Ostatnia wizyta: Obecny czas: 23.6.2024 4:05


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 5.10.2012 23:24 

Dołączenie: 3.10.2012 19:04
Posty: 10
Miejscowość: Dulowa/Żarki
Czytam te różne sugestie i mnie niektóre śmieszą. Dla mnie w Trzebini nie ma jakieś "super" osoby która mogłaby sprawować urząd na czele. Burmistrz Szczurek jest jaki jest widocznie ma coś na sumieniu ale prawda taka ze jakby sie przewietrzylo poprzednich burmistrzow to tez by sie cos pewnie na nich znalazło. Widze ze jest pewna grupa mścicieli ktora za wszelka cenę chce go pogrązyc. JA osobiscie nie popieram tego całego referendum i napewno na żadną liste sie nie wpiszę. Bo jak dojdzie do przedwczesnych wyborów zas bedzie trzeba na wszystko kase wylozyć. Wole aby moje podatki szły na cos wazniejszgo. Za 2 lata nowe wybory wtedy bedziemy miec wszyscy pole do popisu a nie teraz jakieś kombinacje.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 8:01 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Owszem Warsteiner - twoje podatki już idą na coś ważniejszego: na pensje dla pełnomocników i na kary za samowole budowlane.

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 9:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27.12.2007 13:09
Posty: 546
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 185
Warsteiner napisał(a):
.... Wole aby moje podatki szły na cos wazniejszgo...


O tak, masz racje pewnie na paliwo:
"Burmistrz wlał 107 litrów paliwa do służbowego auta?"
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/6 ... ,id,t.html

:)

_________________
__________ ... Enjoy the silence ... __________


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 10:10 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Słuchajcie, przecież by zostać burmistrzem nie ma obowiązku mieć tytułu profesora, inżyniera, magistra czyli niekoniecznie z wyższy wykształceniem. Potrzebna jest osoba uczciwa, z poczuciem lokalnego patriotyzmu, chcąca działać słuchać i rozmawiać z mieszkańcami. A takie osoby sa na pewno w Trzebini. Szkoda, że organizatorzy nie pomyśleli o dodatkowym punkcie dotyczącym obniżenia diet radnym np o 10%

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 10:13 

Dołączenie: 3.10.2012 19:04
Posty: 10
Miejscowość: Dulowa/Żarki
Dokładnie! bodaj się krzysio! napewno cię wybiorą :o


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 12:12 
Krzysio napisał(a):
Słuchajcie, przecież by zostać burmistrzem nie ma obowiązku mieć tytułu profesora, inżyniera, magistra czyli niekoniecznie z wyższy wykształceniem. Potrzebna jest osoba uczciwa, z poczuciem lokalnego patriotyzmu, chcąca działać słuchać i rozmawiać z mieszkańcami....

Bez przesady, jak to mawiają nasi dziadkowie dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Wielu chce, ale niewielu potrafi.
Obniżenie diet radnych bardzo dobry pomysł.

Dyskutantom, których interesuje szef Szarży przypominam, że obok murku jest sprawa podrabianej uchwały komisji oraz podlinkowana powyżej "afera paliwowa" hehe, która pokazuje jakie podejście do gminnej własności, władania nią i pomysły na oszczędności ma urzędujący burmistrz.

O tym też warto rozmawiać. Przypominanie w kółko, ze za poprzedniego było gorzej mnie nie bardzo przekonuje, bo za komuny było jeszcze gorzej i nie jest to powód do tego, żeby w końcu burmistrz miasta nie mógł poczuć, że jest naszym pracownikiem, a nie władcą.

Nie mam nic do Pana Szczurka, jest jednym z wielu z taką mentalnością. Być może się by poprawił etc, ale nie sądzę, że należy mu się dawać więcej szans. To jest zwykłe stanowisko - jest wpadka - pracodawca (czyli my) ma prawo powiedzieć "do widzenia, następny poproszę". My też musimy się nauczyć rozsądnie żyć w naszej gminie, patrzeć na co są wydawane podatki i pozbyć tej pańszczyźnianej natury. Chyba ;)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 15:02 
C5 ma bak o pojemności ~70 litrów

Jak więc jest możliwe wlewanie po 80 czy 100 litrów?

