Ostatnia wizyta: Obecny czas: 7.7.2024 9:23


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 23.12.2012 15:18 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Pamiętaj, że wypowiadam się publicznie jako osoba publiczna. Sprawę bada prokuratura, obowiązuje zasada domniemania niewinności. Osobiście jestem pewien że wzmiankowane zarzuty są słuszne i stawiam je w trybie dokonanym, niemniej chociażby Tygodnik Przełom nie może być narażony na oskarżenie o stawianie oskarżeń i stać się stroną roszczeń ze storony Pana Szczurka.
Jeśli chcesz znać moje prywatne zdanie to owszem: oskarżam Burmistrza o złamanie prawa w kwestii finasowania budowy muru oporowego, oskarżam go o manipulację dokumentami, faktami oraz zastraszanie i zniesławianie. Tego ostatniego doświadczyłęm zresztą na własnej skórze.
Ponadto - jeśli Burmistrz faktycznie jest taki pewny swojej znakomitej pozycji i poparcia, powinien cieszyć się z referendum i zachęcać do udziału - ostatecznie ma szansę wykazać, że jego mandat społecznego zaufania wciąż jest aktualny. Wyborcy mają prawo rozliczać go w kazdym momencie jego kadencji, a on nie powinien przed tym rozliczeniem się uchylać. Albo ma czyste sumienie i pewność swoich racji, albo powinien sam odejść. Jego stanowisko to SŁUŻBA SPOŁECZNA, a nie fotel i władza. Jeśli tego nie pojmuje, to znaczy że się nie nadaje na ten urząd.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 23.12.2012 21:01 

Dołączenie: 7.3.2007 15:28
Posty: 3
Miejscowość: Trzebinia
faktycznie ta laurka pana burmistrza tyle kosztowała??? I to nie jest marnowanie pieniędzy??? 6 zdjęć burmistrza na 8 stron biuletynu! A co drugi "artykuł" zaczyna się od słów "z inicjatywy burmistrza Trzebini" albo podobnie. Czy ten facet nie czuje, że to najgorsze posunięcie, jakie mógł zrobić przed referendum? "grudzień" podany w nagłówku sugeruje, że ciąg dalszy nastąpi...


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.12.2012 4:57 

Dołączenie: 27.4.2012 5:31
Posty: 74
Pochwały: 31
Nie znam Pana Reja ale jego argumenty w sprawie referendum mnie przekonuja i zagłosuje za odwołaniem burmistrza .Gratuluję ostatniego artykułu w przełomie - sensowny i mądry.
Szkoda ,ze mamy osobe pana Szczurka jeszcze na stanowisku,szkoda ,że radni sa bezradni - za jego uchybienia powinny byc sprawy u prokuratora juz dawno.
Panie Rej tak trzymać- tylko więcej informacji na tablicach ogłoszeń zamiescić musicie bo ludzie bez internetu nic nie wiedza o referendum.
Życze powodzenia ,jest szansa na waszą wygraną.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.12.2012 9:40 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
Amster - jakie masz powiązania z burmistrzem Szczurkiem albo trzebińskim Urzędem Miasta? Dla uczciwości i przejrzystości powinieneś wyjawić. Chyba nikt już bowiem nie wierzy, że jesteś jedynie postronnym obywatelem. Zatem - co Cię łączy?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.12.2012 12:41 
No właśnie, drogi Ateńczyku, kompletnie nic mnie nie łączy z burmistrzem, jak również z ani jedną inną osobą z UM. Gdybyś czytał forum od początku dowiedziałbyś się, że wiele spraw uważam za porażki, ale sądzę, że odwołanie burmistrza w tym momencie nie ma sensu.
Sepecie, dla Ciebie jestem z pewnością anonimowy, ale sporo osób zna mnie z imienia i nazwiska. Nawet dwukrotnie uczestniczyłem w fantastycznym gronie forumowiczów w siedzibie naszego tygodnika. Nie poruszam tam tematów kontrowersyjnych i ogólnie bardziej jestem słuchaczem. Wolę wtedy posłuchać Pani Redaktor lub Pana Tarczyńskiego, czy też Kamila i myli się ten, kto uważa, że nie potrafię kogoś wysłuchać, przeanalizować tematu etc. Zgadzam się, że moje wypowiedzi są często nieprzyjemne, ale nie jest moim zamiarem obrażanie ludzi. Niejednokrotnie się to zdarzało, ale najczęściej nie wytrzymywałem po prowokacji.
Proszę więc dzisiaj o wybaczenie, przepraszam i życzę wszystkim Wesołych Świąt.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.12.2012 13:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 4.9.2012 19:06
Posty: 13
Co zrobił burmistrz Szczurek (PO) w sprawie bezprawnego i niekonstytucyjnego gniota tzw. ustawy śmieciowej Platformy Obywatelskiej, której współtwórcą jest poseł Arkit (PO)?
Czy odesłał ją z powrotem do Tuska (PO) z zapytaniem, czy sobie kpi, czy może chce ludzi strzyc jak barany? NIE!
Zamieniono tanie Usługi Komunalne na jakieś nieokreślone drogie firmy, które z racji ustawy będą mieć monopol na wywóz śmieci i które będą wyrzucać śmieci z całego powiatu na śmietnisko w Trzebini? A to ich śmietnisko? Podniosą ceny jak tylko minie pierwsze oburzenie?
Z deszczu pod rynnę.
Tak rządzą lewackie rządy. Z przymusowych podatków i danin są finansowane firmy „słupy”, które dadzą zatrudnienie za 1500 zł taniej sile roboczej. A potem będzie czekać zmiennik PO z wrzaskiem, że to „krwiożerczy kapitalizm”, a zmiennikiem będzie jakiś twór SLDopodobny, który będzie robił to samo.
Gdyby był krwiożerczy kapitalizm to firmy błagałyby was, żebyście sprzedali im śmieci za 15 zł, bo zarobiłyby fortuny na recyklingu. A tak zarabia na was jakaś lewacka &^&*, wymyślając coraz to nowe podatki i daniny.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.12.2012 16:36 
Odłóżcie te sprzeczki, święta idą.
Jako najbardziej katolickie/wierzące społeczeństwo w Europie chociaż w ten czas żyjmy ze sobą w zgodzie skoro w inne dni nie potrafimy.

