Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 18:28


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 3.3.2010 14:18 

Dołączenie: 27.2.2008 13:57
Posty: 150
Pochwały: 4
1. Słaba oferta turystyczna
2. Za mało mieszkań socjalnych i komunalnych
3. Sprawa przeniesienia ogródków działkowych spod dworca PKP w Krzeszowicach
4. Nieznana przyszłość obiektów służących celom publicznym, należących do majątku Potockich
5. Problem zagospodarowania dawnego kamieniołomu w Miękini


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 5.3.2010 12:39 

Dołączenie: 5.3.2010 12:24
Posty: 3
Zwyczajny problem :
1.potworny brud w mieście - sytuacja powtarza się rokrocznie wiosną. Ktoś powie - cóż to za problem. A ja myślę, że jeśli z taką "drobnostką" nie można sobie OD LAT poradzić, to jak poradzimy sobie z problemami o kalibrze Potockich, oferty turystycznej, kamieniołomu, ogródków działkowych itd.
2.ktoś na forum krzeszowickim zwrócił uwagę na technikę sprzątania kurzu i brudu dmuchawą - to też ciekawy problem (miotłą już nie wypada?)
3. nieobecność Straży Miejskiej na ulicach miasta (bo o policji nie ma co marzyć), a co się z tym wiąże, pijaczki (cały dzień), chuliganeria (szczególnie po zmroku) przejęli rynek i parkową w posiadanie.
4. wandalizm w centrum - założono monitoring (czy działa?) a wybite witryny ogłoszeniowe dalej straszą.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 5.3.2010 13:00 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18.8.2008 10:22
Posty: 819
Pochwały: 163
10. Ogromne zaniedbania w konserwacji i zabezpieczeniu Zamku TENCZYN w Rudnie.
11. Brak koncepcji na zagospodarowanie centrum - Rynek.
12. Zły stan dróg.

_________________
niewiele znaczący człowiek może wiele zmienić
wspieram http://linia103.pl


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 11.3.2010 16:04 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.7.2007 16:12
Posty: 364
Pochwały: 24
- Paskudny wygląd okolicy dworca kolejowego, w tym m.in.: brak parkingów z prawdziwego zdarzenia a nie klepisk, chodniki przez działki w stronę dworca do wymiany a zwłaszcza przejście przez tory, na których miał być skansen (skansenu nie ma, chodników też).
- Większa dbałość o jakość i ilość terenów zielonych, zwłaszcza konieczna rewitalizacja parków, która ponoć ma ruszyć w najbliższym czasie.
- Wymienione lampy na "stylizowane" -dobry pomysł ale nie wszędzie, przykładowo na działkach koło PKP jest ciemno, bo one dają za mało światła. Tam powinny być latarnie, a nie takie "lampki".
- Dworzec Autobusowy: zmiana wiat i dostawienie nowych tam, gdzie nie ma.
- Więcej patroli, zwłaszcza pieszych, policji, straży m., kogokolwiek, kto w końcu zaprowadzi porządek w tym mieście i nie tylko.
Na razie tyle. Część moich spostrzeżeń wypisano już wyżej.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 14.3.2010 17:27 

Dołączenie: 14.3.2010 14:57
Posty: 3
Największym problemem Krzeszowic są niektórzy jego mieszkańcy, którzy w perfidny sposób próbują blokować realizacje najważniejszych dla naszego miasta przedsięwzięć. Mam na myśli np. rewitalizacje rynku.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 16.3.2010 9:32 

Dołączenie: 4.3.2010 20:37
Posty: 2
Witam
W związku z poprzednim dość prowokacyjnym wpisem odpowiem równi prowokacyjnie :problemem jest sposób działania naszego samorządu.
Rewitalizacja jest jednym z przykładów -czy mamy do czynienia z rewitalizacją czy tylko z modernizacją? Czy aby nie zapomniano ze celem rewitalizacji powinno być jednoczesne rozwiązywanie problemów społecznych oraz nadanie nowego impulsu do rozwoju gospodarczego.
Drugim tematem dla mnie jeszcze bardziej bulwersującym jest sposób powstania funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania. To stowarzyszenie powinno być swego rodzaju partnerstwem na rzecz rozwoju lokalnego,partnerstwem otwartym dla wszystkich, a stała się przybudówką Urzędu. Co gorsza działającą mało profesjonalnie.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 26.3.2010 22:33 

Dołączenie: 5.3.2010 12:24
Posty: 3
Czy problemem jest, że pan burmistrz prowadzi kampanię wyborczą w godzinach pracy?
A może na spotkanie z PO i PSL wziął urlop bezpłatny? (spotkanie odbyło się w samo południe)
:shock: :shock:


lidiad napisał o rewitalizacji rynku

W Krzeszowicach nie będzie rewitalizacji. Jeśli się uda, może będzie remont PŁYTY Rynku. :oops:
Nic poza tym. Koszt 13 mln. Więcej niż basen. A to ponoć tylko bruk, sadzawka i meble.
Drogo? Drogo.

To może być autentyczny problem tego miasta.


Ostatnio edytowany przez amelia, 28.3.2010 11:38, edytowano w sumie 1 raz

Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 29.3.2010 14:23 

Dołączenie: 4.3.2010 20:37
Posty: 2
Popieram wypowiedz poprzednika Kwestia tego spotkania powinna być wyjaśniona


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 2.4.2010 20:00 

Dołączenie: 14.3.2010 14:57
Posty: 3
Po dwóch wcześniejszych wpisach mam wrażenie że forum opanowało stowarzyszenie Rynek które bojkotuje wszystkie proponowane zmiany m.in. rewitalizacje rynku krzeszowickiego. Nic podobnego że ma to być odnowa płyty rynku. Wiem bo uczestniczyłem we wszystkich spotkaniach organizowanych przez gminę dla mieszkańców.
Problemem Krzeszowic jest to że kilku mieszkańców rynku patrząc na własny malutki biznes chce zablokować modernizacje i rozwój miasta.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 4.4.2010 19:57 

Dołączenie: 5.3.2010 12:24
Posty: 3
Brak spójnej wizji rozwoju miasta.
Punktowe działania (w zależności np. od dostępnych programów rządowych) , które nie tworzą przemyślanej całości.
Podejmowanie strategicznych decyzji bez autentycznych konsultacji z zainteresowanymi środowiskami - tutaj chociażby problem rewitalizacji centrum, z czego po szumnych zapisach w programie została tylko przebudowa płyty rynku). :x
( Nie trzeba chodzić na spotkania. Wystarczy znać problematykę związaną z rewitalizacją i przeanalizować Program Rewitalizacji, oraz wynikający z niego projekt rewitalizacji centrum z przywróceniem.. itd., żeby doskonale wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi, bo na pewno nie o rewitalizację ;)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Krzeszowice - mapa lokalnych problemów gminy
PostWysłany: 6.4.2010 20:02 

Dołączenie: 6.4.2010 18:58
Posty: 1
A ja zauważyłem inny problem, idąc przez rynek ,zwróciłem uwagę że jest on zasnuty gryzącym dymem. Z jednego, z kominów na tzw. starej poczcie buchały kłęby zółtego gryzącego dymu. Ponieważ było zachmurzone i dość "ciężkie powietrze" zauważyłem że dym zasnuł prawie całe centrum.
Nie wiem kto jest administratorem tego budynku ale powinien zwrócić uwagę na to co wrzuca do pieca.
Tak dużo mówi się o ekologii a tu prosze - takie trucie w środku miasta - kolega to nawet zdjęcia zrobił! :(


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 51 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3