Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Projekt Ukraina grupowiczów PRZEŁOMowe Kadry

24.02.2024 15:00 | 0 komentarzy | 942 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Mijają dwa lata od dnia, w którym putinowska Rosja zaatakowała Ukrainę na pełną skalę. Przed odstrzałami, bombardowaniami i przemocą uciekały miliony ludzi - głównie kobiety, dzieci, chorzy, osoby w podeszłym wieku.

0
Projekt Ukraina grupowiczów PRZEŁOMowe Kadry
Na zdjęciu Lilia i Uliana. Mama i Córka, Ukrainki, znalazły się w naszym kraju w wyniku rosyjskiej agresji na Ich ojczyznę. Projekt miał na celu odczarowanie na jedno popołudnie rzeczywistości. Data publikacji: 31 marca 2022. Kasia Wicher. Zdjęcia z niedzielnej sesji zrealizowanej wspólnie z paroma członkami grupy, dziękuję za zaproszenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Serca i drzwi swoich domów otworzyło dla nich wielu Polaków.

Uciekających przyjęli również mieszkańcy ziemi chrzanowskiej. W jedną z marcowych niedziel przed dwoma laty, grupa fantastycznych miłośników fotografii, członków grupy PRZEŁOMowe Kadry, postanowiła zaprosić przed obiektyw uchodźczynie, które do nas dotarły.

Były stroje, scenografia, był make up... Jednak cudowne zdjęcia, których część prezentujemy w naszej galerii, to tak naprawdę był efekt dodatkowy. W Projekcie Ukraina naszym grupowiczom chodziło bowiem przede wszystkim o odczarowanie na jedno popołudnie rzeczywistości, o to, by bohaterkom stającym przed obiektywem dać kilka chwili, w których ich myśli nie będą krążyły wokół tego, co dzieje się w ich domu.

Grupa PRZEŁOMowe Kadry została założona we wrześniu 2019 roku. Ma w tej chwili cztery lata i ponad 1700 członków. Każdego miłośnika fotografii zapraszamy do dołączenia.