Ostatnia wizyta: Obecny czas: 7.7.2024 5:41


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.12.2012 9:25 
Alicja Molenda napisał(a):
Szanowni państwo. Proszę nie oczekiwać od dziennikarzy, że staną po którejś stronie i zdefniują na potrzeby tej dyskusji jakieś tezy.
W tej kwestii i w tej sytuacji opierać się będziemy na dokumentach i wypowiedziach formułowanych przez inicjatorów referendum prosząc ich o wyjaśnienia szczegółowe...

Pani Alicjo, ale ja mam wrażenie, że nie przedstawiając pewnych informacji niestety stawiacie się po pewnej stronie. Pani może tego nie widzi, nie zauważa, ale ja nie jestem jedynym dyskutantem tutaj, który się Was "czepia".
Pisze Pani, że przedstawiacie informacje, które wam przedstawiają inicjatorzy referendum - to jest zresztą jeden z zarzutów wobec Was, bo mi osobiście brakuje sięgnięcia głębiej w dziennikarstwo i poszukanie czegoś, a nie tylko przedstawianie przedstawionego. Wystarczy przeglądnąć ten wątek, aby zarzutów znaleźć dużo więcej. Nikt was nie zmusza do zajmowania strony, natomiast zauważa właśnie takie bezpieczne stanięcie z boku i otwieranie buzi na tyle, żeby nikt krzywo nie popatrzył. Wydaje mi się, że jest to domeną prasy bezpiecznej dla rządzących. Pani może tego ze środka nie widzi, ale z boku widać właśnie tak - i jak podkreślam ponownie - nie tylko ja tak uważam.

A macie dziennikarzy, którzy potrafią czasem napisać parę ostrych słów.

Ja wcale nie oczekuję, że będziecie walczyć w obronie mieszkańców, zajmować się wszystkimi sprawami, nawet oceniać burmistrza i siłą swej 4tej władzy go odwoływać czy pozostawiać na miejscu - wcale nie, ale byłbym naprawdę kontent, gdyby Wasz tygodnik dostarczał mi pełniejszych informacji. Mam wrażenie natomiast, że większość tekstów "politycznych" to tylko jakieś zasygnalizowanie problemu i szybkie schowanie głowy w piasek.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.12.2012 11:10 
Amster, jakoś przeoczyłem to spotkanie z Burmistrzem. Trudno, moja strata.
Już wcześniej otworzyłem stronę "Zielona-Trzebinia". Pamiętam początki "zagospodarowania" tej doliny za "Zbyszkiem" w kierunku Bożniowej. Były protesty okolicznych mieszkańców, i to dość radykalne jak na ówczesne czasy. A były to lata 70-te ub.wieku.
Co jakis czas uciążliwość tego składowiska jest sygnalizowana przez mieszkańców dzielnicy Centrum, jednakże bez namacalnych efektów. A UM/UK Trzebinia tymi oddolnymi protestami nigdy się specjalnie nie przejmowały, składowisko to od lat 70-tych jest permanentnie rozbudowywane - mimo uspakajających informacji z UM dla "ludu".
Założyciele stowarzyszenia "Zielona-Trzebinia" cokolwiek za późno zgłosili swój akces do ekologicznej Trzebini.
Sa to głównie mieszkańcy posesji od strony Piłsudskiego, którzy wystraszyli się tej kompostowni w ich pobliżu miejsca zamieszkania. Natomiast jakoś nie przeszkadza im rozszerzenie składowiska w kierunku Bożniowej czy też Czerwonej Góry. Jak zwykle, ekologia podporządkowana partykularnym interesom.

Balaton jak i Rybna nie są mi obce. Temat ciekawy, sięgający w wsteczne lata. Zwłaszcza "Rybna".
Ile już było burmistrzowskich obietnic (a wcześniej naczelnikowskich), to Bóg raczy wiedzieć - jeżeli chodzi o zagospodarowanie tej dolinki z byłymi stawami.
Amster, chyba mamy zbieżne cele co do normalności w tym naszym miasteczku. Może pragniemy tego samego, tylko innymi drogami do celu.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.12.2012 13:57 

Dołączenie: 17.1.2010 12:01
Posty: 201
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 17
Cytat :Amster, chyba mamy zbieżne cele co do normalności w tym naszym miasteczku. Może pragniemy tego samego, tylko innymi drogami do celu.: Wreszcie coś konstruktywnego!


