Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Matka miała ponad 4 promile, ojciec prawie 2. Pod opieką kompletnie pijanych rodziców było dziecko

22.02.2024 15:14 | 2 komentarze | 4 579 odsłony | Michał Koryczan

Rodzicom z Chrzanowa może grozić teraz kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.

2
Matka miała ponad 4 promile, ojciec prawie 2. Pod opieką kompletnie pijanych rodziców było dziecko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje rzeczniczka chrzanowskiej policji Iwona Szelichiewicz, w środę, 21 lutego około godz. 21.30 dyżurny skierował patrol prewencji do jednego z mieszkań w Chrzanowie, gdzie miała odbywać się głośna impreza.

- Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce i weszli do mieszkania, spod unoszącego się dymu papierosów dostrzegli siedzącą na łóżku, kompletnie pijaną kobietę. Obok niej siedział nietrzeźwy mężczyzna. W mieszkaniu przebywało także ich 6-letnie dziecko - mówi Iwona Szelichiewicz

Jak się okazało, 41-letni mężczyzna miał w organizmie1,9 promila alkoholu. 25-letnia kobieta wydmuchała blisko 4,2 promila alkoholu. O całym zdarzeniu został powiadomiony sędzia, który polecił przekazać dziecko pod opiekę krewnym rodziny.

- Mężczyzną, aż do wytrzeźwienia zaopiekowała się osoba, która przybyła na miejsce interwencji. Kobieta do wytrzeźwienia trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwi rodzice narazili swoje dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Informacja zostanie przekazana również do sądu rodzinnego i nieletnich - informuje Iwona Szelichiewicz.