia Państwa ciekawości dodam, że jedynym "incydentem" i zewnętrzną "ingerencją" dotyczącą treści opublikowanego na forum wpisu była sprawa "italiano". Wymagała od nas sporej wiedzy prawnej i determinacji w obronie prawa do swobody wypowiedzi. Zajmowała się nią prokuratura, i dobrze Panowie wiecie jak się zakończyła. Mam nadzieję, że jako redakcja dowiedliśmy, że potrafimy bronić swobody wypowiedzi, ale w granicach prawa. Chciałabym, aby tę świadomość miał każdy forumowicz. Dodam też, że osobiście nie byłą z tego powodu przez nikogo inwigilowana. Gdyby tak było, miałabym świetny materiał na tekst.
Obecnie przeżywmy fazę buntu niektórych użytkowników, którym nie podoba się logowanie w celu wpisania komentarza pod aktualnościami. Mam nadzieję, że niezadowoleni szybko pokonają strach przed odpowiedzialnością za słowo. Ta odpowiedzialność do tej pory obciążała wyłącznie redakcję i forumowiczów. Teraz dotyczy wszystkich. Doświadczenie innych wydawców uczy, że Czytelnik z czasem do tego dorasta. Ja jestem cierpliwa.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. Adamczykiem
PostWysłany: 29.7.2010 15:32 

Dołączenie: 3.2.2009 10:14
Posty: 823
Pochwały: 1
Alicja Molenda napisał(a):
A ja mam pytanie następujące. Czy ktoś ogranicza Państwu swobodę wypowiedzi na uporządkowanym forum?
Oczywiście, że tak. "Uporządkowane" forum zdaje się być w pełni "poprawne politycznie" I nie ma na nim miejsca nawet na krytykę decydentów nawet na lokalne sprawy. Dam konkretny przykład: W jakim dziale można napisać o niszczejącym zamku w Rudnie i rozliczyć pana Arkita z kłamstw? Czy to nie jest lokalny temat? I proszę nie odpisywać, że ten temat już był i jest w artykułach, bo to tylko przykład sprawy lokalnej, na którą nie ma miejsca na forum. Takich spraw jest więcej, na które nie ma miejsca. Było wiele tamtów, o których pisaliśmy na forum i były nie raz ciekawe dyskusje, a teraz nie ma na nie miejsca, bo pani nie poradziła sobie z moderacją forum i w ramach obrazy wykasowała niewygodne tematy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. Adamczykiem
PostWysłany: 29.7.2010 16:13 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 4.3.2009 12:34
Posty: 608
Pochwały: 240
Alicja Molenda napisał(a):
KTOS-iu: Tak się jakoś składa, że ja się na Wschodzie ostatnio lepiej czuję niż na lokalnym podwórku, poza tym wiem, ze takie materiały również interesują ludzi. To raz. Dwa, to proszę się nie spodziewać moich opinii na każdy lokalny temat. Mam zwyczaj komentować tylko wtedy, gdy na dany temat mam dostatecznie dużą wiedzę. Zapraszam też na str. 2 "Przełomu". Moje opinie są tam praktycznie co tydzień.
ale musiałbym za tę przyjemność zapłacić 2,5zł co w skali miesiąca zrujnuje mój skromny budżet, stąd zaglądam na bloga bo za to narazie się nie płaci
Alicja Molenda napisał(a):
Kwestia blogów. Czy ma Pan/Paniu interesujących kandydatów na blogerów? Dlaczego wreszcie cytuję: "ci, którzy mogliby coś sensownego napisać piszą o księżycu". Widocznie nie potrafią. Dlaczego z Pana ?Pani strony nie pada żadna propozycja, tylko krytyka. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do czytania bloga posła Arkita.
był specjalny temat odnośnie propozycji blogów ale oczywiście zostało to wywalone, proszę o pytanie do Pana Piotra co się z tym stało, było tam sporo propozycji na które nikt nie odpowiedział - przykro.
Alicja Molenda napisał(a):
W kwestii Jaworzna. Widocznie Pan/Pani nie zauważył, ale sporo piszemy ostatnio o tym mieście w gazecie. To nieprawda, że mamy klapki na oczach. Racja, że jest tam wiele przykładów dobrej samorządności i rozwoju gospodarczego. Stąd nasza obecność na dzisiejszym otwarciu chińskiego centrum.
nie przeoczyłem czytam na portalu, brakuje jednak konkluzji do powiatu chrzanowskiego, zamiast zająć się naszą ziemią chrzanowską pisze Pani o drugim końcu świata gdzieś tam hen na wschodzie
Alicja Molenda napisał(a):
Proszę zadać sobie trochę trudu i przejrzeć portale dobrych gazet lokalnych. Te same co u nas standardy, wprowadzone czasem nieco wcześniej, czyli idziemy w dobrą stronę.
A co do chaosu. W pewnym wieku przestałam go lubić. Jeszcze znoszę spory polityczne, ale chamstwa nie. Generalnie lepiej czuję się wśród apolitycznych. I na Wschodzie. Tam są ludzie prawdziwi.
Pozdrawiam
myślałem że Przełom dąży żeby być inny oryginalny a nie powielać pomysły innych w tym stać się czymś bezpłciowym.

