Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Zmarł były piłkarz Janiny

07.03.2024 12:20 | 0 komentarzy | 3 878 odsłony | (MK)
Nie żyje Łukasz Ortman, były zawodnik m.in. libiąskiej Janiny oraz KS Chełmek. Miał 32 lata.
0
Zmarł były piłkarz Janiny
Lukasz Ortman
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do libiąskiego klubu trafił z Unii Oświęcim. W drużynie Janiny występował przez trzy sezony. Był wszechstronnym piłkarzem. Szkoleniowiec mógł go z powodzeniem wystawić w środku obrony lub w środku pomocy.

Jako młodzieżowiec, wraz z zespołem z Libiąża z powodzeniem rywalizował na boiskach trzeciej ligi. Po odejściu z Janiny grał m.in. w KS Chełmek, Przeciszovii Przeciszów i Olimpii Chocznia.

- Bardzo dobrze go wspominam. To był niezwykle solidny chłopak. Pracowity, waleczny i konsekwentny w tym co robił. Nigdy nie sprawiał najmniejszych problemów. Mimo bardzo młodego wieku grał na odpowiedzialnej pozycji. Zdał ten trudny egzamin, za co należały mu się słowa uznania - wspomina Wojciech Skrzypek, były szkoleniowiec Janiny Libiąż, pracujący obecnie w CKS Czeladź.

- Łukasz trafił do Libiąża, gdy była tu naprawdę fajna ekipa. W drużynie grało wielu młodych chłopaków. Był bardzo fajnym, cichym i spokojnym człowiekiem. Potrafił się odnaleźć w tym naszym towarzystwie. Nigdy nie sprawiał problemów. Jak usłyszałem o jego śmierci, to mnie zamurowało - mówi Artur Szlęzak, były piłkarz Janiny Libiąż, a obecnie grający trener Nadwiślanina Gromiec.