Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Napisz List. Zmień Życie

01.12.2023 14:00 | 0 komentarzy | 1 088 odsłona | Tadeusz Jachnicki
Do 10 grudnia trwa Maraton Pisania Listów, akcja Amnesty International. W tym roku wśród wspieranych osób jest białoruski dziennikarz Andrzej Poczobut, przyjaciel Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.
0
Napisz List. Zmień Życie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
O Andrzeju Poczobucie, który współpracował ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych przy organizowanym od wielu lat konkursie SGL Local Press, pisaliśmy kilka razy.

Prócz niego w gronie 11 osób, które można wesprzeć poprzez udział w Maratonie Pisania Listów jest Polka Justyna Wydrzyńska została skazana za pomoc w dostępie do bezpiecznej aborcji kobiecie będącej w przemocowym związku. W jej przypadku list, to żądanie aby Prokurator Generalny podjął wszelkie możliwe działania w celu uchylenia niesprawiedliwego wyroku skazującego Justynę.

 

 

TUTAJ MOŻESZ PODPISAĆ LISTPodczas Maratonu Pisania Listów powstają listy na rzecz osób, których prawa człowieka zostały złamane: zostały niesłusznie skazane, doświadczyły tortur, pozbawiono je kontaktu z rodziną, zostały uwięzione tylko dlatego, że działały w słusznej sprawie.

Maraton odbywa się w tym samym czasie na całym świecie i to jest jego największa moc: miliony ludzi wysyła wiadomości w sprawach kilku konkretnych osób. Tak dużej, międzynarodowej akcji nie da się łatwo zignorować - i dlatego działa!
Co roku Amnesty International organizuje taką akcję na rzecz około 10 osób.
Na stronie Amnesty można po prostu złożyć swój podpis lub samemu napisać list czy zorganizować maraton, a wtedy AI dostarcza za darmo wszelkie potrzebne materiały, w tym ulotki i plakaty. Do akcji mogą też dołączyć szkoły.

Czym jest maraton pisania listów