Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Smog pod lupą licealistów z Chrzanowa (ANKIETA)

16.04.2024 19:36 | 0 komentarzy | 2 023 odsłony | red
"#wyzwanie smog". Tak nazywa się projekt badawczy realizowany w I LO w Chrzanowie. Możemy do niego dołączyć wypałniając ankietę.
0
Smog pod lupą licealistów z Chrzanowa (ANKIETA)
Uczestnicy projektu w I LO w Chrzanowie z prof. dr hab. Andrzejem Adamskim i dr Bożeną Biercą podczas spotkania na UJ w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie z koła naukowego prowadzonego przez Bożenę Biercę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie, realizują projekt badawczy pod nazwą „#wyzwanie smog".

Zaczęli od przygotowania merytorycznego słuchajac wykładu prof. dr hab. Andrzeja Adamskiego z Wydziału Chemii UJ na temat „Smog smogowi nierówny - środowiskowe fakty i mity". Odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie w Pracowni Chemicznego Monitoringu Środowiska i Badań Środowiska Pracy Zakładu Chemii Środowiska, poznali różne metody badań powietrza. Zwiedzili pracownię GC/MS oraz pracownię spektroskopową.

Wiedzę zdobytą podczas warsztatów zorganizowanych przez prof. Adamskiego, już wykorzystują realizując własny projekt badawczy. Obejmuje on wiele działań. Na przykład badanie jakości powietrza i gromadzenie danych na temat zawartości pyłów. Dane te uczniowie odczytują samodzielnie dzięki czujnikom umieszczonym na budynku I LO w Chrzanowie.

Jest okazja pomóc młodych badaczom w gromadzeniu danych do porjektu, wypełniając towarzyszącą badaniom ankietę.

Wypełnij ankietę!

*Projekt w I LO jest realizowany w ramach „Usus magister est optimus - praktyka jest najlepszym nauczycielem", który otrzymał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w obszarze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania na lata 2023-2024 pn.

„Małopolska! Postaw na edukację".

 

 

Wypełnij ankietę!