Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Salon optyczny Kraków – jak dobrać odpowiednie okulary korekcyjne?

29.03.2024 11:54 | 0 komentarzy | 510 odsłon | red

Materiał promocyjny

W ostatnim czasie zauważyłeś pogorszenie ostrości widzenia? Praca przy komputerze albo czytanie sprawiają Ci coraz większy dyskomfort? Niewykluczone, że cierpisz z powodu wady wzroku wymagającej odpowiedniej korekcji okularowej. Aby wybrać okulary korekcyjne i poprawić swój komfort widzenia, powinieneś skonsultować się ze specjalistą. Sprawdź, jaki salon optyczny w Krakowie wybrać oraz jak przygotować się do konsultacji z optykiem.
0
Salon optyczny Kraków – jak dobrać odpowiednie okulary korekcyjne?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Salon optyczny Kraków – gdzie warto się udać?

Dobór okularów korekcyjnych zawsze powinien zostać przeprowadzony przez specjalistę. Najczęściej nie jest jednak konieczna wizyta u okulisty. Jeśli chcesz wykonać badanie w celu zdiagnozowania wady wzroku, powinieneś skorzystać z pomocy optometrysty. Jeżeli natomiast masz już wystawioną receptę okularową, wystarczy, że na dobór okularów udasz się do optyka.

Zastanawiasz się, jak wybrać dobry salon optyczny Kraków? Warto rozpocząć od zapoznania się z zakresem oferowanych przez niego usług. W salonie powinieneś mieć możliwość wykonania komputerowego badania wzroku, doboru szkieł korekcyjnych i oprawek, serwisowania zakupionych okularów oraz zakupu soczewek kontaktowych, płynów pielęgnacyjnych i akcesoriów optycznych. Warto sprawdzić również, czy optyk Kraków realizuje recepty okularowe w ramach umowy z NFZ. Nie bez znaczenia jest też renoma salonu optycznego oraz doświadczenie jego pracowników. Najlepiej korzystać z usług firm z wieloletnią tradycją i ugruntowaną pozycją na rynku, których pracownicy mają niezbędne kwalifikacje.

Jak przygotować się do wizyty w salonie optycznym?

Wizyta w salonie optycznym zwykle nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeśli zależy Ci na wykonaniu badania w określonym terminie, powinieneś jednak wcześniej skontaktować się z salonem i umówić na konsultację. Najczęściej nie jest to wymagane, ale może pomóc ograniczyć czas oczekiwania na wizytę.

Jeżeli dotychczas stosowałeś korekcję wzroku, zabierz ze sobą okulary korekcyjne oraz wyniki ostatnich badań okulistycznych/optometrycznych. W dniu badania zrezygnuj z makijażu oczu. Jeśli korzystasz z soczewek kontaktowych, zdejmij je minimum 30 minut przed badaniem. Staraj się także nie przemęczać wzroku w dniu konsultacji – w miarę możliwości ogranicz korzystanie z telefonu i komputera.

Koniecznie zastanów się, w jakich sytuacjach występują u Ciebie problemy ze wzrokiem oraz kiedy zauważyłeś u siebie pogorszenie ostrości widzenia. Przypomnij sobie również, kiedy ostatni raz miałeś wykonywane badanie okulistyczne/optometryczne. Badanie w celu wykrycia wady wzroku warto wykonywać przynajmniej co 2 lata, a w razie potrzeby nawet co roku.

Pamiętaj – optyk Kraków nie jest specjalistą zajmującym się diagnostyką i leczeniem chorób oczu. Jeśli zatem w ostatnim czasie oprócz pogorszenia widzenia wystąpiły u Ciebie inne niepokojące objawy (np. przekrwienie spojówek, łzawienie z oczu, błyski w oku, obecność ropnej lub śluzowatej wydzieliny z oczu, zawroty głowy), przed wizytą w salonie powinieneś najpierw odwiedzić okulistę.

Optyk Kraków – jak wygląda dobór okularów w salonie?

Wizyta w salonie optycznym w Krakowie w celu doboru okularów korekcyjnych najczęściej trwa 20-30 minut. Pierwszym jej etapem jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z pacjentem. Optyk Kraków prawdopodobnie zapyta Cię o stosowaną do tej pory korekcję wzroku, warunki pracy i spędzania wolnego czasu, przyjmowane leki, przebyte zabiegi okulistyczne i przewlekłe choroby.

Po zebranym wywiadzie zostanie u Ciebie przeprowadzane komputerowe badania ostrości widzenia. Badanie to wykonuje się za pomocą autorefraktometru – jest ono całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Wyniki badania komputerowego zostaną zweryfikowane przy pomocy testów optycznych. Optometrysta sprawdzi Twoją ostrość widzenia i prawidłowość dobranej korekcji przy użyciu soczewek o różnych parametrach i specjalnych tablic.

Po przeprowadzonym badaniu i testach optyk Kraków będzie mógł przystąpić do doboru okularów. Aby znaleźć idealne oprawki dla siebie, przetestuj przynajmniej kilka modeli okularów. Na koniec wizyty specjalista dokona pomiaru rozstawu Twoich źrenic oraz odległości źrenicy od krawędzi oprawki (wysokości montażowej). Salon optyczny Kraków zwykle zaprosi Cię po odbiór okularów po upływie 2-14 dni od wizyty.

 

Materiał promocyjny