Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowianie jadą do Ostrowca Świętokrzyskiego po 12. wygraną z rzędu

23.02.2024 13:00 | 0 komentarzy | 1 686 odsłona | Michał Koryczan

Piłkarze ręczni pierwszoligowego Unimetal Recycling MTS Chrzanów zmierzą się w sobotę na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

0
Chrzanowianie jadą do Ostrowca Świętokrzyskiego po 12. wygraną z rzędu
Fot. Udostępnione przez Unimetal Recycling MTS Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Przed tygodniem, na inaugurację rundy rewanżowej podopieczni Sławomira Szenkela rozbili u siebie AZS UMCS Lublin 40-18, odnosząc najwyższe zwycięstwo w tym sezonie.

Chrzanowianie mają na koncie jedenaście wygranych meczów z rzędu i z kompletem 33 punktów prowadzą w tabeli grupy D pierwszej ligi.

MTS powiększył przewagę nad grupą pościgową do sześciu punktów. Dotychczasowy wicelider AZS AGH Kraków przegrał bowiem na wyjeździe z Orłem Przeworsk 31-32. Ekipa z województwa podkarpackiego wskoczyła tym samym na drugie miejsce w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Orzeł ma jednak o jeden mecz rozegrany więcej od drużyn z Krakowa i Chrzanowa.

W najbliższej kolejce chrzanowska drużyna zmierzy się na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (sobota, 24 lutego, godz. 18). W pierwszej rundzie chrzanowianie pokonali u siebie ten zespół 45-34.

Ekipa KSZO zajmuje siódme miejsce w tabeli. W jedenastu spotkaniach zgromadziła 12 punktów, notując cztery wygrane i siedem porażek.

- W Ostrowcu Świętokrzyskim trzeba zagrać na sto procent. Miejsce w tabeli nie odzwierciedla potencjału drużyny KSZO, która jest bardzo groźna na własnym terenie. Zwłaszcza, że w przerwie rozgrywkowej zespół został wzmocniony. Rywale będą z pewnością chcieli się odgryźć za wyraźną porażkę w Chrzanowie. W Ostrowcu trzeba prowadzić w końcówce różnicą kilku bramek, żeby dowieźć to zwycięstwo. Jeśli wynik jest na styku, to zdarza się czasem, że ściany pomagają gospodarzom - nie ukrywa Marcin Dęsoł, prezes Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Terminarz weekendowych meczów

  • SPR Górnik Zabrze - KS Viret CMC Zawiercie (sobota, 24 lutego, godz. 12)
  • AZS AGH Kraków - KSSPR Końskie (sobota, 24 lutego, godz. 15)
  • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Unimetal Recycling MTS Chrzanów (sobota, 24 lutego, godz. 18)
  • SPR Wisła Sandomierz - SMS ZPRP II Kielce (niedziela, 25 lutego, godz. 17)
  • AZS UMCS Lublin - ORLEN Upstream SRS Przemyśl (niedziela, 25 lutego, godz. 20)