Ostatnia wizyta: Obecny czas: 23.6.2024 4:07


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2012 19:01 
Ludzie, przecież on musi zebrać najpierw 3000 podpisów, więc jaka prywatna wojenka? To już było wspomniane powyżej - czy Wy czytacie, czy tylko macie coś do powiedzenia i nie chce Wam się nikogo słuchać?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2012 19:11 
Jednak w czyjejś główce to powstało, czymś było spowodowane, od czegoś się zaczęło.

Myślenie boli? Myślisz niekiedy czy tylko "coś masz do powiedzenia" ?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2012 19:44 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Bulwers napisał(a):
Jednak w czyjejś główce to powstało, czymś było spowodowane, od czegoś się zaczęło.


Ale fakty są takie, że póki co żadne publiczne pieniądze nie zostały wydane.
A jeżeli podpisze się 3000 ludzi, to twierdzenie o "prywatnej wojence" będzie nieuprawnione. Chyba że lekceważycie wolę 3000 ludzi, którzy też płacą podatki.

I żeby było jasne - piszę to jako przeciwnik referendum, bo uważam, że burmistrza należy rozliczać przy okazji kolejnych wyborów. Chyba że okazałoby się że faktycznie popełnił przestępstwo, ale do takiego wniosku daleka droga - bo trzeba to udowodnić.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2012 20:09 
Nie zostały wydane i nie zostaną, ale to nie zmienia faktu, że wspomniany już wcześniej odwet, zemsta czy tam prywatna wojenka (różnie to nazywają) nie powstało z powodu chęci kierowania się dobrem gminy.

Ot wszystko.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2012 21:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Lucas, Warsteiner - powiem tak - zanim zaczniecie pisać, poczytajcie wcześniejsze posty na forum. Sprwa została chyba wyjaśniona i nie chce mi się powtarzać. Jeśli Lucas nie odróżnia zjawisk światowej recesji od wpływu decyzji lokalnego samorządu, to nic na to nie poradzę. Jeśli oburzało Was postępowanie poprzedników p. Szczurka, należało przejąć inicjatywę. Pan Szczurek był szefem Rady Gminy za poprzedniego Burmistrza i ściśle współdziałał w podejmowaniu wszelkich jego decyzji.
Ponadto, argumentacja o prywatnej wojnie za publiczne pieniądze jest nie tylko niedorzeczna, ale i nudna. Poczytajcie sobie ustawę o referendum, poczytajcie przepisy dotyczące zarządzaniem publicznymi funduszami w ramach budżetów samorządowych i dopiero piszcie posty.
Poza tym, mój panie, Burmistrz mnie nie obraził, bo nie znam go osobiście, a poza tym obawiam się, że nawet wówczas nie byłby w stanie tego zrobić. Płacę podatki i wypełniam obywatelskie powinności więc mam prawo oczekiwać, że moim przedstawicielem będzie w miarę inteligentny i kompetentny człowiek, a nie ignorant.
Proponuję więcej rzeczowej dyskusji, mniej demagogii.
Ponadto pragnę zauważyć, że nie jest to moja prywatna wojna, lecz pełnię funkcję pełnomocnika znacznie większej grupy. Obawiam się, że liczba podpisów które już w tym momencie można liczyć w tysiącach, mówi sama za siebie, drodzy panowie.
Na koniec sugestia - żyjemy w wolnym kraju, każdy więc robi to, co uważa za stosowne i nie ma przymusu. Nikt Was nie zmusza do udziału w referendum, ani też do powstrzymania się od udziału. Róbcie co uważacie za stosowne, pro publico bono
Pozdrawiam

