Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Bogusław Wołoszański na spotkaniu autorskim w Alwerni (ZDJĘCIA)

19.11.2023 13:57 | 3 komentarze | 2 030 odsłony | Michał Papiernik
W wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej urzędu miejskiego odbyło się spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim - prawnikiem, dziennikarzem, autorem programów telewizyjnych i książek o tematyce wojennej.
3
Bogusław Wołoszański na spotkaniu autorskim w Alwerni (ZDJĘCIA)
Bogusław Wołoszański opowiadał w Alwerni o kulisach II wojny światowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie z pisarzem, który przez lata realizował m.in. program „Sensacje XX wieku” przyciągnęło wielu miłośników historii. Wejściówki rozeszły się w ciągu dwóch dni. W spotkaniu wzięło udział 130 osób.

Woloszański jest autorem wielu książek, między innymi: "Zabić Amerykę", "SS- nowy początek", "Twierdza szyfrów", "Honor żołnierza 1939".

W pierwszej części spotkania autor zabrał uczestników w podróż do czasów przeszłych, opowiadając o kulisach II wojny światowej, ale nie zabrakło też odniesień do czasów współczesnych i wojny na Ukrainie.

Druga część przebiegła w formie pytań od publiczności, dotyczących różnych wydarzeń historycznych.

Dziennikarz podczas spotkania starał się uświadamiać słuchaczom, że historia nie jest nudna, a wręcz może być bardzo ciekawa dzięki tajemnicom, sekretom, których minione lata kryją w sobie co niemiara, bo nic w życiu nie jest jednoznaczne ani czarno-białe.

Na zakończenie spotkania można było kupić książkę i dostać autograf Bogusława Wołoszańskiego, świeżo wybranego posła na sejm RP.

Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie dla edukacji MOST w Kwaczale oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni.