Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Za rok ma być gotowy wiadukt w Młoszowej. Rozpoczyna się jego budowa (WIDEO, ZDJĘCIA)

14.11.2023 18:12 | 5 komentarzy | 5 857 odsłon | Agnieszka Filipowicz
14 listopada w samo południe w Młoszowej przekazano plac pod budowę wiaduktu nad torami. Inwestorem zadania jest PKP PLK SA. Gmina Trzebinia współfinansuje zadanie.
5
Za rok ma być gotowy wiadukt w Młoszowej. Rozpoczyna się jego budowa (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Budowa to efekt decyzji o likwidacji przejazdów kolejowych na linii E 30, która prowadzi z Małopolski na Śląsk. Dziennie tą trasą przemierza 178 pociągów. W miejsce przejazdów kolejowych mają powstać wiadukty, tak jak ten planowany w ulicy Trzeciej w Młoszowej. Zastąpi on istniejący niedaleko przejazd z rogatkami na ul. Szembeka.

Ta inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo. Zmotoryzowani do drogi krajowej nr 79 dojadą wiaduktem, zaś piesi dotrą wybudowanym niedawno tunelem w ul. Trzeciej.
- Dzięki wiaduktowi nie będziemy musieli stać po kilkadziesiąt minut przed zamkniętymi rogatkami przejazdu na ul. Szembeka. Gdyby nie inwestycja, ta część Młoszowej byłaby odcięta od świata - przekonuje radny z tej wsi - Jarosław Kurdziel.

Wielu mieszkańców podziela jego zdanie, ale są i przeciwnicy tego pomysłu. Na przykład ci, których domy znajdują się tuż przy planowanej inwestycji. Albo piesi z ulicy Szembeka, którzy by dostać się do centrum wsi, gdzie znajdują się sklepy, szkoła i kościół, będą musieli nadłożyć prawie kilometr drogi. Do trasy krajowej dotrą w przyszłości tylko tunelem dla pieszych w ul. Trzeciej, oddalonym o kilkaset metrów

Inwestycja przewiduje nie tyko powstanie wiaduktu, ale również rozbudowę infrastruktury drogowej. Zostanie zbudowane rondo i fragment drogi. Całość przedsięwzięcia pochłonie około 22 mln zł. Gmina ma dołożyć 9 mln zł.