Inna sprawa. Skoro zatankował 3x po 100 litrów jednego dnia to w jaki sposób spalił 200 litrów aby móc zatankować kolejne 100 litrów???

Coś tu nie gra. Lał do kanistrów? Przecież raz, ze 80 czy 100 litrów nie wleje do baku C5 nawet na reklamie T-Mobile gdzie się bak popieści a dwa nie uwierzę, że zrobił jednego dnia 2000km.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 15:33 
Wytłumaczenie jest proste: burmistrz tankuje do pełna, nadwyżkę sprzedaje na czarnym rynku i w ten sposób ratuje budżet gminy. O więcej informacji w tym temacie należy zapytać pana społecznego komunikatora o imieniu Robert, który także tankuje tego Citroena.

Przyznać należy, że pani radna Alicja Antoń ma dobry wywiad. Chyba z tą panią radną w samorządzie pan burmistrz długo nie "pociągnie" - w wiadomym magistracie. Trzeba było zostawić w spokoju byłą dyrektorkę w Aqua Planet, albo się zaczaić na ewidentne potknięcie tejże.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 15:39 
Przemyśl to co napisałem.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 15:52 
ulom: napisałem o poprzednim burmistrzu ponieważ moim zdaniem ma związek z obecną sytuacją. Nurkowi, Szarży i sprzedawczykom szedł na rękę i dlatego niby było wszystko w porządku, pomimo kilkukrotnie większej niegospodarności. Obecny burmistrz tak się z wymienionymi nie ułożył i dziwnym zbiegiem okoliczności właśnie to oni zbierają podpisy.
Święte prawo demokracji. Już powiedziałem, że sądzę iż nie będzie odpowiedniej frekwencji. Szkoda czasu. 2 lata szybko miną. Skoro burmistrz jest taki nieudolny to naważy sobie dwa razy tyle piwa (może znajdą się poważniejsze argumenty?) i sam się pognębi lub odejdzie. W Gliwicach odpowiednicy naszych "złośników" mieli już swoje 2 podejścia w referendach i zabrakło ludzi ;)

No dobra, skoro mówicie o tej wylanej w błoto kasie przez Szczurka , drodzy panowie, to pewnie oszacowaliście ile tego jest w sumie? Tak czy nie?! Inaczej po cóż pleść bzdury? Chciałbym mieć jakieś pojęcie. Podajcie zbliżoną kwotę. Jesteście niby obiektywni. Oczywiście, skoro macie takie pojęcie o wyborach i referendach, to uświadomcie od razu ludzi ile kosztuje zorganizowanie referendum + pierwsza tura wyborów + druga tura wyborów + ewentualne odprawy. Oczywiście jeśli byśmy mieli do czynienia z przestępcą (a nie mamy) to watro ponieść wszelkie koszty.

Krzysiu zgadzam się z Tobą. Myślę, że organizatorzy zamiast myśleć o takich postulatach jak diety, myślą głównie o swoich potęgując to złośliwością.

Co do artykułu, to ciekawe jaki jest stan licznika tego citroena. Albo to paliwo znika (przy sprytnym kierowcy to nie jest problem), albo Szczurek jeździ prywatnie, albo jeżdżą wszyscy urzędnicy całymi dniami. Też zdarzyło mi się dwa razy tankować do pełna w ciągu dnia, ale przecież on nie spędza całych dni w samochodzie. Ja bym prześwietlił "Antoninę". Obydwie "Antoniny" :)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 16:19 
Amster, rozumiem, że to mogą być prywatne przepychanki, ale przecież ludzie mają prawo do bronienia swoich prywatnych interesów. Nie rozumiem ataku na Szarżę i na nurków, być może nie są bez winy, ale jest mowa o referendum o odwołaniu Burmistrza. Nie interesuje mnie szczerze mówiąc motywacja tych ludzi, interesuje mnie, co jest lepsze dla mnie i mojej rodziny. Nie wiem jakie są koszta referendum i też mnie to interesuje. Teoretycznie ten koszt jest równy drukowi kart oraz opłaceniu członków komisji, co chyba nie jest tak bardzo drogie. Wychodzi na to, że dzienne koszta tankowania samochodu burmistrza stanowią dietę jednego członka komisji, co wkrótce powinno się zwrócić ;)

