Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Nowa stacja paliw powstaje przy KFC

19.05.2024 11:00 | 4 komentarze | 7 859 odsłon | Ewa Solak
Prace budowlane wkrótce powinny dobiec końca. Stacja powstaje w Trzebini tuż przy granicy z Chrzanowem.
4
Nowa stacja paliw powstaje przy KFC
Przy KFC powstaje stacja paliw
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W styczniu 2023 r. uruchomiono tam restaurację sieci KFC. Wiele osób czekało na tę chwilę, ale prace i odbiory przedłużały się.

Potem przez jakiś czas klienci mieli kłopot z dojazdem na miejsce, gdyż wjazd od strony Trzebini nie był oznakowany. Restauracja zaczęła jednak działać, ale widać było, że na pobliskiej działce roboty budowlane jeszcze się nie skończyły.

Obecnie stoi tam już nowy budynek, montowane są instalacje, powstaje dojazd. W najbliższych miesiącach powinna tam zacząć działać stacja szwajcarskiej sieci Avia. Posiada ona 3200 stacji w 15 krajach Europy. Najbliższa znajduje się w Chełmku.

Inwestorem jest spółka J. Niemiec z Brzeska.

---------------------------------------------------

- Szykują się zmiany na rynku paliw w Polsce - sieci, które wkrótce zmienią właściciela to Circle K, Anwim/Moya oraz Amic. Podobno to nie koniec i mogą się pojawić następni kandydaci do wyjścia z rynku. W Unimot lubimy takie rynkowe zamieszanie - napisał na X (dawniej Twitter) prezes Unimotu Adam Sikorski.

Unimot, który zainteresowany jest powiększeniem swojego stanu posiadania, dysponuje ok. 130 stacjami działającymi pod logo Avia. Strategia do 2028 r. zakłada wzrost do ok. 250 placówek.

Głównymi akcjonariuszami Unimotu jest rodzina Sikorskich, która bezpośrednio i przez podmioty zależne ma 63,56 proc. akcji. Unimot notowany jest na głównym rynku warszawskiej giełdy od marca 2017 roku.

Circle K to znaczący gracz na polskim rynku, który ma starannie dobrane lokalizacje i cieszy się dobrą opinią wśród kierowców. Nie walczy cenami, ale jakością paliw i dobra obsługą.

Druga wymieniona przez Adama Sikorskiego z nazwy spółka to Amic Energy, należąca do austriackiego funduszu inwestycyjnego Amic Energy Management. Dysponuje w całym kraju ok. 120 stacjami, które nabyła pakietowo od rosyjskiego Lukoila.

źródło: X