A skoro tak pani kocha wschód to dlaczego by się tam nie przeprowadzić? Albo się lubi swoją małą ojczyznę wraz z jej plusami i minusami i stara się zmieniać najlepsze albo się nie narzeka i idzie tam gdzie lepiej. Pani jako pedagog i obecnie wydawca chyba to wie?
Jeżeli Ci "ludzie prawdziwi" tam są tacy
Cytuj:
Sądząc z doniesień rosyjskich mediów w miejscowych barach i restauracjach nie jest bezpiecznie. W środę w Soczi, nadmorskim kurorcie nad Morzem Czarnym, grupa odpoczywających z Inguszetii urządziła strzelaninę w kawiarni. Powodem była kłótnia z mieszkańcem Soczi, który miał nieprzychylnie patrzeć na ich samochód. Wśród strzelających byli funkcjonariusze inguskiej milicji.
Do tragedii w kawiarni doszło 9 maja, gdy cała Rosja świętowała Dzień Zwycięstwa w II wojnie światowej. Dyrektor kawiarni wyrzucił klienta na podwórko i tam pchnął go nożem. Tłumaczył się później, że kupujący zachowywał się niekulturalnie. Natomiast przyjaciele ofiary twierdzą, że żona dyrektora kawiarni w sposób obraźliwy odpowiedziała na zadane przez klienta pytanie o cenę piwa.
źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title, ... omosc.html
współczuję
Więcej uwagi proszę poświęcać temu co się na naszym podwórku dzieje chyba że profil gazety zmienia się z lokalnego na światowy a nam nic o tym nie wspomniano.

PS czytałem że nie ma już wśród nas Pana Kurylczyka, szkoda, bardzo szkoda - świetnie pisał, dobrze się z nim dyskutowało.

PS2 to juz na on-line piszecie same tytułu artykułów w "Ukazał się nowy numer przełomu a w nim..." zero opisów i treści? ehhhh to są te nowe standardy ściągnięte od innych?

_________________
betonom urzędniczym mówię zdecydowane NIE!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. Adamczykiem
PostWysłany: 29.7.2010 21:17 
Wschód to nie tylko Inguszetia czy też Czeczenia. To także południowa Syberia (północna nie dla każdego), Kazachstan, Uzbekistan i obecny Kirgistan.
Bliżej - Gruzja i Armenia. Pani Alicja pragnie nam przybliżyć te krainy. Wzajemne zaproszenia młodzieży bardzo taki cel uszlachetniają. Ze strony naszego rządu starań w kierunku wschodnim nie czyni się.

Przełom w osobie Pani Alicji zaprasza do Polski młodzież z Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Z racji wykonywanej profesji, jest to młodzież dziennikarska. I jest to godne dużego uznania dla Pani Alicji.

Bo tak naprawdę, to Polska powinna być pomostem między Zachodem a Wschodem. Nasze rządy demokratyczne w ostatniej dekadzie popełniły wiele błędów w wschodniej polityce. Niektórych już nie do naprawienia. Tak, jakby na wschodzie nie było już Rosji i poradzieckich republik. Tylko ta Japonia, o Chinach nawet nie wspominając. I ten stereotyp został zasiany w umysłach młodszych pokoleń. Kto teraz z młodzieży zna rosyjski? Są tacy, ale to wyjątki oraz pasjonaci Wschodu. W Rosji i w b.republikach np. u inorodca mile jest widziana znajomość języka rosyjskiego (angielski mało przydatny).