Osobiście nie przeszkadza mi to, że do referendum nie dojdzie, nie boję się czarnych scenariuszy, że to wzmocni pewność burmistrza. Sam temat referendum daje sposobność do dyskusji, powoduje większe zainteresowanie zwykłych ludzi sprawami gminy, być może zauważają możliwość zmiany.
Być też może, że podobnie jak Ty poczekają dwa lata, być może przez te dwa lata będą pamiętać dzisiejszą sprawę referendum, być może będą dyskutować o problemach, być może stworzą się komitety wyborcze ludzi połączonych jakąś dyskusją wcześniej.

Sam fakt uczestniczenia tylu przedsiębiorców z rynku w akcji dla niektórych wydaje się być dowodem ich prywaty. Ja jednak zauważam, że aż tylu z nich czuje się być pokrzywdzonymi przez burmistrza.
Burmistrza, który zarządza gminą, czyli związkiem obywateli powołanym dla ich dobra. Tymczasem wielu istniejących realnych przedsiębiorców czuje się pokrzywdzonymi, gdy ciągle opowiada się o jakiś inwestorach. Ja tego nie rozumiem, to jest dla mnie wizja polityki z telewizji, gdzie głowy tylko opowiadają, a kończy się na długu.
Dla mnie fakt oburzenia aż tylu przedsiębiorców z rynku jest sygnałem, że burmistrz nie potrafi pogodzić interesów wszystkich obywateli gminy. Do tego dochodzą problemy z nurkami i stadniną. Być może nie są to najpotrzebniejsze sporty czy nawet hobby w naszej gminie, ale SĄ. Przecież gmina powinna być dla wszystkich, jakoś ludzie mogą chyba ze sobą wspólnie egzystować.

Czepianie się stadniny o gnój przy gliniaku, gdy obok leżą stery opon, to jest w ogóle chyba groteska do przedstawienia następnego roku w Młoszowej.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 18:47 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Tak a propos zmniejszenia diet - nie można tego poddać pod referendum. Trzeba raczej przed wyborami wymusić na kandydatach określone deklaracje, a następnie ich z nich rozliczyć.

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 6.10.2012 19:10 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Rabbani - może i racja z tymi dietami lecz pewnie jakiś sposób. Na przykład duzy dług gminy lub choćby samo zrzeczenie sie częsci diety. Przecież oni otrzymują kwote tak około najniższej krajowej za co ? Za 164 lub 172 godziny pracy? Gdzież tam.
Owszem niektórzy mi czasem pomogli - kupili np za swoje pieniążki nagrody na zawody. Ale czy wszyscy tak postępują?
kiedyś miałem zamiar zrobic tabelke z nazwiskami samorządowców i burmistrzów i wpisywać tam sukcesy i porażki. By potem przy wyborach pamiętać.
Zapytam jeszcze raz czy ma ktoś ulotkę-list do mieszkańców z przed wyborów na burmistrza?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 7.10.2012 6:45 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Witajcie
Niestety przykład obecnego burmistrza to typowe podejście dzisiejszego menedżeryzmu polskiego.
Sobie tak, innym nie.
To obserwuje się na każdym kroku od małych firm po korporacje no i oczywiście Panów polityków.
Tzw. ekonomia społeczna poszła w zupełne zapomnienie. Ludzi uważa się za taki sam zasób jak zapas towaru na magazynie, więc zarządzanie nimi także sprowadza się do wymiany i przeliczenia ich kosztu utrzymania. Brak jest w tym jakiegokolwiek humanizmu, a dominuje nepotyzm, układy i TKM.
Politycy partyjni brak własnej elokwencji, nieszczerość i kłamstwa zastąpili rzecznikami prasowymi, by osobiście się nie kompromitować. Dzisiaj w każdej publicznej instytucji taki człowiek ma zatrudnienie.
Politycy każdego szczebla, menadżerowie przynoszeni w teczkach przez polityków, pokrętni przewodniczący związków zawodowych mają nas za stado przysłowiowych baranów, które i tak się nie odezwie (nie pójdzie do urn, nie będzie protestować), więc hulaj dusza, piekła nie ma, a odpowiedzialność tylko przed Bogiem i historią.
Wracając do lokalnego podwórka, uważam, że ulom w swoim poście ma rację. Jest wiele pozytywnych i niemierzalnych aspektów referendum, bo jak inaczej uczyć władzę pokory, a ludzi demokracji, jeśli nie poprzez inicjowanie takich działań.
Oczywiście to przykre, że motywy niektórych radnych są bardziej osobiste, bowiem zasiadali już od lat w Radzie Miasta nie dostrzegając wcześniej konieczności tak wnikliwego kontrolowania burmistrza, ale mam nadzieję, że to w przyszłości odstraszy przyszłych kandydatów do tego stanowiska, a mających zapędy do "korzystania i uwłaszczania się" oraz serwowania czczych obietnic.
Inaczej nie wychowamy polityków.
Mam nadzieję, że tak będzie.
Ja uważam, że wreszcie nadszedł także czas na wolontariat w Radzie Miasta, bez płacenia za wielogodzinne posiedzenia. Obrady popołudniu, szybko i na temat. Wyłącznie zwrot udokumentowanych kosztów dojazdu, używania telefonu do celów służbowych.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 7.10.2012 10:28 