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2012 22:35 
Sepet, problem w tym, że moje stare sąsiadki pisówki "trwające w radiu rydzyka" idą to podpisać, bo słyszą, że to przeciw platformie. Moim zdaniem to są chwyty poniżej pasa... To przecież nie ma kompletnie nic wspólnego z kadencją burmistrza. W taki sposób szybko uzbiera się podpisy, tak samo jak wmawianie ludziom niezainteresowanym, że wszystko co złe to wina burmistrza. Nieładnie. Ciekawe co wykombinujecie dalej. W takim wypadku nie uwierzę niemal żadnemu kandydatowi, którego poprzecie.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2012 6:44 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.1.2007 11:02
Posty: 854
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 14
Moim zdaniem nie ma dobrego kandydata na burmistrza, ale referendum i odwołanie szczurka jest konieczne. Dlaczego ?? Chociażby z tego powodu, aby jego następcy liczyli się z tym, że nie są świętymi krowami i obietnice wyborcze należy spełniać albo ugryźć się w język i nie obiecywać za wiele. Zaczęło się od wyborów w ZKKM- zaraz na początku kadencji, gdzie jego przedstawiciel nijako zagłosował inaczej niż uważał szczurek ( za pozostawieniem obecnego wtedy prezesa na stołku ), ja takiego "przedstawiciela" od razu bym wyp ... Jak Szczur potrafi kłamać kolejny raz mamy pięknie pokazane na przykładzie rynku w Trzebini. Osobiście jestem za utrzymaniem zakazu parkowania na Rynku, co nie zmienia faktu iż dla telewizji Szczur mówił, że czeka na opinie dla starosty, a później
Cytuj:
Burmistrz Stanisław Szczurek z opracowaniem nie miał okazji się jeszcze zapoznać. Zapowiada jednak, że pięciominutowego postoju, ani płatnych miejsc parkingowych nie zamierza wprowadzać. Jego zdaniem w tym rejonie miejsc postojowych jest wystarczająco dużo.


Chyba, że mamy tutaj do czynienia z wprowadzaniem ludzi w błąd przez Przełom.To pokazuje jak Szczur kłamie, bo tutaj komentując jego 2 wypowiedzi można powiedzieć, że "jest za, a nawet przeciw".

To tylko 2 przykłady jego mijania się z prawdą i braku spełniania obietnic wyborczych, a można by o wiele więcej ....

_________________
Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2012 8:48 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Bulwers napisał(a):
Nie zostały wydane i nie zostaną, ale to nie zmienia faktu, że wspomniany już wcześniej odwet, zemsta czy tam prywatna wojenka (różnie to nazywają) nie powstało z powodu chęci kierowania się dobrem gminy.


A tego to ja już nie wiem. Nie znam osobiście tych ludzi (inicjatorów referendum), nie mam pojęcia jakimi kierowali się pobudkami, nie będę więc tego oceniał. Zapewne zresztą każda z tych osób może mieć inne pobudki...

Ty, jak rozumiem, to wiesz. Ja wstrzymam się z ocenami.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2012 10:53 
Bulwers napisał(a):
Nie zostały wydane i nie zostaną, ale to nie zmienia faktu, że wspomniany już wcześniej odwet, zemsta czy tam prywatna wojenka (różnie to nazywają) nie powstało z powodu chęci kierowania się dobrem gminy.

Ot wszystko.

To dlaczego piszecie o prywatnej wojnie za publiczne pieniądze?
Dla mnie takie sformułowanie to brudna polityka, a tutaj w wątku już kilka wypowiedzi antydemokratycznych było, co mnie naprawdę smuci. Zakładam, ze społeczeństwo nie będzie chciało odwołania, jednak nie będę tej części społeczeństwa wyzywał od niewolników na przykład. Dlatego też bardzo proszę nie wyzywać organizatorów referendum, przecież to tylko jest referendum, tak demokracja działa, zę możemy wypowiadać swe zdania i jak się okazuje, że wielu ma takie samo, to można te zdania wprowadzać w życie.

Nie bardzo rozumiem ataku cały czas na Sepeta. Jak prywatna wojenka to się skończy na tych wpisach na forum i tyle, więc proszę uszanujcie zasady demokracji.