Jako, że jest to temat o Wujku Adamie - to należy domniemywać, iż Pan Adam nie zapomniał rosyjskiego. Może to skutkować jakimś "bratnim" miastem na Wschodzie? Może z miastem w Kirgizji (-stanie)? Pani Alicja drogę przetarła.
Piszę to całkiem serio. Tylko że te "bratnie" odwiedziny mogą być nieco uciążliwe dla starszawych radnych. Nie mówiąc o kosztach - z kieszeni podatnika.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. Adamczykiem
PostWysłany: 30.7.2010 9:03 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Druidzie: Dziękuję za wsparcie w kwestiach wschodnich. Sądzę, że polska młodzież
rzeczywiście dyskusją o Wschodzie nie jest zainteresowana, bo brakuje jej na te temat wiedzy i narzędzia kontaktów, czyli języka. Moje pokolenie do tej wiedzy w pewien sposób "zmuszano". Dzięki temu, poniekąd, mogę dziś w miarę swobodnie przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe w Europie wschodniej i zapraszać dziennikarzy z krajów postsowieckich do "Przełomu". Współczesna młodzież sama musi o tę wiedzę walczyć. Nawet w szkole, która rosyjskiego uczy dziś niechętnie. Ja ubolewam, chociaż własne dzieci przekonałam, że rosyjski jest ważny. Na razie, polska młodzież, tak jak jak KTOŚ z naszego forum, opiera się na wiedzy podpartej internetowym linkiem o tragedii w rosyjskiej kawiarni. Gdyby jeszcze ten KTOŚ przeczytał tę informację w oryginale, byłby z tego jakiś pożytek dla znajomości języka, a tak...
Być może dyskusja na tematy wschodnie i edukacyjne, "pod Adamczykiem", jest nie na miejscu. I proponuję ją w tym momencie zakończyć, choć do tematu współpracy zagranicznej lokalnych samorządów wkrótce powrócę, bo po części jest to pewne wypaczenie. Kirgistanu jako partnera na razie nie polecam (ze względu na przepaść kulturową i legislacyjną), choć w Małopolsce jest gmina (Radziejowice) współpracująca z miasteczkiem Czolpon-Ata nad wielkim, słonym jeziorem Issyk-Kul. Nie wiem czy to nie aby głównie z powodu jeziora, które miałam przyjemność zobaczyć prowadząc tam seminarium dla dziennikarzy.
Informacja dla użytkownika KTOS:
Zawartość zapowiedzi tekstów z gazety została maksymalnie skrócona, ponieważ pod nieco dłuższymi, dwuzdaniowymi "zajawkami" pojawiały się dyskusje wypaczające treść artykułów. Uznaliśmy, że odbywa się to to ze szkodą dla wszystkich Czytelników. Dlatego, jeśli ktoś jest zainteresowany zawartością papierowego wydania, niech po nie sięgnie, przeczyta i dopiero wtedy dyskutuje. Dla pozostałych jest oferta internetowa.
Wschód faktycznie kocham. Od siedmiu lat tam pracuję na zlecenie poważnych instytucji i uważam, że ten obszar jest bardzo dobrym kontekstem dla wielu polskich spraw. Uczy pokory i radości z tego co osiągnęliśmy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. Adamczykiem
PostWysłany: 17.8.2010 8:59 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 13.10.2008 19:40
Posty: 1
Ateńczyk napisał(a):
Też by mi było żal posady za 10 tysięcy! Otóż ogłaszam - ja mogę być burmistrzem za osiem! Wybierzcie mnie! Kto da mniej?

Ja dam: za6 bym się podją.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. Adamczykiem
PostWysłany: 17.8.2010 10:40 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Podsunęliście wspaniały pomysł. Oprócz programu wyborczego przetarg na wynagrodzenie burmistrza. :)
Ciekawe jakie kwoty by były na licytacjach.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. Adamczykiem
PostWysłany: 17.8.2010 15:37 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Panie Krzysiu: ustalanie wynagrodzenia burmistrza zgodnie z ustawą samorządową to kompetencja rady miasta, a nie przetarg.
Może będę odosobniona w opinii na temat wynagradzania burmistrzów, ale sądzę, że 10 tys. zł dla dobrego gospodarza miasta nie jest kwotą wygórowaną. Zastrzegam: dobrego gospodarza.
Burmistrz to menedżer odpowiadający za ponad stumilionowy budżet. Menedżerowie zarabiają dziś po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czas pracy nienormowany (praca w urzędzie, wyjazdy służbowe, funkcja reprezentacyjna). Praca piątek, świątek i niedzielę.
Moim zdaniem, powinniśmy rozliczać gminnych menedżerów za pracę, a radnych za to, czy wynagrodzenie burmistrzów jest adekwatne do jej efektów.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. Adamczykiem
PostWysłany: 17.8.2010 18:08 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Ależ pani Alicjo - na końcu zdania dałem uśmieszek.
Oczywiście większość z nas rozumie iż wynagrodzenie dobrego - powtarzam tak jak pani dobrego managera to wypadkowa jego skuteczności w zarządzaniu. Jednakże nie wiem czy jest gmina czy tez miasto w Polsce które obniżyło wynagrodzenie swojemu burmistrzowi czy tez wójtowi gdy nie radził sobie w zarządzaniu miastem. Ważne też jest by wysokość wynagrodzenia podstawowego przedstawiała stan gminy i osiągnięcia a nie rosła jak kominy placowe byleby tylko była w czołówce zarobków w Polsce czy też województwie.
Jest w użyciu powiedzenie: za uczciwą pracę godziwe wynagrodzenie. I aby ono pozostało dalej w używaniu.
Na koniec tak z humorkiem popatrzmy na sąsiednie Czechy gdzie postanowiono obniżyć wynagrodzenia wszystkim - od prezydenta do szeregowego pracownika sektora publicznego by ratować finanse państwa.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. Adamczykiem
PostWysłany: 4.10.2010 15:49 

Dołączenie: 3.10.2010 9:18
Posty: 29
Znamy stanowisko admina


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 57 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3