Ostatnia wizyta: Obecny czas: 4.7.2024 15:51


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 7.12.2012 23:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Szanowny Panie Pirce, odpowiedź na Pana pytanie znadzie Pan na dziewiętnastu stronach niniejszego wątku, proszę jednakże uważnie go przeczytać. Wydaje mi się, że motywcja działania została wyłożona wszechstronnie i wyczerpująco, więc pozwolę sobie udzielić takiej właśnie odpowiedzi, czyli odesłąć do już napisanych wcześniej postów.
Nie zmienia to faktu, że kazdy ma prawo do własnego zdania i swojego sposobu działania. Generalnie staram się nie narzucać nikomu swojego punktu widzenia, a także szanować odmienność poglądów w każdym względzie.
Zgódźmy się jednak, że przyzwolenie na miernotę i - łagodnie rzecz ujmując - niski poziom intelektualno-kulturalny obecnej władzy, nie jest żadnym rozwiązaniem. Działając na zasadzie zgody na tzw. mniejsze zło (pytanie od czego mniejsze? ), nie prowadzi donikąd.
Co prawda powtórzę się, ale trudno: nie jest rolą inicjatorów referendum przedstawiać kandydata. Jest to rola ugrupowań politycznych i społecznych, które mają w swoich szeregach osoby przygotowane (daj Boże) do takiej roli lepiej, niż obecnie miłościwie panujący burmistrz. Referendum ma za zadanie uruchomić mechanizm pokazania czerwonej kartki obecnej władzy, a jego inicjatorzy NIE SĄ UGRUPOWANIEM POLITYCZNYM o jakichkolwiek ambicjach sprawowania władzy. Czy to jest jasne, czy trzeba coś jeszcze uzupełnić?
Ponadto powtarzam: każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, ja szanuję Twoje, Ty uszanuj moje i będzie dobrze. Jeśli uważałeś że inicjatywa jest zbędna, trzeba było spotkać się z nami i porozmawiać, przedstawiając swoje argumenty.
Od chwili ogłoszenia we wrześniu inicjatywy referendalnej z nikim z członków komitetu (a nazwiska były podane do publicznej wiadomości) nikt z oponentów nawet nie próbował się kontaktować bezpośrednio (mail, telefon, spotkanie), za to kontaktowało się w ten sposób mnóstwo osób popierających ten pomysł. Czy przeciwnicy referendum aż tak bardzo się boją, że jedyną dostępną dla nich formą kontaktu jest anonimowe forum internetowe? Bądźmy poważni :D

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 7.12.2012 23:24 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
Ok. Pirce - wylicz nam, co Trzebinia oraz okoliczne gminy zawdzięczają obecnemu burmistrzowi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.12.2012 18:24 
Co roku na początku września w okolicach Krojant (Bory Tucholskie) odbywają się inscenizacje szarży kawaleryjskiej z września 1939r. Ku pamięci Pomorskiego 18 Pułku Ułanów, który z powodzeniem zaatakował batalion Piechoty Zmotoryzowanej jednego z pułków Guderiana. I to bynajmniej nie był atak ułanów z podniesionymi szablami na niemieckie czołgi (co nam tak szpetnie wbijała do głów ówczesna peerelowska propaganda - to znaczy te szable na czołgi).

Czy klub jeździecki "Szarża" z Bolęcina bierze udział w tejże inscenizacji? Może cokolwiek za daleko od Bolęcina do Krojant. Ale możliwe np. na krakowskich Błoniach.

Pozwoliłem sobie na nieduże "odchylenie" od tematu. Mamy niedzielę, na lokalną politykę jest czas w tygodniu, tj. na analizę efektów z aktualnych "cudów" czynionych w trzebińskm magistracie.
Zresztą szarża na topie, bo obecnie jest to "szarża referendalna". Przyznaję, że z ułańskim solidnym wyszkoleniem i bez cienia fantazji.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.12.2012 18:40 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Już jest trzech zainteresowanych i to bardzo poważnie objęciem stanowiska burmistrza po Szczurku.
Ale nie dzielmy jeszcze skóry na niedźwiedziu bo nie ma informacji o referendum z UW w Krakowie.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.12.2012 19:06 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Nieoficjalna informacja jest taka, że referendum odbędzie się w dniu 27 stycznia 2013 (niedziela). Pismo w tej sprawie z PKW w Krakowie przyszło już do UM w Trzebini, czekamy na podobne w Komitecie Referendum.
Odpowiadając Jendrkowi - bierzemy udział w rekonstrukcjach bitew, co prawda nie było nas pod Krojantami, ale miewamy występy na Błoniach w Krakowie, ostatnio też byliśmy w Nowym Mieście nad Pilicą, a nasi kawalerzyści w barwach 8 Pułku Ułanów jeżdżą też pod Komarów, pod Mokrą i w wiele innych miejsc.
Od poniedziałku zatem wszycy zwolennicy zmian w Trzebini winni zewrzeć szyki, by referendum przyniosło oczekiwany skutek. Może trzeba zastosować bardziej pokojową metodę niż kawlaeryjska szarża (pod trzebińskim magistratem jest śliska dla koni betonowa i asfaltowa nawierzchnia :) ), ale determinacja i konsekwencja jest niezbędna.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.12.2012 21:58 
Czyli 8 Pułk Ułanów ks.Józefa Poniatowskiego ma tradycje. Pułkowa żurawiejka to:

