Nie masz konta? Zarejestruj się

Balin

Kiermasz z akcją charytatywną na rzecz chorego chłopca z Balina

13.12.2022 13:00 | 0 komentarzy | 2 231 odsłony | Ewa Solak
W najbliższą niedzielę 18 grudnia po południu rozpocznie się Sąsiedzki Jarmark Bożonarodzeniowy pod Grzybkiem w Balinie. Będzie on okazją do wsparcia 7-letniego Pawła cierpiącego na porażenie mózgowe i padaczkę.
0
Kiermasz z akcją charytatywną na rzecz chorego chłopca z Balina
Podczas ubiegłorocznego jarmarku pod Grzybkiem w Balinie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ubiegłoroczna impreza przedświąteczna w Balinie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że aktywne mieszkanki sołectwa postanowiły zorganizować imprezę także w tym roku. Mieszkańcy udowodnili, że wśród nich jest mnóstwo uzdolnionych artystycznie osób, zajmujących się rękodziełem.

- Imprezę z ich udziałem planujemy 18 grudnia. Zapraszamy chętnych do udziału - zapowiada Marta Głogowska, która razem z Karoliną Bachowską zajęła się organizacją jarmarku.

Podczas imprezy wystawcy będą sprzedawać wykonane własnoręcznie ozdoby świąteczne, ceramikę, lokalne wyroby spożywcze, miód, naturalne kosmetyki, itp. Podczas imprezy zaplanowano także ciepły poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd i atrakcje dla dzieci.

Organizatorzy przewidzieli również akcję charytatywną na rzecz chorego Pawła Filipczaka z Balina. Ma 7 lat i choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę. Jego rodzina na co dzień zmaga nie tylko z trudnościami opieki i rehabilitacji, ale też wysokimi kosztami leczenia. Możecie ich wesprzeć. Rodzina zbiera pieniądze na zakup łóżka rehabilitacyjnego, a także specjalnego krzesła do karmienia chłopca.

Program:
g. 14.00 - 16.00 - warsztaty tworzenia ozdób świątecznych
g. 14.00 - konkurs na najładniejszą szopkę
g. 14.30 - licytacja charytatywna
g. 15.30 - wspólne kolędowanie przy blasku sztucznych ogni, a także ciepły żurek, kawa, herbata i słodki poczęstunek