Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Bieganie kontra rower. Od przybytku głowa nie boli?

11.02.2020 18:16 | 0 komentarzy | 2 007 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Na pytanie postawione w tytule odpowiedź brzmi: czasem trochę boli, gdy największe imprezy biegowe i rowerowe wypadają jedna po drugiej. Ale może da się to jakoś połączyć?

0
Bieganie kontra rower. Od przybytku głowa nie boli?
Wśród biegaczy są miłośnicy rowerowej jazdy. I odwrotnie też
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak stało się w tym roku. Największa impreza biegowa ziemi chrzanowskiej - Chrzanowski Bieg Uliczny Pociąg do biegania oraz najpopularniejsza impreza rowerowa powiatu - Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków-Trzebinia organizowane są w tym samym dniu - 16 maja.

Sztandarowe imprezy sportowe ziemi chrzanowskiej są zwykle zsynchronizowane tak, by terminy się nie dublowały. Ot po prostu, takie dżentelmeńskie umowy, słusznie respektowane. Chodzi przecież o to, by miłośnik amatorskiego sportu mógł wziąć udział w każdej z nich.

Zapowiadany kilka miesięcy temu na 17 maja Pociąg do biegania przesunął się na 16 maja. Dlaczego?
- Z każdą edycją proponujemy uczestnikom naszej imprezy coś nowego. Tym razem chcieliśmy zaproponować im pierwszy nocny bieg w powiecie chrzanowskim. Jako że z niedzieli na poniedziałek organizowanie takiego biegu nie ma sensu, zdecydowaliśmy się na datę 16/17 maja - tłumaczy Iga Szymkiewicz-Wnęk z komitetu organizacyjnego biegu.

Tymczasem Trzebińskie Centrum Kultury w związku z pierwotnym terminem Pociagu do biegania, czyli 17 maja, zaplanowało rajd na 16 maja. W styczniu okazało się, że dwie imprezy zbiegają się w jednym dniu.
- Szkoda, że tak wyszło, ale trudno. Zachęcamy do udziału w dwóch imprezach - mówi Adam Potocki, dyrektor TCK.

To możliwe, bo rajd kończy się o 15:00. A bieganie rozpoczyna się wieczorem.

Organizatorzy obu wydarzeń podkreślają, że nie wynikło to ze złej woli żadnej ze stron.
- W tym roku w każdy majowy weekend w Chrzanowie są imprezy, w kolejnym miesiącach zaplanowane z kolei stałe biegi w ościennych gminach, zatem możliwości manewru nie było – zwraca uwagę Iga Szymkiewicz-Wnęk.
Organizatorzy Pociągu do biegania zapowiedzieli niespodziankę dla tych, którzy wezmą udział w obu imprezach. Więc może warto podjąć wyzwanie i wziąć udział w obu sportowych wydarzeniach? Co o tym sądzicie?