Wesołych.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.12.2012 18:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 4.9.2012 19:06
Posty: 13
Najlepiej odwołać się do „polityki miłości” jak się nie ma argumentów.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 25.12.2012 0:47 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Akurat zgadzam się z Bulwersem. A patrząc na forum to ostatnia rzeczą o jaką bym go oskarżył jest polityka miłości :D Na święta powinno się odpuścić a do utarczek wrócić ewentualnie po świętach jak już się bardzo porrzebuje. Boże narodzenie to nie czas na kłótnie.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 25.12.2012 5:34 

Dołączenie: 27.4.2012 5:31
Posty: 74
Pochwały: 31
W sprawie podatku śmieciowego burmistrz i rada poszli na łatwiznę - przekazali sprawę związkowi miedzygminnemu w Chrzanowie -- to duzy błąd bo kwota podatku będzie wyższa niz robił by to burmistrz.
Szkod bo jest to wysypisko kłopotem ale mogli by chociaż mieszkańcom Trzebini nie dowalic z podatkiem tak jak mieszkańcom którzy nie mają tego śmierdzącego balastro w mieście jak np Libiąż .
Ja mam o podatek śmieciowy żal ,że związek będzie decydował o podatku a nie burmistrz.
A co do referendum to my mieszkańcy mamy prawo do oceny w każdym momencie burmistrza i radnych jeżeli jest tak wola wyborców bo to sa funkcyjni z naszego wyboru i muszą sie z tym liczyć.
Powstała taka inicjatywa i ok skorzystajmy z tego.
Nawoływania burmistrza do bojkotu czytaj nie braniou udziału w referendum to przejawa nie rozumienia demokracji i to dowód na arogancję w stosunku do wyborców.
Poniewaz mandat zdobył z namszczenia PO to p.poseł i inni powinni go zmusić do złożenia rezygnacji po jego wypowiedziach w sprawie bojkotu .
A moze sam złoży rezygnacje przed 27.01 - to było by najlepsze
Namawiac trzeba pana Szczurka niech podejmie decyzję po męsku podziękuje i odejdzie skąd przyszedł.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 25.12.2012 12:31 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 4.9.2012 19:06
Posty: 13
Yosujiro załóżcie sobie z Bulwers temat „Wesołych Świąt życzy Platforma Obywatelska wyrzuconym z Fabloku”, ale nie róbcie syfu „polityką miłości” w tym temacie. Chyba, że zagwarantujesz swoją głową, że mieszkańcy powiatu będą mogli płacić za odbiór śmieci dobrym słowem.