-- 10.10.2012 11:00 --

amster napisał(a):
Sepet, problem w tym, że moje stare sąsiadki pisówki "trwające w radiu rydzyka" idą to podpisać, bo słyszą, że to przeciw platformie. Moim zdaniem to są chwyty poniżej pasa...

Moim zdaniem poniżej pasa jest pisanie w taki sposób o współobywatelach. O sąsiadkach radzę wypowiadać się z szacunkiem, one też mają prawo wyborcze. Władza służy Tobie oraz tym sąsiadkom.

Osobiście nawet rzymskim katolikiem nie jestem, z Rydzykiem nie zgadzam się chyba w niczym. Nie zmienia to faktu, że oni w tym kraju są i należy im się szacunek i prawo wyborcze i możliwość podejmowania decyzji przez swe, może nawet ułomne, umysły.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2012 11:17 
Częściowo masz rację, ale też i demokracja na której się tak chętnie opieracie pozwala na przekazywanie swoich spostrzeżeń a są ku temu mocne fakty, wyliczane już w tematach wiele razy. Dlaczego więc w demokratycznym państwie nie mogę powiedzieć co myślę bo od razu się oburzacie?

No i owszem też z szacunkiem, ale szacunek musi być okazywany w dwie strony, jeżeli moher nazywa mnie POkemonem, lemingiem czy jakimś POstkomunistycznym POkrakiem ponieważ nie zgadzam się z fałszywą polityką i maskaradą PISu to wtedy jest ok, prawda?

Co do wypowiedzi amstera. Prawdę napisał i wielu się z tym zgodzi, że większość tych podpisów będzie miało podłoże polityczne pisane językiem nienawiści do PO.

Korea Północna? Nie widzę różnic, tam Bush i USA są szatanem, w Polsce dla PISu szatanem jest PO, "Komoruski" i Tusk.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2012 11:30 
Ulom, no proszę Cię. Przecież przekręcasz moje wypowiedzi. To mi przypomina wymianę zdań z jano. W którym momencie stwierdziłem, że nie mam do nich szacunku? Chodzi tylko o to, że moim zdaniem, one nie do końca rozumieją o co naprawdę chodzi. Kaczyńskiemu nie pomagają w ten sposób. A wyobraź sobie, że właśnie to słyszę i mnie też namawiają do podpisów, tylko nie wiedzą, że nie głosuję na żadną z tych partii.

Przeczytałem dzisiaj w Przełomie artykuły o Szczurku. Z tego co zrozumiałem to puste witryny sklepów znajdują się w kamienicach prywatnych właścicieli lub chrzanowskiego TBS i to oni odpowiadają za czynsze. Może wzrosły tam inne opłaty i dlatego właściciele podnieśli opłaty? Nie wiem jaka jest prawda. Jest również odpowiedź burmistrza na ataki Antoniowej. Te jednodniowe faktury na kilka tankowań to suma wcześniej pobranych w-z ze stacji paliw. A jego "przejażdżki" z żoną to zaproszenia do sołectw z osobą towarzyszącą. Antoniowa to amatorka. Jak mogła nie sprawdzić takich oczywistości...


Ostatnio edytowany przez Gość, 10.10.2012 11:33, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2012 11:32 
Bulwers napisał(a):
No i owszem też z szacunkiem, ale szacunek musi być okazywany w dwie strony, jeżeli moher nazywa mnie POkemonem, lemingiem czy jakimś POstkomunistycznym POkrakiem ponieważ nie zgadzam się z fałszywą polityką i maskaradą PISu to wtedy jest ok, prawda?

Wtedy też nie jest OK. Jak coś takiego zobaczę to też pewnie się będę oburzał. Najbardziej mnie smuci to, że na terenie gminy, gdzie ludzie powinni się znać - jak piszesz są nawet sąsiadami - to nadal potrafią się obrzucać takimi wyzwiskami.
Być może to te sąsiadki zaczęły wyzywać Cie najpierw, ale ktoś to musi chyba przerwać, jak to mi w przedszkolu jeszcze mawiali - mądrzejszy niech odpuści.

