Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Remont szpitalnych poradni i termomodernizacja za miliony (WIDEO)

27.09.2023 11:00 | 5 komentarzy | 3 986 odsłony | Ewa Solak
Ponad 11 milionów złotych trafi do chrzanowskiego szpitala na remonty i modernizacje. Parę dni wcześniej placówka dostała 12 milionów na inwestycje.
5
Remont szpitalnych poradni i termomodernizacja za miliony (WIDEO)
Poseł Krzysztof Kozik, zastępca prezesa NFOŚiGW Artur Michalski, dyrektor szpitala Artur Baranowski i wojewoda małopolski Łukasz Kmita
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Tym razem oprócz wojewody Łukasza Kmity i posła Krzysztofa Kozika do Chrzanowa przybył Artur Michalski, zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

To właśnie do NFOŚiGW aplikował szpital o pieniądze na dofinansowanie prac. Wniosek czekał prawie pięć lat. Chodzi o termomodernizację trzech budynków szpitalnych (A, D i częściowo H), związaną m.in. z wymianą kaloryferów, okien, instalacji ciepłej wody, dociepleniem dachu. Roboty mają objąć także remonty poradni i części administracyjnej, gdzie warunki nie zmieniły się od 20 lat.

Całkowity koszt prac wynieść ma 12,5 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 11,2 mln zł. Prace mają się skończyć marca 2025 r.

Kilka dni wcześniej szpital otrzymał prawie 12 mln zł na modernizację, przebudowę lub doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, w tym pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.