Chrzanów

Chrzanowianin zdobył debiutanckiego gola w Fortuna 1. Lidze

02.10.2023 21:02 | 0 komentarzy | 3 854 odsłony | Michał Koryczan

Kamil Bębenek strzelił bramkę dla Zagłębia Sosnowiec w poniedziałkowym meczu z Górnikiem Łęczna.

0
Kamil Bębenek. Fot. Udostępnione na FB Zagłębia Sosnowiec

Wychowanek Fabloku Chrzanów pojawił się na boisku w 77. minucie, zmieniając Nikodema Zielonkę. W tym momencie Zagłębie przegrywało w Łęcznej 0-1. Gola dla Górnika w 52. minucie strzelił Paweł Żyra.

W 88. minucie Kamil Bębenek trafił do siatki po podaniu Kamila Bilińskiego, ustalając wynik spotkania na 1-1.

To premierowy gol 18-latka w Fortuna 1. Lidze. Do tej pory na tym poziomie rozgrywek zagrał w pięciu meczach.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym tygodniu Kamil Bębenek strzelił bramkę dla Zagłębia w zwycięskim 3-1 pojedynku Pucharu Polski przeciwko Gryfowi Wejherowo.

Urodzony w 2004 roku Kamil Bębenek jest wychowankiem Fabloku Chrzanów. W 2017 roku trafił do Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec, a w lipcu tego roku dołączył do kadry pierwszego zespołu Zagłębia.

W poniedziałek, 25 września utalentowany zawodnik podpisał nową umowę z sosnowieckim klubem, obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku.