Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dzieci jeszcze nie wrócą do swojej szkoły w Chrzanowie Kościelcu. Veolia i Tauron nie wykonały prac

29.11.2023 15:00 | 1 komentarz | 4 630 odsłony | Łukasz Dulowski
Rozbudowa podstawówki na chrzanowskim osiedlu Kościelcu jest już na finiszu, ale wciąż nie ma tam m.in. podłączonego prądu.
1
Dzieci jeszcze nie wrócą do swojej szkoły w Chrzanowie Kościelcu. Veolia i Tauron nie wykonały prac
Rozbudowana SP nr 6 na osiedlu Kościelec w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że od września tego roku uczniowie z SP nr 6 są dowożeni na lekcje do budynku po dawnej WSPiM przy Woynarowskiej (obok kościoła św. Mikołaja) w centrum Chrzanowa.

Burmistrz Robert Maciaszek informuje, że w tym roku nie wrócą jednak do powiększonej szkoły w Kościelcu.

- Nie ze względu na generalnego wykonawcę, tylko dwa zewnętrzne podmioty nie zrobiły jeszcze swoich prac. To spółka Veolia Południe, która musi rozbudować węzeł cieplny. Obecnie obiekt jest trzy razy większy, więc potrzeba więcej mocy na jego ogrzanie. To się stanie na dniach - mówi burmistrz. - Większy problem mamy z Tauronem - stwierdza.

Już od paru lat jest przygotowana budowa stacji trafo, która ma być zlokalizowana na działce sąsiadującej ze szkołą. Aktualnie stary przyłącz prądu do podstawówki jest niewystarczający.

- Tauron wyłonił już wykonawcę. Ma zabezpieczone pieniądze, ale jeszcze prace się nie rozpoczęły. Dopóki nie będzie nowego przyłącza prądu, to generalny wykonawca nie sprawdzi instalacji elektrycznej w szkole czy windy - zaznacza burmistrz Robert Maciaszek.

Planuje, że uczniowie wrócą do SP nr 6 w lutym przyszłego roku, po feriach zimowych.

SP nr 6 w Kościelcu miała ok. 900 mkw. powierzchni użytkowej. Po rozbudowie jest 2,5 tys. mkw. Podstawówka została powiększona przede wszystkim o salę gimnastyczną, a także o budynek od strony parku. W tym ostatnim zostanie ulokowane m.in. trzyoddziałowe przedszkole.