Ostatnia wizyta: Obecny czas: 16.6.2024 18:51


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 22.11.2014 19:59 
Jędrek, to muszę tam iść i zobaczyć te jędrne stażystki, bo przyznam, że dawno nie przebywałem dłużej w korytarzach urzędu i nie zaobserwowałem tam takich zjawisk ;)
Tak na poważnie: kiedy Twoim zdaniem było więcej zbędnych urzędników: teraz czy za AA?
Oczywiście, że Rejdych-Chuck Norris to kompletnie zbędna urzędniczyna od rozdawania odblasków dzieciom w przedszkolu, pracująca na etacie, którego efektów pracy nie widzi nikt.
Normalnie jeden i drugi ma nieczyste sumienie. Wszyscy to wiemy.
Lucas bez owijania opisał stan zdrowia AA, ale skąd to oburzenie? AA idzie na 70. Temido, takie pytania zadają nawet najwięksi poprawnie politycznie lewacy na zachodzie. Burmistrz ma się pojawiać w urzędzie i dopilnowywać interesów miasta, a nie siedzieć na zwolnieniu lekarskim. Nie rozumiem zdziwienia AA tym pytaniem. Mógł się zrewanżować pytaniem o stan zdrowia psychicznego SS :P
Rojaldulton przecież AA powiedział na debacie, że jak coś, to zostawi tą formę z pełnomocnikami. Zobacz.
Cóż w ogóle za debata: Stasiu... Adasiu... Prawie jak Zbychu i Rychu na wyższych szczeblach :)

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 22.11.2014 20:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Witam!
Amster: powiedział, że jak coś,to zostawi, ale z AA zawsze można było porozmawiać i dojść do jakiegoś porozumienia, a teraz nawet rozmowy nie ma :(
Pozdrawiam.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 22.11.2014 20:38 

Dołączenie: 27.10.2014 17:27
Posty: 15
Pochwały: 2
Omijacie oceny MERYTORYCZNEJ debaty, bo zdajecie sobie sprawę, że Adam Adamczyk w porównaniu do St. Szczurka wypadł jak gimnazjalista..


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 22.11.2014 22:25 
Amster, te jędrne raczej na stażystki mi nie wyglądały, są już dość długo zadomowione w UM, to znaczy zaurzędniczone w ramach rodzinnej wymiany pokoleniowej.
Fakt, ślepia miałem rozbiegane od tego kręcenia szyją - ale się nie śliniłem.

Na poważnie: od zarania wieków (XX i XXI) obserwuję rozrost urzędniczych stanowisk w Trzebini, a z tym związany rozrost lokali dla tychże urzędników. Z każdym nowym naczelnikiem, a potem burmistrzem przybywało i przybywa nam nowych urzędników.
Z prostej przyczyny: każdy nowy "namiestnik" na finalnym urzędzie przyprowadza ze sobą swój osobisty dwór, ale nie likwiduje dworu poprzednika - w imię niepisanych i dżentelmeńskich zasad między tymi "namiestnikami". I tak oto mamy potwornie rozrośniętą kadrę urzędniczą, gdzie 50% z nich jakoś pracuje, a pozostałe 50% tylko tę pracę markuje i zajmuje się głównie dworactwem poprzedniego lub aktualnego "namiestnika".
A.Adamczyk przez te trzy kadencje także stworzył sobie swój dwór - i tak nieduży, mając na uwadze te 12 lat burmistrzowania. Jak nastał St.Szczurek, to w imię tych niepisanych zasad wprowadził swój dwór, zbytnio nie tępiąc dworu poprzednika. Wręcz przeciwnie, nawet zjednał albo i kupił sobie dworaków z poprzedniego nadania, uzupełniając nowymi.
Nie chcę sobie wyobrażać, do jakiego stanu rozrośnie się dwór Szczurka w przypadku jego np.dwu lub trzykrotnej kadencji. Przecież trzeba nagrodzić stanowiskami osoby ze swoich komitetów wyborczych - a co kampania, to nowi chętni na dobre synekurki przy swoim pryncypale.

