Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Skarga na wojewodę za bezczynność. Śmieciowej batalii ciąg dalszy

14.09.2020 17:45 | 15 komentarzy | 4 778 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Piotr Klamann, autor internetowej petycji sprzeciwiającej się wzrostowi opłat za odbiór odpadów w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu, złożył dziś skargę do sądu na wojewodę małopolskiego. Za bezczynność.

15
Skarga na wojewodę za bezczynność. Śmieciowej batalii ciąg dalszy
Jeden z kilkunastu banerów, zawieszonych w trzech gminach związku. Libiąż, ul. Łokietka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Napisałem do wojewody pismo w imieniu mieszkańców, w którym zaskarżyłem podwyżkę opłaty śmieciowej. Do dziś nie doczekałem się odpowiedzi, choć upłynęło już ponad 30 dni - mówi Piotr Klamann.

Autor petycji nie ma zamiaru poprzestać na tym. Z początkiem października chce zorganizować spotkanie z udziałem mieszkańców w sprawie - jak mówi - sanacji polityki śmieciowej w Chrzanowie, Libiążu i Trzebini. Zainicjował też akcję informacyjną i protestacyjną. W jej ramach w trzech gminach zrzeszonych w Związku Międzygminnym Gospodarka Komunalna w Chrzanowie rozwieszane są banery. Ich autorzy domagają się obniżki opłat za odbiór odpadów. Dają związkowi czas do 31 marca 2021 roku. W razie, gdy nic się nie zmieni, zamierzają doprowadzić do ogłoszenia referendum w sprawie likwidacji związku komunalnego.