Twoje wypowiedzi sugerowały, że nie oceniasz pozytywnie burmistrza, ale gdy pojawił się tekst, który opisuje całokształt polityki jaką uprawiają ludzie moralności PO, od samego jądra jej przyczyny po skutki to nagle zacząłeś wspierać tych, którzy chcieliby wyciszyć temat.

Powoli odkrywamy strażników „jedynie słusznego” kierunku dyskusji.

Nie oszukujmy się. Wasze teksty z Bulwers nie mają nic wspólnego z tematem i mają tylko jeden cel. Wyciszyć temat.

Dzisiaj, tacy jak wy życzą Wesołych Świąt, a jutro wbijecie nóż w plecy, bo tym się kończy „polityka miłości” Platformy Obywatelskiej.

Ryszard Cyba jest tego najlepszym przykładem- to idealny przykład „polityki miłości” (czyt. polityki nienawiści) Platformy Obywatelskiej.

Jak ktoś taki jak Bulwers (przeglądałem jego teksty), życzy mi Wesołych Świąt to sprawdzam czy nie ukrywa noża, który może wbić mi w plecy.
A jak taki jak ty, niby obiektywny, bezbarwny dołącza się do życzeń Bulwers to wiem, że formuje się front ochrony nie mojego interesu, ani interesu uczciwych mieszkańców powiatu. Od razu wiem, że Szczurek nie tylko ma na sumieniu wiele ominięć prawa, które tworzą napięcie wśród urzędników, ale podpadł komuś wyżej postawionemu pociągającemu za sznurki (może tym, że poklepywał się z konserwatywnym Gowinem) i chcą go zdjąć, ale tak, żeby nie było na PO.