Reasumując: oczywiście, że obecnie jest więcej urzędników w naszym UM, niż za Adamczyka. Bo to rośnie narastająco ta dworskość. Wg Szczurka niby mniej - bo sprzątaczkom w UM zaproponował samozatrudnienie, a geodezję przeniesiono do Chrzanowa. No i zlikwidował jednego wiceburmistrza - prawie w sensie dosłownym.
Zauważ: w połowie dekady Gierka urzędnicy byli tylko w tym budynku (bez tej potem dobudowanej plomby) po żydowskiej rodzinie Grossów - obecnie przy ul.Piłsudskiego. I to tylko na parterze i na I pietrze. Na II pietrze był KM PZPR.
Obecnie urzędnicy są w tym rozbudowanym budynku UM na wszystkich kondygnacjach, w budynku Komunalki, w budynku b.hotelu ZM Trzebinia, jak również w Sternalówce. Zapewne jeszcze gdzieś, o czym zapomniałem. A to TCK przecież jak kombinat, moloch pożerający obecnie gros wydatków z budżetu naszego UM. A ile tam urzędników! Ale za to są to wyśmienite miejsca na parteitagi dla kolejnych "namiestników" - z naszych podatków.

Pochwały przyznane za posta: 6


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 22.11.2014 23:24 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
Jendrek-zapomniałeś jeszcze o Trzebińskim Centrum Administracji,które "zarządza"szkołami ze swoim dyrektorem.Dwie sekretarki (w porywach były 3) w każdym pokoju po kilka osób,a i tak połowę pracy robią sekretarki w szkołach.A ile spraw sądowych ,w bieżącej kadencji, dotyczących oświaty w gminie i na dodatek -przegranych przez gminę (niesie to dla gminy koszty finansowe)-ale o tym się już nie mówi.Gdy odpowiedzialnym za oświatę w gminie był V-ce burmistrz-takie sytuacje nie miały miejsca.
Nie wspomnę tutaj o sprawach sądowych o użytkowanie Orlika w Krystynowie przed odebraniem i sprawa,której odwołanie czeka w kolejce w Krakowie (niszczenie dokumentów) i jeszcze kilka innych.Historia władzy w Trzebini tego nie odnotowała.
A jeszcze jedno-referendum o odwołanie burmistrza-to też chyba o czymś świadczy.
Poprzednie obietnice też były suuuuper: stypendia dla młodzieży,ograniczenie administracji (owszem odeszło trochę ludzi-ale na emeryturę)stała pensja-a później okazało się,że poprosił o podwyżkę,bo inni mają więcej,a jemu jest przykro !
Przykre to że,kandydat na burmistrza p.SS o tym wszystkim nie pamięta a cały czas lansuje się na stronach UM-czego to nie dokonano przez 4 lata.Aktualności na stronie UM pełne odgrzewanych newsów.

Pochwały przyznane za posta: 5


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 23.11.2014 7:20 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Jendrku budynek UM był jeszcze na Piłsudskiego w połowie drogi na Zbyszek.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 23.11.2014 7:52 

Dołączenie: 18.7.2010 9:02
Posty: 625
Pochwały: 57
Ciekawe jak by wprowadzono 3-go kandydata , jak losy by się potoczyły? W Trzebini i w Chrzanowie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 23.11.2014 11:01 
Tak, Krzysio. Inaczej na "Zbyszku". Jak jeszcze nie było tej dobudowanej plomby do byłej kamienicy Grossów, to korzystano także ze starej kamienicy za obecną ulicą Strzelniczą.
Był tam Wydział Rolny i Gospodarki Leśnej oraz Wydział Komunikacji. Ten budynek był w nie najlepszym stanie, obecnie ruina.

Odpowiadając Temidzie: nie zapomniałem o tym TCA - ale nie chciałem wkładać kija w to "mrowisko".
Bo by mnie ta pedagogiczna termiteria obdarła żywcem ze skóry i wyglądałbym, jak ten baobab na afrykańskiej sawannie.
Nadmienię tylko, że w czasie wspomnianej przeze mnie dekady Gierka, trzebiński Wydział Oświaty "rezydował" w takiej marnej dobudówce przy ówczesnej SP 1 (na Rybnej), która to kiedyś pełniła rolę służbowego mieszkania dla rodziny kierownika tejże szkoły.
Kierownikiem tego Wydziału był mgr Cała, niestety - imię zapomniałem. Była to i zapewne jest osoba o wysokiej kulturze osobistej i o bardzo ciepłym podejściu do rozmówcy/petenta.
Ten Wydział z kierownikiem to było w sumie chyba 4 osoby. Oczywiście, panu Cale przez usta by nie przeszło takie określenie, jak "menda" - bo toby u niego najprawdopodobniej skutkowało zawałem serca.

