Ostatnia wizyta: Obecny czas: 30.6.2024 13:56


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.10.2012 12:45 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Lucas, podaj choć jeden racjonalny powód,dla którego miałbym prowadzić jakąś wojnę z burmistrzem. Jeśli miałbym z nim prywatny zatarg, prowadziłbym go w sądzie albo gdziekolwiek indziej. Nawet nie znam osobiście tego człowieka. Obserwuję jednak skutki jego działań na różnych odcinkach i niestety z przykrością stwierdzam, że o jego polityce i sposobie zarządzania niewiele dobrego można powiedzieć. Nie oceniaj wszystkich własną miarą, może Ty być robił zadymę jakby Ci ktoś nastąpił na odcisk, ja nie mam na to czasu. Zgodziłem się reprezentować dość liczną grupę inicjatywną, z której wyłoniono 5-cio osobowy komitet (takie są wymogo ustawy o referendum lokalnym), bo uważam że szkodników z życia publicznego nalezy usuwać, niezależnie czy są w naszej wsi, czy na drugim końcu kraju. Akurat tutaj można mieć na to wpływ. Proszę jednak nie utożsamiać całej akcji wyłaćznie z moją osobą, gdyż jakim cudem w takiej sytuacji akcję poparło by - jak dotąd - ponad 2500 osób które się podpisały na listach, nie mówiąc już o sporej grupie angażującej się w te działania.
Nie myl proszę funkcji pełnomocnika (którą pełnię) ze stanowiskiem przewodnicżacego czu prezesa komitetu, bo nim nie jestem, choćby dlatego, że taka funkcja nie istnieje.
Pozostaw więc swoje "życzliwe" komentarze dotyczące mało znanych ci faktów i tym bardzie nieznanych Ci intencji innych ludzi na inną okazję, bo trochę się kompromitujesz pisząc takie bzdety, jak choćby to, że burmistrz storpedował moje plany - niby jakie plany i mianowicie co storpedował? O czym w ogóle piszesz?
Masz prosty wybór - możesz nie uczestniczyć w referendum i finito. Nikt Cię nie zmusza, podobnie jak nikt nie zabroni innym korzystać z przywilejów demokracji. Na tym to polega, jeśli Ci nie pasuje, to wyemigruj do Korei Północnej, tam nikt nie urządzi referendum w sprawie Kim Dzong Una, za to on naprawdę używa armat (!) do rozstrzeliwania swoich przeciwników.
Generalnie post ten adresuję nie tylko do Lucasa, ale też do paru jego przedmówców, którzy - najwyraźniej z braku innych argumentów - uderzają w tony prywaty, wojenek i innych teorii spiskowych.
Panie i Panowie - żyjcie i dajcie żyć innym.
Pozdrawiam

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.10.2012 16:56 
Święta racja Lucas.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.10.2012 18:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
lucas napisał(a):
Może i dobrze, że środki finansowe są szczupłe. Prywatna wojenka przez to szybko wygaśnie. I proszę nam tu nie chrzanić, że jest to spowodowane troską o byt miasta. Wytacza pan ciężkie działa po tym, jak burmistrz storpedował pana plany.


amster napisał(a):
Święta racja Lucas.


Ile razy można wałkować to samo? Jak nie macie nic nowego do powiedzenia to może nie mówcie. I tak nic to nie wniesie do rozmowy, bo Wy będziecie powtarzać swoje, a Sepet swoje, a wątek domniemanej prywaty przetaczał się tu już kilkukrotnie i chyba ani Wy nie zmienicie swojego stanowiska na ten temat, ani Sepet. Więc po co się cały czas powtarzać?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.10.2012 19:33 
No chyba nie wyobrażasz sobie, że będziesz mi mówił co, gdzie i kiedy mogę mówić?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.10.2012 19:41 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Nie. Tylko rozmowa ciągle o tym samym jest chyba bez sensu skoro nawet nie padają nowe argumenty, a cały czas te same stwierdzenia. Nic nowego do dyskusji to nie wprowadza i tyle, a w moim mniemaniu taka wymiana zdań jest zupełnie bezcelowa.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.11.2012 6:56 

Dołączenie: 27.4.2012 5:31
Posty: 74
Pochwały: 31
Warto odwołać burmistrza bo nic dobrego dla miasta i gminy nie zrobił a w ścisłym zaRZĄDZANIU MIASTEM UCZESTNICZY PRZECIEŻ CHYBA 8-10 LAT / przypomne jako przewodniczący miasta ,a teraz burmistrz / tylko urządza prywatę za publiczne tj nasze pieniądze a obiecywł bardzo duzo m.in -obniżyc koszty funkcjonowania urzędu gminy,rozwiązać związek komunikacji miedzygminnej,problemy słuzby zdrowia załatwić ,kolesiostwo w zatrudnieniu zlikwidować - a co mamy - pisano wiele nie będę powtarzał.
Panowie i Panie idzcie na referendum - warto skorzystac z prawa do odwołania burmistrza .


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.11.2012 14:24 
Bezsensem jest odwoływanie burmistrza w połowie pierwszej kadencji przez kilku obrażonych klientów. Totalna głupotą jest organizowanie referendum niedługo przed wyborami. Ludzie nie tańczcie jak Wam zagra pan od koników, nurek, Antoniowa i kilku sklepikarzy....


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.11.2012 14:38 

Dołączenie: 17.1.2010 12:01
Posty: 201
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 17
Dokładnie...