Co do PO - nie dbam o interes tej partii, ale w skali gminy wszystko wygląda troszkę inaczej niż w telewizji i chyba też dla lokalnych działaczy i sympatyków tej partii przyszedł czas się zastanowić, czy aby trwanie burmistrza na stołku nie szkodzi troszkę lokalnej PO, a nawet nie partii, tylko postulatom czy programowi.

Burmistrz Szczurek może i jest świetnym politykiem, natomiast pojawiają się podejrzenia dość poważne w jego stronę i szanująca się grupa polityków powinna się zastanowić, czy nie jest pora wystawienia innego kandydata.
Innymi słowy - to referendum to też szansa dla trzebińskich struktór PO.

Obawiam się jednak, że rozgrywa się właśnie gra POkemony kontra PISdziochy i tak to się skonczy jak zawsze. Kibicowanie swojej drużynie, a potem nawet ustawka w lesie ;)

-- 10.10.2012 11:33 --

Amster - brak szacunku w twym poście odnajduję tam, gdzie uważasz, że twe sąsiadki sa ubezwłasnowolnione w jakiś sposób pod względem używania swego mózgu. Najzywaczenije napisałeś, że ktoś im coś powiedział i one to robią.
Tak jakby Tobie nikt nic nie mówił. Taki jest świat, co ja zrobię, żę ludzie się ze soba nie zgadają, teoretycznie mając taki sam mózg ;)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2012 11:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Bulwers napisał(a):
Częściowo masz rację, ale też i demokracja na której się tak chętnie opieracie pozwala na przekazywanie swoich spostrzeżeń a są ku temu mocne fakty, wyliczane już w tematach wiele razy. Dlaczego więc w demokratycznym państwie nie mogę powiedzieć co myślę bo od razu się oburzacie?


Ja się oburzam. Masz prawo być przeciwnikiem referendum. Ja tylko protestuję przeciwko nadużywaniu słów i wydawaniu bezpodstawnych osądów na temat motywacji swoich oponentów. Tak samo, jak w przypadku burmistrza czekam na ewentualne udowodnienie (lub nie) stawianych mu zarzutów (co bada prokuratura).

Ty masz swoje argumenty, ale i organizatorzy referendum mają swoje. Obie strony mają prawo je przedstawiać.

Natomiast polityki krajowej i sporu PO i PiS tu bym nie mieszał, bo tu trudno powiedzieć, która strona ma bardziej "za uszami" - w każdym razie obie reprezentują poziom bardzo niski.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2012 11:43 
Ale starsi ludzie tacy są. Tutaj większość z nich ma ponad 70 lat. Myślisz, że mają takie sprawne umysły jak Ty, zdolne przeanalizować wszystko w sekundzie? Ci ludzie są często oszukiwani. Przecież znasz mój tok myślenia, a drażnisz się ze mną. Kupili jakieś abonamenty telefoniczne, bo myśleli, że to TP dzwoniło. Inni platformy cyfrowe, bo im ktoś wmówił, że nie będzie się dało inaczej tv oglądać. Kilku udało się rozwiązać te śmieszne umowy, bo upłynęło zaledwie kilka dni. A inni usłyszeli, że podpis będzie dobry dla Kaczora. Nic innego nie chciałem napisać, nikogo obrazić ani ubezwłasnowolnić.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2012 11:51 
Dokładnie, znam twój tok myślenia, mało tego - NIE JEST MI OBCY - dlatego też tak mnie pewnie przeraża ;)

edit: bo młodzi ludzie też sie dają manipulować, niektórzy biegają za klubem sportowym, inni za marką ciuchów czy telefonów. Nie wiem, czy to wszystko jest takie proste, wiem natomiast, że ludzie starsi siłą rzeczy mają więcej doświadczeń i być może więcej mądrości. Nie wiem jak jest, dzięki za dyskusję, rzeczywiście się droczę, bo temat chyba się nadaje do głębszej dyskusji.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3