Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chase The Angel z Chrzanowa nagrał pierwszą płytę (WIDEO)

20.01.2023 19:00 | 0 komentarzy | 2 728 odsłony | Łukasz Dulowski
Dawno nie było młodego zespołu rockowego z powiatu chrzanowskiego, który by nagrał własny materiał na płytę. I oto mamy Chase The Angel i debiutancki krążek „Człowiek Boga".
0
Chase The Angel z Chrzanowa nagrał pierwszą płytę (WIDEO)
Zespół Chase The Angel: Filip Sikora, Michał Pietrzyk, Kaja Sikora, Jarosław Streluk i Bartek Krzemień. FOT. MARTA PIETRZYK (Materiał z FB Chase The Angel)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzeba docenić, że kapeli chciało się zainwestować czas i pieniądze w wydanie albumu, który można jak książkę postawić na półce, a nie tylko mieć dostęp do tej muzyki w wirtualnej przestrzeni.Chase The Angel pochodzi z Chrzanowa. Powstał na przełomie 2019 i 2020 r. Dał już sporo koncertów. Skład: Kaja Sikora (śpiew), Filip Sikora (gitara), Bartek Krzemień (gitara), Michał Pietrzyk (bas) i Jarosław Streluk (perkusja).

Do płyty „Człowiek Boga" została dołączona książeczka z tekstami piosenek (wszystkie napisał Filip Sikora). Dużo w nich bólu, mroku, walki ze sobą i światem...Muzyka Chase The Angel utrzymana jest w stylu hard&heavy z metalowymi wycieczkami, jak np. w utworze „Czarna pantera". Generalnie, w ramach cięższego grania, dostajemy zestaw riffów gitarowych, jakby przeniesionych do współczesności z czasów, kiedy hard rock i heavy metal był na topie. Sekcja rytmiczna (perkusja + bas) również bardzo oldschoolowa. Słychać doświadczenie bębniarza Jarosława Streluka, który przed laty na lokalnej scenie występował m.in. z grupą WyRock. Świetnie też wyszła Bartkowi Krzemieniowi solówka w „Szaleńczej bezradności" - zakręcona, wpadająca w ucho, najlepszy fragment całej płyty. Zresztą sola są zdecydowanie atutem wielu kompozycji, napisanych albo wyłącznie przez Filipa Sikorę, albo przy wsparciu kolegów z kapeli.

Płytę „Człowiek Boga" możecie zamówić, kontaktując się z zespołem przez facebookowy profil Chase The Angel.