Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Szkoła w Regulicach ma być większa

08.01.2024 09:00 | 0 komentarzy | 2 360 odsłony | Łukasz Dulowski
Do tej pory została wykonana koncepcja rozbudowy regulickiej podstawówki, a obecnie trwa projektowanie tej inwestycji. Jak ma wyglądać szkoła?
0
Szkoła w Regulicach ma być większa
Wizualizację powiększonej Szkoły Podstawowej w Regulicach wykonała firma B.V.F.K Studio
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatnio m.in. dyrektor SP w Regulicach, sołtys tej miejscowości i burmistrzyni Alwerni mieli okazję spotkać się z projektantem Mirosławem Barcikiem z firmy fero+enso z Bytomia i przekazać uwagi do przygotowywanej dokumentacji.Nowa część zostanie dostawiona do istniejącej, od strony al. Jana Pawła II i Potoku Regulickiego. Dwukondygnacyjny obiekt ma pomieścić m.in. pięć sal lekcyjnych, jadalnię z kuchnią, bibliotekę i czytelnię.
W nowej części będzie też funkcjonować przedszkole, które miałoby się wyprowadzić z dotychczas zajmowanego, stojącego po sąsiedzku budynku. W grę wchodzą osobne wejścia dla przedszkolaków i uczniów podstawówki.

Prezentowaną wizualizację powiększonej Szkoły Podstawowej w Regulicach wykonała firma B.V.F.K Studio.

Szkołę w Regulicach wybudowano w PRL-u jako jedną z "tysiąclatek". W poprzedniej kadencji główny budynek przeszedł remont, m.in. wymieniono okna, ocieplono ściany, wykonano elewację. Została również przeprowadzona termomodernizacja sali gimnastycznej. Ponadto przy podstawówce jest m.in. boisko do piłki nożnej, bieżnia, plac zabaw.