Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

COVID wrócił do szpitala. Pulmunologia i neurologia zamknięte

28.11.2023 12:15 | 16 komentarzy | 4 468 odsłony | Alicja Molenda
Od dziś planowe przyjęcia wstrzymała pulmunologia i neurologia. Oba oddziały będą przyjmować tylko  pacjentów z ostrymi zachorowaniami. Są ograniczenia odwiedzin w szpitalu.
16
COVID wrócił do szpitala. Pulmunologia i neurologia zamknięte
Chrzanów. Szpital nie realizuje planowych przyjęć na pulmunologię i neurologię
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z wystąpieniem przypadku pozytywnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Oddziale Chorób Płuc czasowo wstrzymane są przyjęcia do tego oddziału. Od dzisiaj, 27 listopada do 4 grudnia do godz. 9.00. Podobnie jest na oddziale neurologicznym, gdzie również stwierdzono obecność koronawirusa.

Zastępca dyrektora chrzanowskiego szpitala lek. med. Izabela Kiełbalska precyzuje, że oba oddziały nie będą  odsyłać pacjentów z ostrymi zachorowaniami np. udarem czy niewydolnością oddechową do innych placówek. Te przypadki zchorowań będą obsługiwane na miejscu.

Pulmunologia i neurologia ograniczyły również odwiedziny.

- Infekcja SARS-CoV-2 się niesie. Może nie tak gwałtownie jak w czasie pandemii, bo pandemii nie ma, ale już w ubiegłym tygodniu na SOR trafiali zakażeni wirusem pacjenci. Dlatego bliskich naszych pacjentów bardzo prosimy o rozważenie, czy wizyta u chorych w szpitalu jest konieczna. Oczywiście w uzasadnionych przypadkach, w porozumieniu z ordynatorami, takie odwiedziny rodzinie umożliwimy, nawet na oddziałach zamkniętych. Apeluję jednak o unikanie pobytu w miejscach ognisk zachorowań i ograniczenie odwiedzin - mówi dr Kiełbalska.

Pozostałe oddziały szpitalne na razie funkcjonują normalnie.

Dyrektor Kiełbalska zapewnia, że w chrzanowskim szpitalu jest dostępny stosowany przy zachorowaniach na COVID-19 Paxlovid.

Na szpitalnych korytarzach widać wiele osób w maseczkach. Idąc do szpitala, do bliskich, warto maseczkę mieć. Dla swojego, pacjentów i personelu bezpieczeństwa.

O nowych odmianach COVID-19, drogich i trudno dostępnych lekach i spóźnionych szczepionkach pisaliśmy TUTAJ

Zachorowania w Polsce 27.11.  3162  (pięć dni temu było o połowę mniej)

Zachorowania 27.11 w Małopolsce  176