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.12.2012 19:04 
Dostał mi się w ręce "Biuletyn Informacyjny Gminy Trzebinia" - cóż za propaganda :) miód :)
Czy ktoś wie może, czy ten biuletyn to jest tak wydawany zazwyczaj, czy raczej na potrzeby referendum sobie burmistrz urządza za nie swoje pieniądze reklamę?
Oczywiście ani słowem się Biuletyn nie zająknął o referendum, a skoro to za nasze pieniążki, to może powinniśmy być informowani?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.12.2012 20:26 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Też mnie to zaciekawiło, tym bardziej, że radni nie wiedzą nic o źródłach finansowania tego materiału. Może poprosił PO o wsparcie? :D W każdym razie czytając ten biuletyn można odnieść wrażenie, że sukces dawno już mamy za sobą, a teraz pracujemy na rajski dobrobyt :D

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.12.2012 20:59 

Dołączenie: 11.4.2006 8:32
Posty: 47
Pochwały: 3
Podoba mi się. Redaktor Biuletynu marnuje się w tej mieścinie. Jego pióro zawsze można poznać.
Szkoda że TVT1 zlikwidowano. Byłaby teraz jak znalazł. Bo zdjęcia i artykuły nie oddają w pełni wzmożonej aktywności pana burmistrza.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.12.2012 22:52 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Kurcze a ja jestem tak daleko od Trzebini i nie mam biuletynu ale jutro wracam i może gdzies go dostane.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 21.12.2012 11:50 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Odp. dla Sepeta: Dzisiaj na sesji radny Okoczuk zapytał o koszt biuletynu. Nakład 5000 egz. Koszt 10.000 zł.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 21.12.2012 14:32 
Jako że mieszkam w Centrum, toteż zostałem "zaszczycony" tym memoriałem od pana Burmistrza. I to nie via Poczta Polska - ale osobiście przez urzędowego emisariusza z dojściem do bramki mojej posesji.
Czuję się niezmiernie doceniony i zachęcony do przestudiowania tegoż "memoriału"
Osiągnięć dość dużo, jak na dwa lata kadencji. Osiągnięć i zamierzeń nawet za dużo, jak na te dwa lata.
Redaktorem Biuletynu jest były rzecznik prasowy UM - obecnie społeczny komunikator dla "ludu", jednakże na etacie rzecznika prasowego. Czyli pan Robert Siwek.

Jest tamże o dzikach, o perle Trzebini (coś dla werni), a jakże - o OSP Bolęcin. Uśmiechnięci ochotniczy strażacy pozują na tle nowej "zabawki", jaką otrzymali od swojego komendanta - a obecnie urzędującego burmistrza. "Zabawka" ta kosztowała 570 000 tys. PLN, z czego koszt Gminy Trzebinia to 220 000 zł. (jeśli wierzyć panu rzecznikowi prasowemu). Czyli (nie)pozostaje życzyć panu głównemu komendantowi OSP w miarę znośnych pożarów. Takich dla dużych chłopców lubiących bawić się ogniem.
Bo od większych szarż na ogień (i nie tylko) jest Zawodowa Straż Pożarna.
Faktycznie, o bliskim referendum ani mru mru. Pan rzecznik stanął na wysokości zadania. Zwie się to samocenzura.

Bym zapomniał, memoriał ten tak jest zatytułowany: Szanowni Mieszkańcy Gminy Trzebinia.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 21.12.2012 16:03 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
To 1/5 kosztów referendum. Kto żałował kasy na referendum? Biuletyn jest wydawany co rok czy tylko teraz jak ludziom trzeba wybiórczo dane przekazać. Zeby nie musieli sie trudzic i np czytać przełomu online lub BIP (bo jeszcze myślący wyciagneliby wnioski).
Ciekawe jak kosztowne bedą następne metody obrony burmistrza przed referendum...


