Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ogromne zainteresowanie szkoleniem u terytorialsów

19.11.2023 15:58 | 3 komentarze | 2 944 odsłony | Alicja Molenda
Profesjonalne szkolenie strzeleckie, ćwiczenia z lekkiej taktyki, elementy musztry oraz zasady przetrwania w terenie zakłada 16-dniowe szkolenie podstawowe dla przyszłych małopolskich terytorialsów.
3
Ogromne zainteresowanie szkoleniem u terytorialsów
5.30 w Rząsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

17 listopada 2023 r., o godzinie 5.30 rano, bramy jednostki w Rząsce przekroczyło ponad 200 ochotników, w tym aż 43 kobiety.
- To kolejne rekordowe wcielenie. Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie, notujemy bardzo duże zainteresowanie służbą w armii, a ci żołnierze, którzy od nas odchodzą, zasilają szeregi zawodowych - argumentuje oficer prasowy 11 MBOT kpt. Adam Trębacz.

Trzon zgłoszonych, blisko 80 żołnierzy, stanowią doświadczeni szeregowi i podoficerowie z długoletnim stażem służby w armii. Oni wezmą udział w ośmiodniowym szkoleniu wyrównawczym.

Reszta, około 130 ochotników, przez 16 dni będzie uczyć sie podstaw taktyki, strzelectwa i trenować przetrwanie w terenie. Rekruci, którzy dotrwają do końca i zaliczą pętlę taktyczną, czyli całodobowy egzamin sprawdzajacy, złożą uroczystą przysięgę w Nowym Targu.