Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Karetka nie mogła dojechać do chorej. Utknęła w śniegu (ZDJĘCIA)

05.12.2023 07:30 | 8 komentarzy | 6 805 odsłon | Agnieszka Filipowicz
- Kiedyś może tu dojść do tragedii - martwią się mieszkańcy nowo powstałego i wciąż rozbudowującego się Osiedla Spacery w Młoszowej. W niedzielę około południa do jednej z jego mieszkanek wezwano karetkę. Auto nie było w stanie dotrzeć do domu chorej.
8
Karetka nie mogła dojechać do chorej. Utknęła w śniegu (ZDJĘCIA)
zdj. nadesłane przez Czytelnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Karetka „zakopała się" na nieodśnieżonej ulicy Miodowej.
- Lekarz z ratownikiem medycznym musieli pieszo pokonać 700 metrów, żeby dotrzeć do chorej. Całe szczęście obyło się bez hospitalizacji - relacjonują mieszkańcy.

Mieszkańcy interweniowali w poniedziałek w Urzędzie Miasta w Trzebini. Podczas rozmowy telefonicznej usłyszeli, że droga nie została uwzględniona w przetargu na odśnieżanie.

- Prosimy o nagłośnienie zaistniałej sytuacji, bo obawiamy się o swoje bezpieczeństwo. W planach są kolejne domy (ponad 20), obecnie znajduje się ich już 23. Martwimy się, że kiedyś może wydarzyć się jakaś tragedia - mówią mieszkańcy.

 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z burmistrzem Trzebini. Jak tłumaczy Jarosław Okoczuk, gmina nie może odśnieżyć ul. Miodowej, bo to teren prywatny, droga nie należy do gminy. Deweloper, budując osiedle, sprzedał domy wraz z działkami i drogą.

Co mogą zrobić w tej sytuacji mieszkańcy? Wystąpić do rady miasta o przekazanie terenu pod drogę.

- Jestem otwarty na rozmowy – mówi burmistrz.

Tego rodzaju dróg prywatnych nie jest w gminie wiele – np. na os. Salwator czy os. Siersza. W obu przypadkach są to drogi dojazdowe do domów jednorodzinnych wybudowanych przez deweloperów.