Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Powstała monografia chrzanowskiego oddziału PTT

19.04.2024 20:00 | 0 komentarzy | 2 078 odsłony | Marek Oratowski
W czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie doszło do prezentacji
nowej książki o historii chrzanowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
0
Powstała monografia chrzanowskiego oddziału PTT
O książce opowiadają Remigiusz Lichota i Józef Haduch
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Książka powstała we współpracy z pracownikami MBP w ramach „Biblioteczki regionalnej Ziemi Chrzanowskiej" na obchodzone w ubiegłym roku 150-lecie założenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i 75-lecie powstania jego chrzanowskiego oddziału.

O tej ciekawej pozycji opowiadali prezes oddziału Remigiusz Lichota, wiceprezes zarządu głównego organizacji Józef Haduch oraz Stanisław Trębacz, który walnie przyczynił się do reaktywacji PTT w Chrzanowie. Wszyscy podkreślali rolę pracowników Fabloku w powstaniu i działalności oddziału.

Chrzanowski oddział może się pochwalić wieloma imprezami, w tym prelekcjami z podróżnikami. Co tydzień organizuje wycieczki, a od maja do września dwa razy w miesiącu wypady rowerowe. W oddziale działa aż 25 szkolnych kół, dzięki czemu uczniowie mogą poznawać piękno gór (nie tylko Tatr) oraz uczestniczyć w biegach na orientację, akcji sprzątania Beskidów oraz sadzenia lasu. Chrzanowski oddział wręczył jak dotąd prawie trzy tysiące legitymacji członkowskich. Wiele osób zdobywa z PTT odznaki turystyczne.

Książka o tej zasłużonej organizacji ma 120 stron i znajdziemy z niej wiele faktów oraz zdjęć. Została wydana w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Kosztuje 20 zł. Można ja kupić w siedzibie PTT. Wszyscy członkowie mający opłaconą aktualną składkę dostaną ją za darmo.