Aż 12 firm zgłosiło się do przetargu na urządzanie zielonego terenu między ul. Partyzantów a Jordana. Z ofert wynika, że nie jest to zbyt tania usługa.
Burmistrz Chrzanowa zapewniał w mediach społecznościowych, że wynegocjował z mieszkańcami satysfakcjonujący ich plan zagospodarowania zielonego terenu przy osiedlach.
Objęta pomysłem urządznie na nowo nieruchomość o powierzchni 13 742 m2, należy do gminy.
Magistrat zlecił projekt techniczny. Wykonała go lokalna firma architektoniczna Wojciecha Włodarczyka. W planie tegorocznych gminnych wydatków gminy znalazły się też pieniądze na realizację projektu (prawie 2,5 mln zł). Ogłoszony został przetarg.
9 kwietnia w urzeędzi miejskim oferty otwarto. Jest ich aż 12! Wszystkie droższe niż założony przez gminę budżet. Niektóre nawet o 2 mln zł droższe! W żadnej z ofert podstawowych nie mieści się zaproponowana przez projektantów jako opcja górka saneczkowa (latem zjeżdżalnie: rurowa i otwarta oraz ścianka wspinaczkowa). W każdej z ofert górka była dodatkowy wyceniona. Niektóre firmy zażadały za jej zbudowanie nawet pół miliona złotych.
Projekt techniczny obejmuje powierzchnię 13 724 m2. Zgodnie z założeniami inwestora (gminy) trochę z istniejącej na błoniach zieleni zabierze beton. Trzeba też będzie przesadzić niektóre drzewa.
Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to prace potrwają 8 miesięcy od podpisania umowy. Zatem na korzystanie z istniejącego między Partyzantów a Jordana zieleńca, o ile pracę się rozpoczną, tego lata nie ma co liczyć.
Planowany zakres inwestycji:
1. Budowa chodników, ścieżek, placów oraz ścieżki rowerowo-rolkowej poprzez utwardzenie powierzchni gruntu za pomocą kostki betonowej, płyt betonowych, nawierzchni asfaltowej oraz płyt z betonu architektonicznego.
2. Budowa boiska wielofunkcyjnego z nawierzchni poliuretanowej o powierzchni od 448,0 m2 do 836,0 m2 otoczonego piłkochwytem o wysokości od 5,0 m do 7,0 m.
3. Budowa elementów małej architektury:
◦ ławek (97 szt.),
◦ leżaków miejskich (15 szt.),
◦ stojaków rowerowych (34 szt.),
◦ palenisk ogniskowych (2 szt.),
◦ koszy na odpady zmieszane (23 szt.),
◦ koszy do selekcji odpadów, trójdzielnych (23 szt.),
◦ koszy na psie odchody (20 szt.),
◦ urządzenia do streetworkout`u
4. Budowa infrastruktury technicznej:
◦ sieci wodociągowej (o długości od 42,0 do 90,0 m)
◦ słupów oświetleniowych
◦ wewnętrznej, zalicznikowej instalacji elektrycznej, prowadzonej w ziemi, zasilającej oświetlenie parkowe (słupy oświetleniowe), CCTV (kamery monitoringu) oraz szafy zasilającej, do której będzie podłączona scena sezonowa (o dł. od 750,0 m do 1570,0 m),
◦ wewnętrznej, zalicznikowej instalacji teletechnicznej, stanowiącej CCTV (monitoring miejski) prowadzonej w ziemi (o długości od 230,0 m do 485,0 m)
Kto i ile chce dostać za zlecenie prac na błoniach?
(Pod hasłem "zakres opcjonalny" w ofertach kryje się koszt budowy górki saneczkowej - latem zjeżdżalni rurowej i otwartej oraz ścianki wspinaczkowej)
Teraz burmistrz przed trudną decyzją. Trzeba dołożyć i do zakresu podstawowego, i do górki. Wystarczy na wszystko?
O błoniach pisaliśmy też TUTAJ i TUTAJ
29.04.2025
ZATRUDNIĘ kierowcę kat. C i C+E 500-380-561
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
nie ma zbyt dużo krów w tym terenie, ale jak widać kwitnie dojenie