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.11.2012 14:46 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Nie jestem obrażonym klientem, nie jestem marionetką dającą się wodzić przez koników czy nurków. Jestem świadomym obywatelem - świadomym praw jakie mam - i dlatego chcę referendum i odwołania pana Szczurka, bo uważam że się nie sprawdził. Dlaczego niby nie wolno mi skorzystać z tej demokratycznej możliwości rozliczenia pana burmistrza z dotychczasowych działań? Dlaczego nie wolno mi dać mu czerwonej kartki i w ten sposób przestrzec też przyszłych włodarzy: macie służyć obywatelom!
Dlaczego skorzystanie z praw jakie mam amster nazywa bezsensem? Bezsensem jest bierność, która powoduje, że politycy wszystkich szczebli mają ludzi i ich potrzeby za nic, bo wiedzą, że nikt ich nie kontroluje, a przed wyborami to "głupi lud kupi propagandę".
A co do kosztów: popatrzcie ile wydał pan Szczurek na rozbiórkę domu przy Ochronkowej, ile wydał na swoich pełnomocników dublujących pracę urzędu, ile pobrał dotąd pensji... Starczyłoby i na trzy referenda....

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.11.2012 14:49 

Dołączenie: 18.3.2008 14:01
Posty: 615
Pochwały: 83
lejecie wode i tyle.......
chociażby jak byście sie starali z tym referendum to i tak nie osiągniecie wymaganej prekwencji
Szczurek się was z śmieje...

psy szczekają, a karawana...

_________________
w stadzie baranów wole być wilkiem


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.11.2012 16:22 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17.10.2008 22:21
Posty: 107
Pochwały: 8
Szlag mnie trafia, jak to czytam, danton.
A pod słowami rabbani - podpisuję się obiema rękami. Rym niezamierzony:P

_________________
http://vilejka.blox.pl/html


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.11.2012 16:43 
Nikt Ci nie broni korzystać ze swoich praw, ale w tym przypadku to jest bezsens. Nie podobają mi się jego rządy, ale otwórz oczy. Kto będzie następcą? Jakiś Szczęśniak, Pypno, czy inny z ostatnich wyborów? Ty myślisz, że to coś zmieni? Że są czy będą lepsi? A może myślisz, że pojawi się jakiś supermen, my go wybierzemy i będzie lepiej? Czy ja nie korzystam ze swoich praw twierdząc, że to jest bezsens? Inna sprawą jest to czy znasz kogoś wybranego w wyborach samorządowych lub parlamentarnych, którzy nie popełniają jakichś błędów? Podaj proszę to nazwisko.
Wszystkie terminy sprawiają, że odwołanie burmistrza odbyłoby się około roku przed ukończeniem kadencji. Twoim zdaniem ma to sens? Masz jakąkolwiek pewność, że wygra ktoś, kto Ci będzie odpowiadał. Gdyby okazało się, że burmistrz popełnił jakieś przestępstwo, to inna gadka. Powiedz czym Cię Szczurek skrzywdził bezpośrednio, bo podajesz ogólniki i slogany z obrażonych inicjatorów plakatujących miasto.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.11.2012 17:55 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Moim zdaniem ma sens, a 4lata kadencji to na tyle krótko, że w twoim toku myślenia chyba nigdy nie ma sensu robić referendum tylko zawsze czekać do wyborów.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.11.2012 18:20 
Zajmij się lepiej swoim tokiem myślenia. A w którym zdaniu stwierdziłem, że nigdy nie organizować referendum? Na tego kandydata też głosowało kilka tysięcy ludzi. Dostał od nich mandat na 4 lata. Przestępstwa żadnego na tym stanowisku mu nie udowodnili, a grupka ludzi chce coś komuś udowodnić. Aby wprowadzić swoje zasady i funkcjonowanie urzędu musi upłynąć trochę czasu. Oczywiście można stwierdzić czy się ktoś nadaje, czy nie, już teraz, ale gołym okiem widać, że nie jest tak tragicznie jak za wuja Adama, a lepszego kandydata ani widu ani słychu. Oczywiście dla tych frustratów każdy kandydat będzie lepszy, nawet Jaś Fasola... Oni mają swój plan, i wg mnie bzdury piszą, że chcą stworzyć możliwość wykazania się innych kandydatów w ewentualnej kampanii wyborczej. Chyba nie łykasz tego jak młody pelikan?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.11.2012 18:32 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Mnie sprawa się nie dotyczy więc czy łykam czy nie to i tak nie ważne. Temat mnie po prostu interesuje dlatego się tu udzielam i wyrażam swoje opinie. I stwierdzam, że mamy demokrację, więc jak ktoś chce zrobić referendum to niech robi. Jest zagwarantowana taka możliwość to jak ktoś chce z niej korzystać to niech korzysta. Koszty tego może i będą, ale urzędy nieraz więcej pieniędzy na jakieś głupoty wydają. Trzebinia chociażby na karę za przedwczesne otwarcie orlika. Teraz można się kłócić o zasadność, ale to ludzie dopiero pokażą kto ma rację jeżeli referendum się odbędzie i pójdą do urn. Nie można teraz zakładać, że na pewno nie pójdą lub na pewno pójdą. Okaże się dopiero jak referendum się odbędzie i gadanie teraz o tym, że to przedsięwzięcie nie ma szans ani sensu jest wróżeniem z fusów.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3