Same grafy i barony
Ósmy zdobi nam salony
Ostra szabla, ostra buzia
To ułani księcia Józia
Na ramieniu mitrę noszą
Szablą w boju dzielnie koszą
Lance do boju....


Słusznie, obecnie należy pokojowo i bez białej broni. Nie wiem, jak "druga strona". Może wypalić jakimś "memoriałem" do ludności, via Poczta Polska.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.12.2012 22:23 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Witku - a co to za trzy nazwiska w kuluarach krążą?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.12.2012 12:57 
Tu nie chodzi o to : umarł król, niech żyje nowy król. Bo dotychczasowy jest be, a nowy będzie cacy.
Idzie o coś więcej - o publiczne wotum nieufności do sprawujących władzę samorządową. Jednakże przedstawicielem tej władzy jest burmistrz, toteż on odpowiada za całokształt poczynań w samorządzie.
Obecna Rada Miasta w Trzebini jest podzielona w poglądach co do poczynań burmistrza. Część radnych popiera burmistrza, pozostali są w jawnej opozycji. Niewykluczone, że aktualni wiceprzewodniczący Rady zechcą kandydować na stanowisko burmistrza w przypadku klęski referendalnej tegoż. Coby rokowało niezbyt dobrze. Bo ta Rada spektakularnymi sukcesami nie może się poszczycić. W zasadzie jest ubezwłasnowolniona i polotem nie grzeszy. Oprócz polotu do dodatkowych znacznych wynagrodzeń w wykonaniu co niektórych radnych.

Przeciwnicy obecnych rządów pana Szczurka (ale jako burmistrza, a nie osoby prywatnej) poprzez referendum liczą na wyeliminowanie układów i układzików w instytucjach samorządowych, na ograniczenie (przynajmniej) nepotyzmu w tychże instytucjach, zaprzestania samowoli budowlanych finansowanych z publicznych pieniędzy, zaprzestania zatrudniania urzędników magistrackich na kilku etatach w spółkach "córkach" i "wnuczkach" wewnątrz instytucji samorządowych. Także na ograniczenie hybrydowych rad nadzorczych w tychże "spółkach", jak i zlikwidowane dodatkowych etatów dla radnych w różnych związkach międzygminnych.
Lista zarzutów jest znacznie dłuższa i szersza. Nie sposób przy pomocy tego przyszłego referendum wyeliminować wszystkie patologie w samorządzie. Ta akcja referendalna już jest potężną bronią przeciw osobom sprawującym władzę w samorządzie w sposób patologiczny czy też karykaturalny, niezależnie od jej powodzenia czy też spełnienia.
Może w tym przypadku byłby lepszy system autorytarny - skoro demokracja umożliwia patologię tejże. Ale autorytaryzm po niedługim czasie generuje całkiem inne patologie. No i nie byłoby akcji referendalnej.
Najlepiej to streścił w swoim blogu redaktor Przełomu: obecnie mamy w Trzebini same cuda.
To znaczy cudowne przeobrażenia. Tylko patrzeć (patrzyć?), jak za niedługo będzie peregrynacja cudów wypływających z trzebińskiego magistratu.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.12.2012 18:51 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Pirce napisał(a):
Szanowni Panowie,(sepet,yosujiro ) cytując Panów słowa że ;tak Was wychowano; (domniemam w domyśle w duchu patriotyzmu i odpowiedzialności itp.)pytam, co Wami kieruje że pchacie naszą gminę w wielką niewiadomą ,.


