Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

W Babicach pokażą, że pierwsza pomoc jest dziecinnie prosta

07.09.2023 16:00 | 0 komentarzy | 1 071 odsłona | Michał Koryczan

W sobotę, 9 września na placu Mogielnickiego w Babicach szykuje się ciekawe wydarzenie związane ze Światowym Dniem Pierwszej Pomocy.

0
W Babicach pokażą, że pierwsza pomoc jest dziecinnie prosta
Fot. Piotr Obal
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy jest obchodzony w każdą drugą sobotę września już od 2000 roku. Tym razem wypada on 9 września i będzie obchodzony również w Polsce, między innymi w Babicach.

- W sobotę, 9 września w godzinach 15-18 będzie można zobaczyć rywalizację ratowniczą członków Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na placu Mogielnickiego w Babicach. Chcemy pokazać tym samym, że pierwsza pomoc jest dziecinnie prosta - mówi Agnieszka Pająk, opiekun MDP w Mętkowie.

Na babickim placu Mogielnickiego odbędą się małe zawody ratownicze zorganizowane dla dzieci z Ochotniczych Straży Pożarnych z całej gminy.

- Wszystko mogłoby się odbyć na boisku, ale zależy nam na jak najbardziej publicznym miejscu. Mamy nadzieję zainteresować przechodniów i zaprosić ich na specjalnie przygotowane stanowiska z warsztatami - mówi Paweł Deszcz z OSP Babice.

Będzie można więc swobodnie przyjść żeby pokibicować dzieciom, nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie, a przy okazji zjeść coś słodkiego. W programie jest również pokaz sprzętu ratowniczego oraz wyposażenie wozów strażackich.

- Czasu było mało, ale dzięki zgraniu OSP w naszej Gminie oraz przychylności włodarzy, mogliśmy dopiąć swego. Przy okazji możemy pokazać że nie trzeba wcale dużych funduszy, żeby zorganizować fajne wydarzenie z przesłaniem - mówi Janusz Momot z OSP Jankowice.

Na czas trwania zawodów, parking w rejonie placu Mogielnickiego w Babicach będzie zamknięty ze względu na bezpieczeństwo dzieci.