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 21.12.2012 16:52 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Cóż, przejrzałem ów sławetny biuletyn, zaiste Burmistrz jest mistrzem w podniecaniu się samofajnością :) Szkoda tylko, że z taką łatwością przypisuje sobie najczęściej cudze zasługi i efekty cudzej pracy. Ale jakoś mnie to nie dziwi w jego wykonaniu. Grunt to masturbacja własnym poczuciem sukcesu :P
Co do kosztów biuletynu (bardzo dziękuję p. Redaktor) - to trochę szkoda że zamiast wyrzucać te 10.000 na taki panegiryk o sobie, nie przeznaczył kwoty o zbliżonej wysokości na stypendia dla młodzieży, które obiecywał w przedwyborczym programie.
Obawiam się, że p. Burmistrz zapomniał o prostych prawdach, że prawdziwa cnota broni się sama, że sukces ma wielu ojców, a porażka najczęściej jest sierotą :)
Z chęcią odniesiemy się do poszczególnych poruszanych w biuletynie przechwałek Miłościwie Panującego, watpię również, by materiał tego typu co wydany INFORMATOR przekonał elektorat do jego osoby. Ludziom z reguły nie chce się aż tyle czytać, a w dodatku na temat jednej osoby. Sądzę, że odpowiedź Komitetu referendalnego będzie zdecydowanie krótsza, ale za to treściwa.

Na koniec - podobno Pan Burmistrz próbuje zastraszać swoich pracowników i ich rodziny, że jeśli zdecydują się udział w głosowaniu, to mogą pożegnać się z pracą.
Jak wiadomo, są to groźby karalne - a w kontekście podstaw demokracji, których dotyczą (udział w głosowaniu publiczym) i w ustach samorządowca - karygodne i kuriozalne.
Mam nadzieję, że znajdą się odważni, któzy te fakty ujawnią i udowodnią, gdyż pomoże to zaoszczędzić tak cenne dla Burmistrza pieniądze na referendum. Będzie ono niepotrzebne, bo zanim się odbędzie, burmistrz po prostu wyleci z hukiem z prokuratorkimi zarzutami, już nie "w sprawie". ale "przeciw" i jako oskarżony. Zachęcam zatem do działania i odwagi :)

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 22.12.2012 11:04 
Dziwi mnie Sepecie, że nie widziałeś i nie oglądałeś jak Adamczyk jeździł po gminach nagrywając co potrzeba. Tak jak on manipuluje w biuletynach, Ty robisz to samo tutaj. Sądzę, że Ty napisałbyś to samo o swoim bycie na tym stanowisku. Czy nie widzisz, że wszyscy tak robią? Nikt przy zdrowych zmysłach nie bierze tego pod uwagę.
Widziałem temat zastraszania i myślę, że jest nieprawdziwa, ale oczywiście zgodnie z Twoją teorią najlepiej przypiąć coś do kogoś, bo nie ma możliwości szybko z tego wyjść manipulancie. Wszyscy pracownicy mogą spać spokojnie. Mogą brać udział i głosować za odwołaniem. Jezu, Ty się niczym nie różnisz od niego, a jesteś nawet gorszy w tych manipulacjach! Taka wredność na święta? Myślałeś, że będzie koniec świata?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 22.12.2012 12:55 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Amster - czy myślisz, że jakikolwiek pracownik pójdzie głosować? Nie sądzę - zawsze znajdzie się ktoś, kto doniesie gdzie trzeba. A burmistrz zapamięta taką nielojalność. Przecież p. Szczurek słynie z tego, że nie aprobuje kogokolwiek, kto ma inne zdanie lub choćby trochę odwagi cywilnej. Gdyby mógł, wymieniłby cały urząd pewnie na swoich sługusów i potakiwaczy. Jeśli znajoma, rozmawiając z jednym z lokalnych urzędników przed spotkaniem z burmistrzem usłyszała ostrzeżenie: "tylko proszę pana burmistrza nie denerwować"? To o czym to ma świadczyć? Pytanie tylko, kto jest dla kogo: czy burmistrz dla mieszkańców czy mieszkańcy dla burmistrza. Burmistrz nawiasem mówiąc, który kłamie (ktoś wie o sławetnym stypendium choćby, które obiecał ufundować? Pewnie szkoda uszczuplić swoje wielgachne dochody o kilkaset złotych...).

