Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Nie lubisz chińszczyzny? Kup oryginalne ozdoby świąteczne na lokalnych jarmarkach

07.12.2023 12:30 | 0 komentarzy | 1 750 odsłona | Grażyna Kaim

Kto poszukuje na święta oryginalnych ozdób, na pewno znajdzie je na lokalnych jarmarkach bożonarodzeniowych organizowanych w ten weekend.

0
Nie lubisz chińszczyzny? Kup oryginalne ozdoby świąteczne na lokalnych jarmarkach
Na ubiegłorocznym jarmarku świątecznym w Balinie, fot. Ewa Solak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Planowane są w niedzielę, 10 grudnia w Balinie, Babicach i Alwerni.

BALIŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - odbędzie się w godz. 15.00-18.00, pod Grzybkiem przy boisku LKS Orzeł Balin (ul. Lipowa).
Na stoiskach znajdą się wyłącznie prace lokalnych wystawców z własnym rękodziełem. Podczas jarmarku będzie również: wspólne słuchanie kolęd, świąteczny poczęstunek i ogromny bałwan.

NA ŚWIĄTECZNYM PLACU - POD ŚWIĄTECZNĄ CHOINKĄ - pod taką nazwą organizowana jest impreza z kiermaszem w Babicach, na Placu Mogielnickiego. Potrwa od godz. 15.00 do 18.00. W programie: góralski koncert, animacje dla dzieci, konkurs plastyczny, świąteczny pokaz laserów, losowanie żywych świerków. Ponadto: degustacja potraw świątecznych, wypieków i kiermasz świąteczny.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W ALWERNI - planowany jest przed południem - w godz. 9.00-13.00 w remizie OSP. Na stoiskach znajdą się: ozdoby choinkowi i dekoracje świąteczne wykonane przez twórców ludowych z gminy Alwernia. Będzie też okazja, by spróbować zrazików w sosie pieczarkowym przygotowanych przez panie z KGW w Kwaczale.

Kto przegapi przedświąteczne zakupy w ten weekend, to kolejną okazję będzie miał za tydzień. Podobne imprezy są wtedy planowane w Trzebini, Krzeszowicach i Wygiełzowie.