Dołączenie: 8.6.2008 8:48
Posty: 88
Pochwały: 10
ulom napisał(a):
Dla mnie fakt oburzenia aż tylu przedsiębiorców z rynku jest sygnałem, że burmistrz nie potrafi pogodzić interesów wszystkich obywateli gminy. Do tego dochodzą problemy z nurkami i stadniną. Być może nie są to najpotrzebniejsze sporty czy nawet hobby w naszej gminie, ale SĄ. Przecież gmina powinna być dla wszystkich, jakoś ludzie mogą chyba ze sobą wspólnie egzystować.



Jeśli chodzi o przedsiębiorców na Rynku: zbiegło się razem kilka zdarzeń: remont Rynku przez kilkanaście miesięcy (obroty wtedy drastycznie spadły; nikt nie chciał chodzić po wykopach), później podwyżka czynszów, doszedł jeszcze do tego proces przenoszenia handlu do centrów handlowych (w samej Trzebini powstał Majster i Inter-Marche). Wszystko powyższe spowodowało, że niektórym (bo są tacy, którzy prosperują całkiem dobrze) przedsiębiorcom sprzedaż nie wróciła do poziomu sprzed remontu.


Nie za bardzo jednak rozumiem, co ma do tego obecny burmistrz....... Zwalanie całej winy na zakaz postoju na Rynku jest pomyłką. W Chrzanowie na Aleji można się zatrzymywać wzdłuż całej ulicy, a tymczasem witryny są puste. Ciągle ubywa sklepów, nic nie przybywa. Podobnie zaczyna się dziać z Krakowską, niegdyś najlepszą ulicą handlową...

Zdaję sobie sprawę, że stwierdzenie, że to wszystko jest winą Burmistrza jest o wiele łatwiejsze i prostsze. Dużo trudniej jest zrozumieć, że po kilkunastu latach trzeba poszukać nowego pomysłu na swój sklep, bo stara forma się już nie sprawdza - i nie będzie się sprawdzać niezależnie, czy samochody będą stać na płycie rynku, czy też nie.
Nie da się przez kilkadziesiąt lat nie zmieniać asortymentu - klient się zmienił, a niektóre sklepy na Rynku nie....

Co do nurków: jak pisałam wcześniej, problem ma jeden nurek, liczba mnoga jest nie na miejscu. Inni płetwonurkowie radzą sobie świetnie.

Cały problem z nurkiem-Posejdonem i Szarżą polega na tym, że Burmistrz im nie przedłużył dzierżawy - ale nie zapominajmy, że to Gmina była właścicielem gruntu, i Burmistrz miał do tego prawo, co zresztą w przypadku Balatonu potwierdził Sąd.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3