Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Uczniowie mają problem z dojazdem do szkół. Specjalne kursy minibusów mają go rozwiązać

20.01.2024 14:00 | 0 komentarzy | 5 063 odsłon | Michał Koryczan

Po rezygnacji przewoźnika kursującego na trasie Oświęcim - Kraków, mają zostać uruchomione specjalne kursy minibusów, które zawiozą uczniów z Alwerni, Babic i Libiąża do szkół w Oświęcimiu.

0
Uczniowie mają problem z dojazdem do szkół. Specjalne kursy minibusów mają go rozwiązać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Jeszcze niedawno na trasie Oświęcim - Kraków (przez Babice i Alwernię) kursowały minibusy trzech przewoźników. Jakiś czas temu jeden z nich zrezygnował. W grudniu przestały jeździć busy drugiej z firm przewozowych - GT Trans.

Na wspomnianym odcinku kursują busy już tylko jednej firmy: Przewóz Osób JS Jarosław Spisak (przez Zator, Babice i Alwernię). W rozkładzie są jednak tylko po trzy połączenia z Krakowa i Oświęcimia. W efekcie uczniowie dojeżdżający do szkół w Oświęcimiu mają problem z dotarciem na lekcje i z powrotem do domu.

Jak mówi wójt Babic Radosław Warzecha, dotyczy to 40 młodych ludzi z trzech gmin. Ze względu na problemy komunikacyjne rodzice musieli się zorganizować, żeby zawozić dzieci do szkół.

- W tej sytuacji musieliśmy znaleźć doraźne rozwiązanie. Przygotowaliśmy zapytanie ofertowe do przewoźników. Zgłosiło się dwóch. Chcemy stworzyć specjalne kursy minibusów, które będą rano dowozić uczniów do szkół i po południu z powrotem, na trasie Alwernia - Oświęcim - mówi Radosław Warzecha.

Formalnym organizatorem tej specjalnej linii ma być powiat oświęcimski lub powiat chrzanowski. Żadne z tych samorządów nie będzie jednak ponosił kosztów z tego tytułu. To gminy Alwernia, Babice i Libiąż będą musiały dopłacić do jej funkcjonowania. Jak precyzuje wójt Warzecha, chodzi w sumie o około 8 tys. zł miesięcznie.

Przewoźnik będzie musiał wystąpić do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie o pozwolenie na uruchomienie kursów specjalnych. Zdaniem Radosława Warzechy załatwienie wszystkich formalności wymaga więcej czasu niż się wydawało. Według niego minibusy powinny zacząć kursować dopiero po feriach zimowych, które w Małopolsce potrwają od 12 do 25 lutego.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Rozbój w Chrzanowie. Pobili i okradli mężczyznę

Piotr Zieliński i Sebastian Szymański grali w tym turnieju. Ty też możesz w nim wystąpić

Premiera teledysku do „Wieży" Sztywnego Pala Azji. Pełna po brzegi sala Domu Kultury w Chrzanowie (WIDEO, ZDJĘCIA)

W Chrzanowie WOŚP będzie grać trzy dni. Jak będzie w sąsiednich gminach? (WIDEO)

Trener wrócił do Trzebini. Jego zespół strzelił 16 goli

Oto zwycięzcy Powiatowych Igrzysk Młodzieży w pływaniu