Odnosząc się do tej trzebińskiej debaty panów kandydatów na urząd burmistrza, wtrącę swoje trzy grosze.
Medialnie dużo lepiej wypadł pan St.Szczurek, widocznie ma do dyspozycji odpowiedniego spin-doktora.
Pan A.Adamczyk nigdy medialnie nie brylował, po prostu to nie jest w jego stylu i nie lubi świateł reflektorów jak i nie zna tego parcia na "szkło". Natomiast pan Szczurek tego typu autoreklamę doskonale opanował - jest go wszędzie pełno, aż do przesytu i zobojętnienia na jego tak liczne konterfekty w trzebińsko-gminnej przestrzeni. Nie jest tajemnicą, że pan Szczurek intensywnie promuje się z pieniędzy gminnego podatnika, a z tego społecznego komunikatora Roberta Siwka uczynił swojego nadwornego fotografa. Jak jaki Breżniew czy też Fidel Castro.

Najlepiej to wypadły panie redaktor z Przełomu. Dobrze przygotowane, eleganckie i przeurocze.
Tak sobie pomarzyłem, że obecnie najlepsi kandydaci na burmistrzów w rejonie - to panie redaktor z Przełomu. Znające teren i jego bolączki od podszewki, młode i nad wyraz komunikatywne.
Pani Grażynka Naczelna - to obecnie idealny kandydat na burmistrza, panie Anna, Eliza i Ewa - jako kandydatki na wiceburmistrzów w tymże rejonie.
Chętnie bym widział te Panie na urzędzie w trzebińskim magistracie. Pewnie Pani Wydawca pozazdrości takiej opinii i rozpocznie delikatny mobbing wobec redakcyjnych pań.

Pochwały przyznane za posta: 5


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 23.11.2014 20:36 

Dołączenie: 7.8.2013 19:05
Posty: 119
Pochwały: 42
Pisałem przed pierwszą turą, że sie miszczu promuje na stronach UM. A najlepsze jest zdjęcie z "boiska" młoszowskiego- jak tylko to zoabczyłem to przeszedłem się na spacer "ulicą Sportową"- zapraszam...To zdjęcie to chyba pochodzi sprzed 4 lat bo jak tam było tak jest zarośnięte- ch... dooopa i kamieni kupa. Gosciu do perfekcji doprowadził swój Pi-jaR- mówi każdemu to, co chce usłyszeć: patrz obwodnica wschodnia Młoszowej...Ciekawe czy mieszkańcy Kamieńca to oglądali bo co innego gadał na zebraniu sołeckim. Generalnie bezczelny typ i tyle. Moje zdanie.

Pochwały przyznane za posta: 4


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 24.11.2014 8:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12.5.2007 9:29
Posty: 141
Miejscowość: Małopolska
Pochwały: 44
Zbanowany
Chodząc ulicami Chrzanowa zauważyłem dużo zerwanych plakatów z podobizną obecnego burmistrza. Sam nie wiem co o tym sądzić! Na Świętokrzyskiej to nawet ludzie chodzili po takim plakacie. Brzydko to wyglądało. Jedni wieszają, drudzy zrywają a jeszcze inni deptają po tej naszej demokracji.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 24.11.2014 18:14 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Tak było w 2010 r.

Załącznik:
Przelom_2010-(1).jpg
Przelom_2010-(1).jpg [ 26 KiB | Obejrzany 37628 razy ]


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 24.11.2014 20:48 

Dołączenie: 25.11.2010 10:15
Posty: 65
Pochwały: 20
jendrek, Pan mgr Cała ma na imię Mieczysław, nawet niedawno widziałem go w Chrzanowie, pamiętam jak przychodził na rozpoczęcie roku szkolnego "na Rybnej"


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 24.11.2014 21:28 
Bosman: wielkie dzięki za odświeżenie mojej pamięci. Powinienem pamiętać, chyba sobie zaaplikuję ten Bilobil.
A panu Mieczysławowi życzę dużo zdrowia i pogody ducha.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 25.11.2014 10:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12.5.2007 9:29
Posty: 141
Miejscowość: Małopolska
Pochwały: 44
Zbanowany
Już wiem na kogo swój głos oddam. Na pewno nie na kogoś, komu mieszkańcy Chrzanowa po zerwanych plakatach wyborczych buciorami chodzą!!! Powtarzam, to tylko moje osobiste spostrzeżenie, oby takich jak ja było więcej i na wybory poszli!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 25.11.2014 11:14 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Na debacie pan Niechwiej kiepsko wypadł :(

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3