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 22.12.2012 21:48 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Amster, nie unoś się i nie wysilaj, pisząc w ten sposób udowadniasz tylko, że puszczają Ci nerwy, a na dodatek raczej nie jesteś w stanie mnie obrazić, co najwyżej trochę poirytować.
Pytasz czemu nie pisałem na temat Adamczyka itd.? Z prostej przyczyny - nie miałem powodu. Na linii moich kontaktów z Urzędem wszystko okładało się przeważnie gładko, a nikt inny nie prosił mnie o angażowanie się w jakiekolwiek sprawy związane z władzą w Gminie. Samorząd po to jest wybrany, żeby w naszym imieniu rządził i słuzył, za nasze pieniądze. DObrze jest wówczas, gdy praktycznie nie wiemy nawet o istnieniu władzy, bo ona spełnia swoje obowiązki nalezycie. Nie twierdzę, że za poprzedniego burmistrza wszystko było super, ale jest chyba niegodziwością, że obecny przypisuje sobie szereg jego zasług, koncepcji i projektów.
Jeżeli tak bardzo nie chciałeś poprzednika, to też miałeś szansę zorganizować referendum przeciw Adamczykowi, opublikować stosowne materiały itd.
Nazywasz mnie manipulantem, a niby z jakiego powodu? Że ośmielam się publicznie wyrażać swoje zdanie (niekoniecznie zbieżne z Twoim) i na dodatek podpisać to swoim imieniem i nazwiskiem?
A może to własnie Ty jesteś manipulantem, dzielnie popierając pana Szczurka z za zasłony pseudonimu?
Jeśli chcesz dyskutować - dyskutuj, ale używaj argumentów, a nie obrzucaj kogoś inwektywami i uciekając się do osobistych wycieczek.
Jak na razie, to Ty ciągle przypisujesz mi jakieś wydumane intencje, pobudki działania, powiązania itd., usiłując udowodnić jaki to ja mam mianowicie interes biorąc udział w tym całym zamieszaniu.
Niestety, rozczaruję Cię - nie mam ŻADNEGO INTERESU, co najwyżej stracę nerwy i trochę zdrowia. Może właśnie dlatego, że nic na tym nie zyskam, a po prostu działam z tak mało pragmatycznych pobudek, jakimi są walka z arogancją, chamstwem i niekompetencją władzy, mogę być niewygodnym przeciwnikiem dla Miłościwie Panującego. Jakoś mi nie odpowiada Tuskoland w gminnej edycji i tyle :D
Wielu innych, w odróżnieniu ode mnie, da się kupić i przekonać różnymi profitami. Niestety ja mam to gdzieś... Nie mam zamiaru tego udawadniać, albo proszę w to uwierzyć, albo się odczepić.
A w ramach wredności życzę Ci Wesołych Świat i miłych pogawędek ze zwierzatkami w noc wilgilijną... Może Cię przekonają że nie masz racji, zwłaszcza w związku z odwołaniem końca świata w ostatnim momencie :)

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 23.12.2012 11:56 
A jak można nazwać Wasze podstawowe zarzuty zamieszczone na stronie referendum i na forum także. Mam na myśli :
" Podejrzenie o niezgodne z prawem sfinansowanie z publicznych pieniędzy budowy muru oporowego na prywatnej działce, należącej do małżeństwa urzędników Urzędu Miasta Trzebini, poprawiającego znacznie jej walory użytkowe.

Podejrzenie o mataczenie i manipulację dokumentami, bagatelizowanie i przewrotne pomniejszanie swojej winy podczas prób tuszowania bulwersujących i skandalicznych poczynań."
Albo coś mu zarzucasz albo podejrzewasz. Podejrzewać możesz jeszcze bardzo dużo, ale to jest forma manipulacji, bo ktoś, kto to czyta zapamięta, że to zrobił, a nie to, że Ty podejrzewasz.
Również życzę spokojnych świąt, a co do zwierząt, to myślę, że masz nade mną ogromną przewagę ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3