Akurat ja się wypowiadałem odnośnie głosowania, ze skoro już się odbywa to należy moim zdaniem na nie iść. A jak już ktoś zagłosuje to nie moja sprawa ;) Staram się nie namawiać nikogo do przejścia na którąś stronę, bo w końcu jestem tylko "zewnętrznym obserwatorem" i nie mam kompetencji do takich działań. Staram się być po prostu bezstronnym, a czy mi to wychodzi czy nie to już nie mnie oceniać :) Proszę mi wybaczyć tak późną odpowiedź, jednakże od piątku nie miałem dostępu do internetu :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 11.12.2012 14:12 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Witam!
Wspomnień czar (życzę przyjemnego czytania i wspominania):

http://chrzanowski24.pl/wiadomosci-loka ... 22-06-2011

http://chrzanowski24.pl/wiadomosci-loka ... a-trzebini

http://www.malopolski.platforma.org/fil ... ram_07.pdf

http://www.trzebinia.pl/index.php/aktua ... 10-12-2010

http://www.przelom.pl/przelom-online-ar ... pojedynek/

http://www.przelom.pl/przelom-online-ar ... -Trzebini/

Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 12.12.2012 10:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Znowu musze przyczepic sie do wypowiedzi burmistrza z nowego Przelomu. Ja jak najbardziej rozumiem, ze nawoluje do bojkotu referendum, ale tekst " Wyborcy maja prawo ocenic moja prace, ale dopiero za dwa lata" jest chyba nie na miejscu. Przeciez skoro jest referendum to maja prawo juz teraz, prawda? No chyba, ze o czyms nie wiem i do wziecia udzialu w referendum trzeba byc jakos specjalnie uprawnionym :D A argument przeciwko pojsciu na glosowanie, bo bedzie ono kosztowac 50tys zl teraz jest bez sensu, bo przeciez czy ludzie pojda czy nie to referendum i tak sie przeciez odbedzie :/


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 12.12.2012 10:37 

Dołączenie: 12.12.2012 10:19
Posty: 1
Miejscowość: Trzebinia
Już jest trzech zainteresowanych i to bardzo poważnie objęciem stanowiska burmistrza po Szczurku.

Witku :lol:
Po obecności na spotkaniach z mieszkańcami w obecności obecnego burmistrza .... miałem okazję 'widzieć' jednego z nich ... w 'kuluarach' mówiono ... ma parcie na fotel :hihi:

:pada:


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 12.12.2012 12:27 

Dołączenie: 2.12.2011 9:11
Posty: 669
Pochwały: 218
jendrek napisał(a):
Przeciwnicy obecnych rządów pana Szczurka (ale jako burmistrza, a nie osoby prywatnej) poprzez referendum liczą na wyeliminowanie układów i układzików w instytucjach samorządowych, na ograniczenie (przynajmniej) nepotyzmu w tychże instytucjach, zaprzestania samowoli budowlanych finansowanych z publicznych pieniędzy, zaprzestania zatrudniania urzędników magistrackich na kilku etatach w spółkach "córkach" i "wnuczkach" wewnątrz instytucji samorządowych. Także na ograniczenie hybrydowych rad nadzorczych w tychże "spółkach", jak i zlikwidowane dodatkowych etatów dla radnych w różnych związkach międzygminnych.

(bold mój)

Oj naiwny, naiwny, naiwny, kiejby renkawicka...

_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 12.12.2012 16:38 
Oj naiwny, naiwny, naiwny, kiejby renkawicka...

Jack, bądź tak miły bardziej doprecyzować swoją myśl. Bo nie za bardzo wiem, w czym jestem "naiwny".


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 12.12.2012 17:46 
Po lekturze tekstu w dzisiejszym "Przełomie" uważam, ze jest stronniczy (być może niecelowo, ale wyszło jak wyszło). Najpierw przytoczono zdanie pana burmistrza, jego głupkowate uwagi odnośnie jego przeciwników, a dopiero potem zarzuty wobec niego i to niepełne. W związku z tym, że to tekst o referendum wydaje mi się, że zarzuty przedstawione powinny być pełne i na pierwszym miejscu, dopiero później odpowiedź burmistrza, ale też osobiście postarał bym się o jakieś konkrety z tej opowieści, a nie tylko starą śpiewkę - np. zadać pytanie, czy te ponad 2 tys. osób podpisanych pod wnioskiem o referendum też kieruje się prywatą?
Słabe dziennikarstwo, albo celowo stronnicze.
yosujiro - znowu zwróciłem uwagę na to samo co Ty. Dodam też, że nie widać żadnej riposty ze strony autora (lub autorki, przepraszam, nie pamiętam kto pisał) artykułu, a szkoda.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3