Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

66 nowych mieszkań w Chrzanowie i mnóstwo osób zainteresowanych (WIDEO, ZDJĘCIA)

10.11.2023 09:40 | 0 komentarzy | 7 576 odsłon | Łukasz Dulowski
W czwartek wieczorem odbyło się kolejne spotkanie informacyjne w sprawie budowy bloku wielorodzinnego na osiedlu Północ i wynajmu tamtejszych mieszkań.
0
66 nowych mieszkań w Chrzanowie i mnóstwo osób zainteresowanych (WIDEO, ZDJĘCIA)
Podczas czwartkowego spotkania w sali chrzanowskiego Sokoła, dotyczącego kryteriów najmu mieszkań w nowym bloku na osiedlu Północ
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Nowy blok ma powstać na terenie zielonym w sąsiedztwie Zielonej, Ronda Ofiar Faszyzmu i Mieszka I w Chrzanowie.

Inwestycję realizuje spółka Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe Zagłębie, działająca od 7 grudnia 2021 r. W jej skład wchodzi 10 gmin: Chrzanów, Będzin, Bobrowniki, Czeladź, Ogrodzieniec, Sosnowiec, Siewierz, Szczekociny, Wojkowice i Psary.

Prezes SIM Zagłębie Piotr Czarnojańczyk powiedział w czwartek, iż liczy na to, że inwestycję na chrzanowskiej Północy uda się zakończyć na początku 2025 r. Wtedy też będą podpisywane umowy z najemcami.

Teraz już Urząd Miejski w Chrzanowie przeprowadzi nabór lokatorów. Potrwa od 20 listopada do 1 grudnia. Wnioski będzie można składać na dzienniku podawczym, w specjalnym okienku, w magistracie przy al. Henryka.

Podczas czwartkowego spotkania Aneta Nowak, dyrektorka wydziału komunalnego w UM Chrzanów, uczulała, żeby wnioski były wypełnione bardzo czytelnie i dokładnie, ponieważ zostaną odrzucone z powodu jakichkolwiek braków. Nie będzie możliwości ich uzupełnienia. Ważne też, aby dokładnie przemyśleć wybór konkretnego mieszkania. Najlepiej jak najszybciej pozyskać zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości dochodów za 2022 r. (dotyczy każdego pracującego członka gospodarstwa domowego). We wniosku podajemy dochód netto, czyli „na rękę".

Żeby móc się starać o nowe mieszkanie w Chrzanowie, budowane przez spółkę SIM, wnioskodawca musi oświadczyć we wniosku, że nie posiada żadnego tytułu prawnego do nieruchomości na terenie miasta Chrzanowa.

DOKŁADNE KRYTERIA NABORU I WNIOSEK O ZAWARCIE UMOWY NAJMU

WIĘCEJ O MIESZKANIACH W NOWYM BLOKU NA OSIEDLU PÓŁNOC W CHRZANOWIE