Pogorzanka w B-klasie!

01.06.2008 20:22 | 4 komentarze | 2 307 odsłony | red
Zespół Pogorzanki awansował do klasy B dzięki niedzielnemu remisowi 2-2 z Sanką. Po końcowym gwizdku na boisku w Pogorzycach polał się szampan.
4

W meczu na szczycie lider z Pogorzyc podejmował w niedzielę wicelidera z Sanki. Gospodarzom wystarczał remis, by na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnić sobie awans. Gospodarze prowadzili w 15. minucie po dobitce Janusza Krupnika. Jednak niedługo potem strzałem z 25 metrów wyrównał grający prezes Sanki Zenon Hrycaniuk. W 30. minucie za pyskówkę z sędzią z boiska wyleciał zawodnik gości Michał Chwaja. Dziesięć minut później podopieczni Włodzimierza Burligi wykorzystali grę w przewadze. Po centrze z rogu do siatki głową trafił Tomasz Warywocki.

Po zmianie stron wiele sytuacji zmarnowali gospodarze. Za to na kwadrans przed końcem goście niespodziewanie doprowadzili do remisu. Z wolnego celnie znów uderzył Zenon Hrycaniuk. Już do końca meczu wynik się nie zmienił i po końcowym gwizdku kibice Pogorzyc mogli świętować historyczny awans. Szkoda jedynie, że po meczu doszło do przepychanki między graczami obu drużyn. W efekcie gracz gospodarzy Jacek Imiołek zobaczył czerwoną kartkę.

Na zdjęciu: Przy piłce kapitan Pogorzanki Przemysław Frączek