Mieszkańcy osiedla Niepodległości w Chrzanowie mogą się spodziewać wezwań na policję - przelom.pl
Zamknij

Mieszkańcy osiedla Niepodległości w Chrzanowie mogą się spodziewać wezwań na policję

15:00, 23.09.2023
Skomentuj Parkowanie na ul. Niepodległości w Chrzanowie Parkowanie na ul. Niepodległości w Chrzanowie

Chodzi o parkowanie aut na chodnikach na ul. Niepodległości w Chrzanowie, o czym powiedział na zebraniu osiedlowej rady dzielnicowy, asp. sztab. Krzysztof Nowakowski.

Z jego relacji wynikało, że w sprawie niewłaściwego parkowania na Niepodległości zadzwonił na policję jeden z mieszkańców. Patrol ruchu drogowego pojechał na interwencję.

W takich sytuacjach funkcjonariusze wykonują zdjęcia aparatem fotograficznym, a potem wzywają na komendę właścicieli pojazdów. Taka wizyta często kończy się mandatem.

Kara wynosi 100 zł (po nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym z dnia 17 września 2022 r.).

Co prawda można parkować na chodniku (jeśli nie zabraniają tego znaki, np. zakaz postoju i zatrzymywania), ale nie można utrudniać ruchu pieszym.

(Łukasz Dulowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

AAAAAA

0 0

Albo na zakazie postoju: https://maps.app.goo.gl/Z9xhiyj5o6XR23D48 Buhahhahahha, już to widzę :-) Zrozumcie wreszcie, że policji drogowej już dawno nie ma. Na drogach obowiązuje prawo silniejszego, a swoich praw trzeba bronić samemu.

15:24, 23.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChełmofonChełmofon

0 0

W sumie to tak to widzę. Wszyscy wezwani odmawiają przyjęcia mandatu i sprawa musi trafić do sądu. Kierowcy powinni się domagać od policji przesłuchania jako świadka osobę zgłaszającą interwencję telefonicznie. Jako strony mogliby się zapoznać z aktami sprawy i dowiedzieć się kto na osiedlu jest taki gorliwy. Myślę, że głupio by się ten ktoś czuł codziennie widząc spojrzenia współmieszkańców osiedla.

16:15, 23.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wojciuwojciu

0 0

Przełomie, jak już wspominasz o zmianie przepisów, to zerknij do nich. Od zeszłego roku nie ma zapisu o pozostawianiu miejsca dla pieszych. Art. 47. brzmi: 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na drodze dla pieszych kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że: 1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju; 2) szerokość chodnika jest nie mniejsza niż 1,5 m i nie utrudni ruchu pieszych; 3) pojazd umieszczony przednią osią na drodze dla pieszych nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

16:19, 23.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Łukasz DulowskiŁukasz Dulowski

0 0

Ok. Dziękuję.

16:38, 23.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

po pa papo pa pa

0 0

Ja się tam nie znam,ale "peżot" ze zdjęcia ewidentnie utrudnia ruch pieszych tym chodnikiem dla pieszych..........

19:16, 23.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dawidoosdawidoos

0 0

Bardzo dobra akcja, popieram!

21:25, 23.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stary zgredstary zgred

0 0

Jak powstanie nowy dworzec autobusowy w proponowanej przez gminę lokalizacji, to na całym osiedlu sytuacja z miejscami parkingowymi zaraz się poprawi.

21:59, 23.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jacek z NJacek z N

0 0

To jeszcze trzeba zlikwidować miejsca parkingowe pod budowę dworca przesiadkowego, będzie "lepiej"

16:49, 24.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%