Nie masz konta? Zarejestruj się

Balin

Charytatywny jarmark w Balinie. Dużo się działo! (ZDJĘCIA)

19.12.2022 13:00 | 0 komentarzy | 3 236 odsłony | Ewa Solak
3540 złotych udało się zebrać podczas niedzielnego Balińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Pieniądze będą przeznaczone na rzecz chorego chłopca - 7-letniego Pawła, mieszkańca sołectwa.
0
Charytatywny jarmark w Balinie. Dużo się działo! (ZDJĘCIA)
Podczas jarmarku w Balinie. FOT. archiwum Marty Głogowskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie jarmarku każdy mógł zaopatrzyć się w piękne prezenty. Były wykonane ręcznie ozdoby świąteczne, ceramika, lokalne wyroby spożywcze, miód, naturalne kosmetyki, itp.

Był także ciepły poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd i warsztaty tworzenia ozdób dla dzieci. W ogrzewanym namiocie prowadziła je Anna Fitrzyk z balińskiej biblioteki.

- W organizacji bardzo nam pomógł Marcin Krauz, a także OSP Balin, szkoła i sołtys Michał Kłyk, który ugotował żurek. Każdy mógł się nim poczęstować. Nie brakowało ciast i innych smakołyków - mówi Marta Głogowska, która razem z Karoliną Bachowską organizowały jarmark.

W trakcie przeprowadzono również zbiórkę charytatywną na rzecz chorego Pawła Filipczaka z Balina. Ma 7 lat i choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę. Jego rodzina na co dzień zmaga nie tylko z trudnościami opieki i rehabilitacji, ale też wysokimi kosztami leczenia. Potrzebuje pieniędzy na zakup łóżka rehabilitacyjnego, a także specjalnego krzesła do karmienia chłopca.