Nie potrafię sobie wyobrazić, żeby ktoś kto startuje z listy PO nie był kłamcą. Niestety ten fakt powinien dyskwalifikować każdego kandydata jako osobę publiczną z jakiejkolwiek partii. Ale Platforma Obywatelska to szczyt obłudy, chamstwa, arogancji, łamania zasad, łamania prawa, afer, impertynencji i zbrodni.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 25.12.2012 14:04 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Myślę, że Mirror w tych słowach wyraził wprost to, co wielu myśli. Ja chciałbym jednak stanąć w obronie yosuiro, gdyż jego intencja są mi akurat dobrze znane skądinąd, więc zapewniam, że jedynie przypadkiem mógł być odczytany w tym chórku pochwał dla Jedynie Słusznej Partii i namoszczonego przez nią Burmistrza z jej POparciem :)
Nieodparcie kojarzy mi się to wszystko z powieścią Orwella " Rok 1984", gdzie rządzący państwem WIelki Brat powołał jedynie 4 ministerstwa: Ministerstwo Prawdy (zajmujące się kłamliwą propagandą), Ministerstwo Miłości (zajmujące się inwigilacją obywateli oraz prześladowaniem przeciwników politycznych), Ministerstwo Pokoju (zajmujące się wojną) oraz Ministerstwo Obfiości (zajmujące się reglamentacją żywności i innych dóbr).
Myślę, że w ślad za tym pomysłem Urząd Miasta w Trzebini mógłby powołać stosowne 4 wydziały z dostatecznie lojalnymi naczelnikami. Kwestię śmieci przejmie zapewne Wydział Obfitości, a komu to nie będzie odpowiadać, dostanie odpowiedni wycisk od funkcjonariuszy Wydziału Miłości :D
A tak poważnie, to Święta sa wydarzeniem o wymiarze religijnym i rodzinnym, natomiast lokalne problemy nie mają z tym wiele wspólnego, co najwyżej utrudniają wzmiankowane przez przedmówców wyciszenie i spokój.
Dlatego dla mnie osobiście nie istnieje powód bym przez te dni udawał, że problem zniknął, natomiast prywatnie mogę w duchu chrześcijańskiego braterstwa podać p. Szczurkowi rękę i zyczyć mu cywilnej odwagi i rozumu, który podpowie mu że jego czas jako Burmistrza dobiegł końca. Natomiast skądninąd życzę mu zdrowia i prywatnego szczęścia, ale jak najdalej od jakichkolwiek stanowisk publicznych.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 25.12.2012 16:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Oj mirror, trochę za daleko się posuwasz. Akurat w tym wątku ani razu nie sięgnąłem do "odgornej" polityki i akurat to nie temat na takie rozmowy, a lokalne posunięcia burmistrza. Oskarżenie mnie czy Bulwersa o chęć wybicia komuś noża w plecy jest zbyt daleko posunięte. Czyżbyś był moherem zagorzale słuchającym ojca Rydzyka? Bo Twój atak z tym mi się kojarzy, bo tylko ludzie jego słuchających tak na ślepo atakują innych, którzy choć raz powiedzieli cos co wg mohera jest złe, bez zastanowienia co ta osoba mówiła wcześniej. I gadanie z grubej rury z totalnie bezmyślnymi porownaniami. Twój atak na PO też mi się nie podoba, bo moim zdaniem za PiS-u było równie źle. I obie te partie są dla mnie spalone. Jestem ciekaw kto wg Ciebie jest ten dobry skoro za całe zło winisz PO. Problem w tym, ze obecnie nie ma żadnej alternatywy i jeżeli do wyborów nic się nie zmieni to będę zmuszony oddać nieważny głos, bo mając do wyboru zło jakie daje PO i zło PiS wolę nie popierać nikogo. No chyba, ze Kaczyński zniknie z polityki to zacznę się zastanawiać. Co do ustawy sieciowej to też ja uważam za skandal, bo obecna sytuacja wolnorynkową jest bardzo dobra i trzeba było to zepsuć. Jeżeli gmina Krzeszowice ustali takie stawki jak zapowiadają to prawdopodobnie za śmieci będę musiał płacić prawie trzy razy więcej. To jest całkowity dramat.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 25.12.2012 18:19 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Mnie polityka Pana Burmistrza i lokalnych urzędów kojarzy się z "Cesarzem" Ryszarda Kapuścińskiego.
Cytat:
Obserwując zachowanie się poszczególnych kur w kurniku przekonamy się, że niższe rangą kury są dziobane i ustępują miejsce wyższym rangą. W idealnym wypadku występuje jednoszeregowa lista rang, na początku której stoi nadkura dziobiąca wszystkie inne, z kolei te, które są w środku listy, dziobią niższe rangą, respektują zaś wyżej postawione. Na końcu znajduje się kura kopciuszek, która musi ustępować wszystkim.
(Adolf Remane - Swoiste drogi kręgowców)
Człowiek przyzwyczaja się do wszystkiego, jeżeli tylko osiągnie właściwy stopień uległości.
(C.G. Jung)
Niestety przykre jest to, że klimat i miejsce do jakiego powieść się tyczy to afrykański kraj, do którego demokracja jeszcze nie dotarła.
Zgodzę się z przedmówcą, że bardzo źle wygląda możliwość wyboru politycznego w Polsce, ale jest to konsekwencja przyjętej metody liczenia głosów i ordynacji wyborczej. Pewnie nie będzie metody, która zadowoli wszystkich.
Jednakże okręgi jednomandatowe (obiecane przez PO, niezrealizowane) i obowiązek głosowania wzmocniłby najprawdopodobniej wiarę w demokrację, a przynajmniej nauczyłby z niej korzystać. Tyle, że na efekty zawsze trzeba poczekać.
Bezpośrednie wybory burmistrza pokazały, że jest to droga właściwa, jednakże niska frekwencja obniża rangę urzędu i osoby wybranej. Tak samo jak przy wyborach parlamentarnych, bo de facto partia rządząca zdobywa około 20% głosów osób uprawnionych do głosowania, więc w takim wypadku pyszne chełpienie się posiadaniem poparcia większości społeczeństwa jest ewidentnym nadużyciem, ale statystyka jest niezwykle wdzięczną dziedziną do manipulacji w ustach polityków.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 25.12.2012 19:52 
Gostek, akurat "Cesarz" jako książka dokument jest warta tyle, co papier toaletowy, nie oddaje nic z tego co się działo w Etiopii i była pisana w czasach, gdy blok komunistyczny (a w nim wydający Kapuścińskiemu paszporty) ustawieni byli wyraźnie po stronie marksistowskich rebeliantów. Jedyne, co ratuje Kapuścińskiego, to teoria, jakoby "Cesarz" odnosił się do Gomułki i PRL, a Etiopia była tylko obrana jako miejsce akcji.
Przepraszam za odejście od tematu.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3