Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Rondo przy ul. Śląskiej w Chrzanowie do przebudowy

04.11.2008 16:41 | 22 komentarze | 9 466 odsłon | red
W tym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział Kraków ma podpisać umowę ze spółką Eurovia Polska na przebudowę ronda przy ul. Śląskiej w Chrzanowie. Po rozpoczęciu robót przejazd przez miasto będzie jeszcze trudniejszy niż teraz.
22
Rondo przy ul. Śląskiej w Chrzanowie do przebudowy
Już dziś przejazd przez chrzanowskie rondo wiąże się ze staniem w korkach. Gdy ruszy przebudowa, korki będą jeszcze większe.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział Kraków ma podpisać umowę ze spółką Eurovia Polska na przebudowę ronda przy ul. Śląskiej w Chrzanowie. Po rozpoczęciu robót przejazd przez miasto będzie jeszcze trudniejszy niż teraz.

Przetarg na „Remont skrzyżowania drogi krajowej nr 79 z drogą wojewódzką nr 933 wraz z dojazdami i ciągami pieszymi w Chrzanowie” ogłoszono 19 września. Oferty otwarto 14 października. Wybrano najtańszą, złożoną przez firmę Eurovia Polska SA, na kwotę 6.454.440 zł brutto.

- W poniedziałek, 3 listopada, minął termin składania odwołań. Ponieważ żadne nie wpłynęły, możemy już podpisać umowę ze spółką Eurovia Polska, która od daty jej podpisania ma 5 miesięcy na realizację prac – informuje Magdalena Chacaga, rzecznik prasowy krakowskiego oddziału GDDKiA.

Prace obejmą przebudowę: układu drogowego (w miejscu obecnego ronda powstanie rondo turbinowe z wyznaczonymi pasami ruchu), linii wodociągowych, gazowych, kabli energetycznych, sieci teletechnicznej, oświetlenia ulicznego oraz wykonanie ekranów akustycznych.
Czy informacja o rozpoczynającej się przebudowie ronda ucieszy kierowców? Trudno powiedzieć. Wielu z nich ma już dość drogowych remontów – przebudowy ul. Oświęcimskiej, budowy wiaduktu w Kroczymiechu, czy przebudowy nawierzchni na autostradzie A4. Bo te wszystkie prace prowadzone w tym samym czasie utrudniają im przejazd przez miasto.
(AJ)