Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

W drużynie Chełmka zadebiutuje Brazylijczyk

24.04.2019 14:45 | 0 komentarzy | 3 843 odsłony | Marek Oratowski

Grający w "okręgówce" zespół Chełmka wzmocnił się o zawodnika z Brazylii. Ma po raz pierwszy zagrać w najbliższy weekend.

0
W drużynie Chełmka zadebiutuje Brazylijczyk
Glauber de Oliviera de Andrande na stadionie Victorii Jaworzno, gdzie niedawno grała jedenastka Chełmka, fot. Paweł Sidorowicz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Glauber de Oliviera de Andrande trenował w zespole całą zimę. Jednak jeszcze do tej pory nie zadebiutował, bo leczy kontuzję. Na boisko może wybiec w ten weekend, kiedy Chełmek podejmie Sosnowiankę.

Grał na początku w Brazylii, potem przyjechał do Europy. Występował m.in. w Kosowie. W Polsce mieszkał w okolicach Kalwarii, a grał w Paszkówce. Sam zgłosił się do Chełmka, który w ligowym starciu wysoko pokonał Paszkówkę.

- To lewonożny, ofensywny gracz. Może występować na lewym skrzydle lub w pomocy. Liczymy, że Glauber, który jest już mieszkańcem Chełmka, pomoże nam w zdobywaniu punktów i przy okazji przyciągnie na trybuny więcej kibiców. Jest z nim jedynie problem językowy. Nie zna polskiego ani angielskiego, tylko portugalski - mówi Paweł Sidorowicz, trener zespołu Chełmka.