Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Złote gody w Chrzanowie (WIDEO, ZDJĘCIA)

15.05.2024 19:09 | 1 komentarz | 3 966 odsłony | Ewa Solak
65 par obchodziło w środę jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego. Niektórzy są po ślubie ponad 60 lat.
1
Złote gody w Chrzanowie (WIDEO, ZDJĘCIA)
Pary obchodzące jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Przed południem w sali Sokoła w Chrzanowie zrobiło się gwarno. Uczestników jubileuszy było tak wielu, że podzielono ich na dwie grupy. Przyszli nie tylko jubilaci, ale także ich najbliżsi.

Wacław Gawron miał nieco ponad 20 lat, gdy zaczepił Małgorzatę na przystanku. Był początek l. 70. Ona ze Źrebiec, on ze Stelli. Oboje uczyli się w liceum medycznym w Jaworznie. Tak się zaczęło. Dziś mają dwie córki i troje wnuków. Są szczęśliwi i uśmiechnięci, jak wtedy, gdy się poznali.

- Recepta na wspólne życie? Mniej nerwów, więcej wyrozumiałości. No i trzeba się po prostu kochać - mówi pani Małgorzata Gawron.

Więcej o parach obchodzących złote gody będzie można przeczytać w jednym z najbliższych wydań „Przełomu"

Pary obchodzące złote gody: Grażyna i Stefan Adamczyk, Barbara i Marian Bartkiewicz, Maria i Andrzej Bartosik, Stanisława i Kazimierz Bieńko, Irena i Andrzej Braś, Irena i Wojciech Cichowscy, Helena i Mieczysław Cudak, Barbara i Henryk Dudek, Kazimiera i Tadeusz Duraj, Barbara i Zygmunt Dziadur, Małgorzata i Wacław Gawron, Zofia i Zdzisław Gibas, Małgorzata i Tadeusz Goc, Bożena i Wiesław Godyń, Jadwiga i Henryk Gorczewscy, Maria Gaj-Halemba i Antoni Halemba, Lidia i Antoni Jemielniak, Irena i Julian Jurkiewicz, Ewa i Ryszard Kawala, Barbara i Jerzy Knapik, Maria i Stanisław Kosowscy, Teresa i Andrzej Kozankiewicz, Jolanta i Edward Krupa, Michalina i Józef Kubczak, Krystyna i Józef Kuciel, Michalina i Zbigniew Kucybała, Krystyna i Jan Lipiarscy, Irena i Andrzej Liszka, Stefania i Andrzej Madrjas, Wiktoria i Edward Majcherczyk, Elżbieta i Jan Mamica, Grażyna i Ryszard Mendyk, Danuta i Marian Mędoń, Teresa i Stanisław Mocała, Maria i Jan Murzyn, Lucyna i Ryszard Palik, Stanisława i Lesław Pałka, Danuta i Wiesław Patla, Wiesława i Tadeusz Pawlak, Władysława i Kazimierz Piegza, Halina i Wiesław Pstrucha, Halina i Wiesław Pszczoła, Janina i Jerzy Rusek, Stanisława i Ryszard Rzepa, Helena i Krzysztof Sadzawiccy, Halina i Julian Siewniak, Genowefa i Henryk Smolik, Elżbieta i Marek Spytkowscy, Bogdana i Marek Szkudlarek, Zofia i Jan Turaczyk, Grażyna i Jerzy Wywijas, Władysława i Marian Ziębora, Maria i Krzysztof Zorychta

Jubileusze pożycia małżeńskiego: Bronisława i Marian Bolek 56-lecie, Teresa i Jan Ciupa 60-lecie, Anna i Zbigniew Dąbroś 60-lecie, Wiktoria i Jerzy Gut 61-lecie, Halina i Jan Kubarek 66-lecie, Stefania i Eugeniusz Michalaszek 65-lecie, Helena i Stanisław Oracz 66-lecie, Janina i Paweł Porwen 54-lecie, Alicja i Bogdan Rokosz 56-lecie, Józefa i Mieczysław Szewczyk 61-lecie, Maria i Wiesław Świtalscy 60-lecie, Władysława i Eugeniusz Wójcik 65-lecie